danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dantur96    361

Kiedyś też latały i z raz w tygodniu front jakiś przeszedł teraz to Nawet konkretnych burz nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2263

 A wiatr powietrza nie miesza ? Taka ,,praga'' z drzewem też kurz podniesie dobrze ,a najgorsze to te motory 🙆‍♀️😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
8 godzin temu, krzychu121 napisał:

 

Chciałbym taki piach 

Tylko jeszcze weź poprawkę na to, że moje bele pewnie mniej zbite, te stare Claasy mają to do siebie że jak zawór hydrauliczny nie jest sprawny to za dużo nie nabijesz w tą belę bo się klapa otworzy. Tak że z porządnej prasy mogłoby być kilka bel mniej.

Opady jakieś były, npk i saletry w tym roku nie pożałowałem to i coś urosło. To jedna z lepszych działek w tym roku, bo niedawno przesiewana. Na ciut lepszej ziemi z hektara 10 bel, bo trawa już dawno nie przesiewana. Zobaczy się jaka średnia z całego pokosu wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7487
24 minuty temu, niesamowity90 napisał:

Tylko jeszcze weź poprawkę na to, że moje bele pewnie mniej zbite, te stare Claasy mają to do siebie że jak zawór hydrauliczny nie jest sprawny to za dużo nie nabijesz w tą belę bo się klapa otworzy. Tak że z porządnej prasy mogłoby być kilka bel mniej.

Opady jakieś były, npk i saletry w tym roku nie pożałowałem to i coś urosło. To jedna z lepszych działek w tym roku, bo niedawno przesiewana. Na ciut lepszej ziemi z hektara 10 bel, bo trawa już dawno nie przesiewana. Zobaczy się jaka średnia z całego pokosu wyjdzie.

Jaki model? Trzeba zawór podrasować. 

U mnie więcej jak 5cm na dole się nie uchyla, a dobijam do końca czerwonego aż poza skalę na manometrze wychodzi.

Masakra 

https://www.facebook.com/story.php?id=100068695136207&story_fbid=737201835246314

Wytłumaczy ktoś jak to możliwe, że bezpieczników nie wywali? Bo już nie pierwszy przypadek, dosyć często się to dzieje. 

I dlaczego prąd idzie na stanowiska?

Czy ludzie uziemienie od skrzynki łączą ze stanowiskami? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    516

Pacjent cielak 1 miesięczny. Najpierw zaczął robić kupy jeszcze normalne, ale strasznie błyszczące. Teraz już sra praktycznie samą wodą i krwią. Apetyt w miarę normalny. Na pewno nie jest to z przejedzenia, bo pilnuję aby dużo nie pił, ani bvd bo kał niecuchnący. Wet zdalnie stwierdził, że zatrucie pokarmowe, mógł najeść się gówien i dał jakiś biały proszek na zbicie kału. Faktycznie krótko przed zachorowaniem miał całą mordę umorusaną gównem- widać, że coś znalazł i mu posmakowało. Co to może być i jak leczyć? Daję mu elektrolity i ten proszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1647
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Jaki model? Trzeba zawór podrasować. 

U mnie więcej jak 5cm na dole się nie uchyla, a dobijam do końca czerwonego aż poza skalę na manometrze wychodzi.

Masakra 

https://www.facebook.com/story.php?id=100068695136207&story_fbid=737201835246314

Wytłumaczy ktoś jak to możliwe, że bezpieczników nie wywali? Bo już nie pierwszy przypadek, dosyć często się to dzieje. 

I dlaczego prąd idzie na stanowiska?

Czy ludzie uziemienie od skrzynki łączą ze stanowiskami? 

Szkoda krów ale gościu wszędzie był wszyskie sroki za ogon trzymał tylko go w oborze nie było czasu zbraklo na dopilnowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    889
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Msakra 

https://www.facebook.com/story.php?id=100068695136207&story_fbid=737201835246314

Wytłumaczy ktoś jak to możliwe, że bezpieczników nie wywali? Bo już nie pierwszy przypadek, dosyć często się to dzieje. 

I dlaczego prąd idzie na stanowiska?

Czy ludzie uziemienie od skrzynki łączą ze stanowiskami? 

Boiler do grzania wody. Poszedł prąd wodą. A że poidła są przykręcone do stanowiska, a bydło uwiązane łańcuchem do niego więc tak musiało się skończyć

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8376
30 minut temu, Kowalsky30 napisał:

Pacjent cielak 1 miesięczny. Najpierw zaczął robić kupy jeszcze normalne, ale strasznie błyszczące. Teraz już sra praktycznie samą wodą i krwią. Apetyt w miarę normalny. Na pewno nie jest to z przejedzenia, bo pilnuję aby dużo nie pił, ani bvd bo kał niecuchnący. Wet zdalnie stwierdził, że zatrucie pokarmowe, mógł najeść się gówien i dał jakiś biały proszek na zbicie kału. Faktycznie krótko przed zachorowaniem miał całą mordę umorusaną gównem- widać, że coś znalazł i mu posmakowało. Co to może być i jak leczyć? Daję mu elektrolity i ten proszek

Rochu przyjacielu, czemu Ty pytasz tutaj, jak Ty jesteś producent dopłat a nie mleka🤷...zawiedzion jestem, żeś w pogodzie nie podzielił się problemem😞...

Zapewne cielak złapał syfu, a razem z nim kokcydiozę. Leczenia na to bardzo nie ma, szczepionek też. Odizoluj go od reszty, dbaj, żeby miał cały czas sucho, podawaj elektrolity i to co Ci wet zalecił. Ja bym mu już mleka nie dawał tylko zwiększał paszę stałą, żeby żwacz już porządnie rozbujać i dawalbym siano. A jeśli coś się będzie dziać to objawowo. Jeśli to kokcydioza, to powinien wyjść, ale będzie pewnie słabszy. A jak chcesz mieć pewność, to głowienko do badania, bo to co pisze, to moje domysły są🤷...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    590

U mnie od boilera idzie w rurkami pex to chyba bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

No takim plastik nie przewodzi prądu. Tu mogło tez zrobic się zwarcie gdzieś pomiędzy. Ja wiem że u mnie był kiedyś bardzo stary boiler i straszna wilgoć w pomieszczeniu. I on kopał. Mogl czegos dotykać i puścił dalej prad. Po rurkach od powietrza np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12278
karol091193 napisał:

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Msakra 

https://www.facebook.com/story.php?id=100068695136207&story_fbid=737201835246314

Wytłumaczy ktoś jak to możliwe, że bezpieczników nie wywali? Bo już nie pierwszy przypadek, dosyć często się to dzieje. 

I dlaczego prąd idzie na stanowiska?

Czy ludzie uziemienie od skrzynki łączą ze stanowiskami? 

Boiler do grzania wody. Poszedł prąd wodą. A że poidła są przykręcone do stanowiska, a bydło uwiązane łańcuchem do niego więc tak musiało się skończyć

a wystarczylaby dobra instalacja z uziemieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    516
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, Qwazi napisał:

Rochu przyjacielu, czemu Ty pytasz tutaj, jak Ty jesteś producent dopłat a nie mleka🤷...zawiedzion jestem, żeś w pogodzie nie podzielił się problemem😞...

Zapewne cielak złapał syfu, a razem z nim kokcydiozę. Leczenia na to bardzo nie ma, szczepionek też. Odizoluj go od reszty, dbaj, żeby miał cały czas sucho, podawaj elektrolity i to co Ci wet zalecił. Ja bym mu już mleka nie dawał tylko zwiększał paszę stałą, żeby żwacz już porządnie rozbujać i dawalbym siano. A jeśli coś się będzie dziać to objawowo. Jeśli to kokcydioza, to powinien wyjść, ale będzie pewnie słabszy. A jak chcesz mieć pewność, to głowienko do badania, bo to co pisze, to moje domysły są🤷...

Dokładnie. Poczytałem trochę i to będzie to. Odizolowany jest, bo krowy na pastwisku. Ma siano, musli, ale ono woli w gównach się babrać. Wypuszczałem go na wybieg to zjadł pół kretowiska. To też mogło mu zaszkodzić. Lekarz nic nie mówił, żeby mleka nie dawać. Nawet ten proszek kazał w mleku rozpuszczać. Najgorsze to, że go raczej siarą nie karmili. Mówili, że mu podawali siarę w wiaderku a jednocześnie mieli go z inną krową w osobnym pomieszczeniu i chwalili się, że ją ssie. Ale do tej pory cielak chował się wzorowo

Edytowano przez Kowalsky30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7487
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Boiler do grzania wody. Poszedł prąd wodą. A że poidła są przykręcone do stanowiska, a bydło uwiązane łańcuchem do niego więc tak musiało się skończyć

No fakt. 

Albo bezpieczniki z gwoździa. 

Ostatnio co przecierał u mnie drzewo to co tylko trak zadrżał zabezpieczenie wyskakuje. Do mnie bryka, że coś mam nie halo, okazało się, że jedna żyła od zasilania w traku na śrubce za luźno była, przypaliło.

I przez głupie drgania wywalało bezpieczniki w garażu. 

Zaniedbania i oszczędności kończą się płaczem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
5 godzin temu, pedro2 napisał:

Jaki model? Trzeba zawór podrasować. 

U mnie więcej jak 5cm na dole się nie uchyla, a dobijam do końca czerwonego aż poza skalę na manometrze wychodzi.

Masakra 

https://www.facebook.com/story.php?id=100068695136207&story_fbid=737201835246314

Wytłumaczy ktoś jak to możliwe, że bezpieczników nie wywali? Bo już nie pierwszy przypadek, dosyć często się to dzieje. 

I dlaczego prąd idzie na stanowiska?

Czy ludzie uziemienie od skrzynki łączą ze stanowiskami? 

Model Rollant 44s. Nawet sobie zrobiłem czujnik rozwarcia klapy żeby się za dużo nie otwierała xD Do zaworu próbowałem zaglądać ale czasu mało, pojechało jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    85

wystarczy go rozkręcić i położyć podkładki pod sprężynę która tam jest i możesz zamykać zegar a klapa ani drgnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7487
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Model Rollant 44s. Nawet sobie zrobiłem czujnik rozwarcia klapy żeby się za dużo nie otwierała xD Do zaworu próbowałem zaglądać ale czasu mało, pojechało jak jest...

A to starsza. 

Ale zasada działania taka sama. Ładuj podkładkę i robota złoto 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6978

Mam jedną sztukę, której trzeba podbić energię gliceryną. Nie kupowałem jej już z 5 lat. Brać czystą, czy paszowa 80kilka % też będzie chętnie pobierana? Kiedyś raz kupiłem tą 80tkę i ledwo zmęczyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    792
Napisano (edytowany)

Nie każdy ma nowsza instalacje dostosowana żeby zaraz zabezpieczenie wywaliło. W nowej oborze mam ale w starej nie tak samo w domu nie mam bo by trzeba było cala instalacje wymienic. Takie zwarcie to dosłownie moment i krowa leży.  U wuja tak było jak wtyczka właśnie przy czymś zwarcie zrobila aż się paliła. Kuzyn zdążył wyrwać z gniazdka wszystko. Ale pol stada padlo

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12278
danielhaker napisał:

Mam jedną sztukę, której trzeba podbić energię gliceryną. Nie kupowałem jej już z 5 lat. Brać czystą, czy paszowa 80kilka % też będzie chętnie pobierana? Kiedyś raz kupiłem tą 80tkę i ledwo zmęczyłem...

u mnie z biofed chętnie pobierają w kurowie pewnie ma...


kampl napisał:

No takim plastik nie przewodzi prądu. Tu mogło tez zrobic się zwarcie gdzieś pomiędzy. Ja wiem że u mnie był kiedyś bardzo stary boiler i straszna wilgoć w pomieszczeniu. I on kopał. Mogl czegos dotykać i puścił dalej prad. Po rurkach od powietrza np

ale woda przewodzi...


ChiquitaB napisał:

Nie każdy ma nowsza instalacje dostosowana żeby zaraz zabezpieczenie wywaliło. W nowej oborze mam ale w starej nie tak samo w domu nie mam bo by trzeba było cala instalacje wymienic. Takie zwarcie to dosłownie moment i krowa leży.  U wuja tak było jak wtyczka właśnie przy czymś zwarcie zrobila aż się paliła. Kuzyn zdążył wyrwać z gniazdka wszystko. Ale pol stada padlo

w fomu i mnie stara ale w gospodarczych poprzerabiane koszt dużo mniejszy niż szkody .... raz przewód przetarło od chłodni gdyby nie zabezpieczenie nie pisał bym tutaj...


w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273
6 godzin temu, danielhaker napisał:

Mam jedną sztukę, której trzeba podbić energię gliceryną. Nie kupowałem jej już z 5 lat. Brać czystą, czy paszowa 80kilka % też będzie chętnie pobierana? Kiedyś raz kupiłem tą 80tkę i ledwo zmęczyłem...

Ja stosuję energy z vittry i chętnie ją jedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2263

 normalnie to do każdej energii jęzory wyciągają ,a jak chcesz podbić to łeb zawraca ,no i walcz z zalewaniem w pysk ,ale co zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Poleci ktoś środek na mykotoksyny na problemy z  somatyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2263

 Srodek pryzmy czy balota nie zagrzany i bez pleśni😐😐😉 ,to najlepszy środek  ,ale weż i weż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12278
kizak napisał:

 normalnie to do każdej energii jęzory wyciągają ,a jak chcesz podbić to łeb zawraca ,no i walcz z zalewaniem w pysk ,ale co zrobić 

w tedy bolus ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj