adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

XMK13    411

A ja do tej pory nie zauważyłem, że Hattat i Hema mają względnie identyczne logo, a dokładniej "H". To wszystko jest tureckie. :blink: A Hema jest jednym z głównych producentów transmisji w ciągnikach!

Więc to, co tureckie wcale nie jest takie złe!!!(jak niektórzy myślą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

http://moje.radio.lu...-trembecki.html

Oklepany temat wizyty wicepremiera, ale dosyć fajna galeria, dużo zdjęć nowej 150konnej laleczki :)

http://agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/1227-nowe-cigniki-trac-uywane-zyskuj-wrzeniowe-wyniki-sprzeday

No i wyniki sprzedaży za wrzesień, cieszy mnie fakt że ursus wyprzedził farmtraca i wysunął się na prowadzenie wśród polskich marek

Edytowano przez pawel011392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Zobaczcie jak pieknie wyglądał ursus bison.O ile dobrze zrozumiałem to co ten gościu napisał w innych postach to te zdjęcia są z Kanady.Mówił że został sprowadzony z Holandi.

A na pytanie czemu nie kupił JD czy NH tylko ursusa odpowiedział że jest owiele tańszy.

http://www.farmphoto.com/thread.aspx?mid=172075#172075

A tu zdjęcia z Holandi

http://www.farmphoto.com/thread.aspx?mid=161982#161982

http://www.farmphoto.com/thread.aspx?mid=148484#148484

Nawet dziś gdyby był produkowany zrobił by kariere ten potężny ursus.

http://www.farmphoto.com/thread.aspx?mid=148486#148486

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Znalazłem informację dlaczego nie był produkowany Ursus 1414S:

"Jeszcze w roku 1994, ZM ‘Ursus” wraz z austriackim partnerem Steyerem reklamowali i chwalili się nowym modelem ciągnika, który ze względu na ekonomiczną zapaść polskiej strony nigdy nie doczekał się wprowadzenia na taśmy produkcyjne."

http://prokapitalizm.salon24.pl/279126,ursus-upadek-giganta

Marcin_Miszczuk,_Prototyp_Ursusa_1414S_m.jpg

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Wujo pracował w Płocku ,kombajny składał to to samo mówił ,że na eksport szły kombajny z innych części.Taka polityka widuje ciągniki Ursusa sprowadzone wersje eksportowe to w ogóle inne wykonanie (potrafili maszynę dopracować). Tylko niech nie produkują ciągników ze skrzyniom , jak w Ursusach Mido normalnie porażka ,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

czy zna ktoś stronę z wyliczeniami przy zakupie ciągnika ok.100KM

do ceny zakupu,koszty serwisu w ciągu 5 lat ,ceny części oryginalnych , może ktoś ma od nowości i ma już 3 -5 lat ciągnik zachodni i ursusa jeszcze tego ze starej fabryki ,ciekawi mnie takie porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

26-27 października są tarki AGRO-PARK w Lublinie jak nie będzie Ursusa to baaaardzo mi podpadnie :D . A swoja droga to takie pokazy jak na filmiku powinny być u nas robione non stop a nie nawet jest problem żeby gdzies ten ciagnik zobaczyc bo w lublinie u dilerów stoja same hattaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A nie wiecie kto z polskim producentów będzie na Agritechnica 2013? wiem że agromasz będzie...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo9540    0

Widziałem na polsacie w wydarzeniach fabrykę ursusa, tata sie śmiał, że przykrecali śrubki kluczami zwykłymi a nie pneumatycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

To filmy archiwalne, robione zaraz po przejęciu Ursusa przez Pol-Mot. Nawet stroje robocze są z Warszawy bo nie mieli jeszcze nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

nie ma co najlepiej kupować i dawać prace oraz szanse rozwoju polakom poprzez nasze rodzime marki :) Ursus,Crystal,Farmer i Pronar mają dość duży wybór ciągników i każdy powinien coś znalesc dla siebie. Jeśli chodzi o maszyny to tez jest bogato unia metal fach itp. Trzeba wspierać własny kraj i brać polskie produkty a nie czechów czy niemców dorabiać :D

 

 

A pepiki nic się nie przejmują i nas dojeżdżają

 

http://www.biztok.pl...utm_campaign=o2

 

 

"Dlaczego - także w Polsce - powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na Babisza?

 

Otóż z naszego punktu widzenia o tyle jest on istotny, bo jest największym producentem żywności w Czechach i powszechnie wiąże się go z antypolską kampanią w tamtejszych mediach. - Nie jem tych waszych gówien - powiedział nawet w tym roku Babisz na antenie Czeskiej Telewizji, kiedy poczęstowano go polską kiełbasą.

 

Jego zdaniem - i większości Czechów, w których na początku tego roku 60 osób zmarło po wypiciu wprowadzonego nielegalnie do obrotu alkoholu metylowego - tania żywność z Polski truje. Winnych afery alkoholowej jak dotąd nie znaleziono, ale czescy dziennikarze wciąż np. bardzo często piszą o soli drogowej w polskich kiełbasach. Piszą o tym także dwa największe dzienniki, "Lidové noviny" i "MFDnes", będące od niedawna własnością… Andreja Babisza (od przejęcia wydawnictwa Mafra Babisz rządzi u naszych sąsiadów tytułami "Mlada Fronta Dnes", rozdawaną za darmo gazetą "Metro", portalem internetowym iDnes.cz, telewizją Oczko i kilkoma drukarniami)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Daj spokój, zetor przy fabii czy octawii to perełka ;) Ogólnie nie lubię golfów i innych aut co to na każdej ulicy ich stoi kilkanaście, a tu z takiego golfa czesi zrobili jeszcze takie paskudztwo, ble


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ma kosztować 140-160 tyś.brutto


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj