adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bratrolnika    28759

jestem Polakiem i piszę po polsku

i to nie literówka a błąd ortograficzny

i nie czepiam się a poprawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Zgadzam się w stu procentach, że byłoby super, gdyby zaczęli współpracować z Andorią, ale z tego co czytałem, to fabryka Andorii jest w stanie upadłości... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Gdzie to czytałeś?

To już po przejęciu przez Grupę Gwarant czy przed? z tego co wiem Andoria była w stanie upadłości przed przejęciem jej przez Gwaranta.

Gwarant ma również odlewnie tak że gdyby mieli dobry projekt silnika to możne by i co z tego wyszło.

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Na dzień dzisiejszy,to chyba z Andorią nie jest tak źle.Skoro dali radę wdrożyć ten nowy silnik ADCR z common railem i przeszli procedury homologacyjne itd,to nie jest źle.Te silniki idą m.in. do Gazeli i chyba czegoś jeszcze.Niedawno zdaje się weszli we współpracę z kieleckim Białogonem i robią bardzo wydajne pompy do wody na bazie swojego silnika 4CTi90,przydatne np. dla straży pożarnych.A poza ty,to oni chyba nie zajmują się tylko produkcją silników,bo produkują np. wały korbowe dla renomowanych firm,jak mercedes.Tak,że jakoś tam chyba pomału prosperują.Współpraca obu firm wyszła by na dobre każdej ze stron.ursus miałby tańszy,krajowy silnik,a Andoria pewny zbyt na swój produkt.

Edit:Znalazłem ten artykuł,ale to jest z maja ubiegłego roku.

http://nowiny.andrychow.eu/nowiny/najwazniejsze/2721-superpompa-z-andrychowa

Edytowano przez Marioboss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Może i tańszy by był przy współpracy i produkcji na większą skalę. Tylko, że to plany na przyszłość bo obecnie to jednak, moim zdaniem, lepiej że wstawili Perkinsa bo to jednak jest jakaś znana i uznana marka. Jak by nie było, to kupiec inaczej będzie patrzył na niesprawdzony ciągnik ale złożony z markowych podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

No tak,tylko że chodzi też o to,żeby wspierać nasz przemysł,zamiast zachodniego,czy innego.Gdyby te silniki były produkowane u nas,przez jakąś polską firmę,jak dawny Ursus produkował Perkinsa 3 i 4-ro tłokowego,to by było fajnie,bo ludzie by prace mieli i coś by się tam powoli rozwijało.Ale to chyba nie w tym kraju.A Andoria miała znane i doskonałe silniki serii SW400 i 266.Chyba nikt na nie nie narzekał za bardzo,choć to w gruncie rzeczy angielska konstrukcja, to jednak nasi to troszkę modernizowali.Kupienie licencji na jakiś nowszy silnik np. Perkinsa z obecnych serii kosztowało by pewnie kupę kasy i nikt tyle nie wyłoży,nie mając gwarancji zbytu na wielką skalę.Nie podoba mi się,że wszystko pakują z zachodu,a nic u nas nie robią (chyba tylko kabiny) ale chyba nie da rady inaczej.Dawniej silniki,czy skrzynie też nie były stricte polskie,bo to licencja Zetora,czy później MF-a,ale robili to od podstaw u nas i o to mi głównie chodzi.Może choć częściowo uniezależnią się od gotowców z zagranicznych firm,ale to wszystko kosztuje.Zależy też,czy szefostwo nastawione jest na odbudowę marki (firmy) czy tylko na łatwe trzepanie kasy na gotowcach ze znaną naklejką.

Edytowano przez Marioboss
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Ciekawe czy te sprzedawane u nas nowe 3512 pochodzą z Pakistanu.

 

http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/2397-ursusy-z-pakistanu-ponownie-na-polskiej-licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość tych ursusów czyli 2812,3512 i 4512 jest produkowana w Pakistanie, ale podobno też w Brazylii i jeszcze w 1 miejscu ale juz nie pamietam gdzie. Na Polskietraktory.pl piszę że ursus 2812 50km 3512 60km i 4512 75km :blink:  a wiadomo że ursusy miały odpowiednio 38km 47km i 66km [a także 60 i 68,7]. Zapytałem sie gościa z tej strony o ursus 3512 i odpisał-

Witam,

producent potwierdza 60 KM nawet specyfikacją ale Polskie realia sa 
takie że nikt nie chce zarejestrować go z wartością 60KM a właśnie 48 bo 
tylko takimi danymi dysponują w stacjach diagnostycznych.
Taka Polska paranoja.

 

Trzeba by go dać na hamownie. Jeśli chodzi o WOM to mają tylko niezależny od skrzyni przekładniowej, czy jak kto woli zależny od obrotów silnika  B)

Ps. Jak coś to pytać, mogę napisać jeszcze do tego sprzedawcy.

 

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciekawe te mf-y nawet, http://www.alibaba.com/product-detail/Massey-Ferguson-MF-385-4WD-Perkins_123176451.html tak nas załatwiła unia, trzeba było otworzyć swoją fabrykę w chinach czy pakistanie i tłuc takie 4514 i sprzedawać po 50tyszł na dogodnych fabrycznych kredytach - wszystkie 60-tki by wypchnęły a tak to do wyboru albo w niczym nie lepszy major czy FT za ponad 2 razy taką kasę albo zachodnie za 4 razy taką.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawel885-takiego mf to pewnie bez problemu by ci sprowadzili jako import prywatny i zarejestrowali. Przegladnij strone polskietraktory to tam masz ursusa i mf takiego wlasnie chyba nawet z cena :)

Ps. Na tej stronie jest tez ciekawa oferta kombajnow nowych jd. Osobiscie pytalem sie o jd 1048 i mam dostac maila z danymi technicznymi i cena ale narazie sprzedawca czeka na informacje od producenta.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A ja mam taką ciekawostkę, widziałem wczoraj Ursusa 11024 już z Lublina czyli w tej nowej masce z założonym turem Hydrometal. Ciągnik był na skrzyni 12/4, więc może te pogłoski o ich awaryjności są przesadzone, bo jak ktoś już ma ten ciągnik i dalej w niego inwestuje to chyba nie jest taki zły. Dodam jeszcze, że całość wyglądało bardzo dobrze, ramę wsporczą udało się im tak zrobić, że praktycznie nie zmniejszała prześwitu pod ciągnikiem. A i sam ciągnik był byczy bo na szerszym ogumieniu 480/70 R34 tył i 380/40 R24 przód.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Zgadzam się : ) ten Ursus C 380 wygląda świetnie ; ) Coraz bardzie myśle czy nie nabyć takiego traktorka ; )

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Myślałem, że tak ma wyglądać nowa C-360. Ale fajny jest, podoba mi się również. Tylko jeden minus, to nie jest zdjęcie tylko model zrobiony w jakimś programie i ten model ma tylne opony założone odwrotnie ;p 

Wygląda na to, że panowie z Ursusa wreszcie doszli do porozumienia w kwestii wyglądu nowych ciągników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Cosik mnie sie ydaje, że Ursus C380 bedzie hit!!!Powodzenia oby tak dalej  :) Na Ursusie 11024 był Hydrometal? Toć Ursus ma własne łądowacze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dzieciarnia zaczyna sie podniecać.

Jaki hit ? Sieć dealerska tego czegoś LEŻY, serwis LEŻY - kto to będzie kupował i gdzie ? Myślisz, że ktoś kupi ciągnik u dealera oddalonego o 300 km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Tego czegość wogóle na oczy nie widziałeś a już walisz hejty...

Serwis ostatnio bardzo się poprawił, i uwierz mi nie każdy ma jak ty 300 km do dealera...

Kubota nie ma w każdej gminie swojej siedziby, a jakoś ludzie nabywają ich traktory.. no ale Ursus to co innego prawda?..

Tylko ręcę załamać jak coś takiego się czyta.. Ursus się stara, coś robi a i tak są tacy co skreślają go na samym starcie. A potem dziwota że w tym kraju nic nie mamy jeśli chodzi o marki.

 

Nie chce robić tu kolejnej wojny, więc lepij na tym zakończe.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Bardzo ciekawy program:

Wiem że ci sami goście kiedyś zrobili filmik o bizonie, ale teraz on gdzieś zniknął z youtube.

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Tak na 11024 założony był Hydrometal, moim zdaniem bardzo dobry pomysł, ich ładowacze są już sprawdzone, firma ciągle się rozwija, sprzedaje np dużo do Niemiec i Austrii, poza tym według mojej oceny ładowacze z Hydrometalu lepiej się prezentują niż z Ursusa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Cena jesli taka będzie co podali to będzie dobre. Narazie ciągnika bym nie kupił ze względu na hamulce mechaniczne, wolna skrzynie i suche sprzeglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj