abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

rolniku360    226

Witam.

Chce kupić tura tego z allegro po 3700zł i chce się dowiedzieć czy warto chodzi mi o te na linkę czy wytrzyma na razie podpychanie zboża i wywalanie obornika z obory czy szukać jakiegoś starego bo boje się że te nowe mogą się giąć pod obciążeniem albo coś z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

człowiek od którego odkupiliśmy rok temu c-360+oryginalny TUR kupił sobie nowego Tura do MF255, który przy robocie takiej samej jak C-360-tzn. wypychanie gnoju z chlewni, po miesiącu się zgiął, dokładnie prawe ramię

Twierdzę więc że stare jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Założyć można, tylko jest to raczej nie wskazane. Wszystko ze względu na słabą przednią oś. Przeważnie Ci co zakładają tura do 28' zmieniają przednią oś na te z 30tki. Poza tym może być problem z dopasowaniem układu śrub podstawy tura do otworów w skrzyni biegów, bynajmniej u mnie ojciec przy zakładaniu tura (nie było mnie w domu więc nie widziałem) stwierdził że nie da się go założyć do 28 i założył na M-kę.

No i trzeba by pomyśleć o wzmacnianej pompie podnośnika bo zwykła może nie wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Da się założyć tylko trzeba mieć przód od 30 ,rozdzielacz i dorobic z grubej blachy redukcję do mocowania przy skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum310    0

Witam

 

Bez filtra będzie chodziło, ale olej będziesz miał zabrudzony, przez co pompa będzie się szybko zużywała a i uszczelnienia na silownikach też będą cierpiały...

Radzę założyć filtr. Nie możesz założyć go między rozdzieaczem a siownikami, czy pompą a rozdzielaczem - zbyt wysokie ciśnienia uszkodzą filtr. najlepszym miejscem jest powrot oleju do zbiornika lub przewód ssący do pompy. Daj znać jak już to zrobisz, też planuję taką przeróbkę ale jeszcze nie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Albo filtr na wyjściu z rozdzielacza ( tak zwany powrotny) albo miedzy pompą a rozdzielacza ale wtedy ciśnieniowy. Niedawno zakładałem u siebie taki na allegro dałem z wysyłka poniżej 200 złotych, 63 litry na minute i ciśnienie max 300bar więc nic się nie uszkodzi. W wydajności żadnej różnicy niezauważeniem po zamontowaniu.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Ursus 330 + Tur sprawuje sie bardzio dobrze przy załadunku obornika i balotów daje sobie spokojnie rade ale przy cieszych pracach do już barzdi cież na przednią oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

opinie o Pomarol Biskupiec tur 2 sekcje do 330

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Panowie a jak to jest z Big Bagami? da radę zdjąć z przyczepy i przewieźć nad rozsiewacz? (amazone ZAM 1201 z nadstawką)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

to jest gdzies do kupienia na gotowo czy trzeba samemu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    226

poszukaj na allegro a jak nie to jest bardzo prosto do zrobienia tylko musisz dać kawałek profila pod ramę tura żeby był na sztywno a nie bawić się z zapięciem na bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Polmot Warfama oferuje takie coś. W 2009 napisali mi cenę 990 zł + vat. Teraz pewnie podrożało. No i mocowania do niego były na euro. Więc do c330 by trzeba było przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chciałem sobie w tym roku zakupić tura do c360 3B tylko chciałem te nowe mocownie przez skrzynie biegów tylko że w tym miejscu mam przykręconą kabine i nie wiem czy moge kupić takiego tura prosze o jaką kolwieg pomoc w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie wiem jak w 3P ale w 30tce jest kilka takich "gniazd" mocowań po każdej stronie skrzyni (w Mce mam trzy, w 28 - 2), kabina i tur mogą być tam montowane razem, w 60tce też tak powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    226

możesz kupić tura i wtedy wywalasz mocowania kabiny i wkręcasz te mocowania tura a na te mocowania przykręcasz kabinę zapytaj producenta tura.Bo u nas jak zakładali kabinę a był już tur to producentowi od kabiny mówili co i jak i dorabiali obejmy na tą ramę tura

Edytowano przez rolniku360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha to musze tak zrobić zadzwonię do producenta zapytam co i jak. A mam tylko jeszcze jedno pytanie bo zasilanie do tura napewno podłącza sie do wyjść hydraluicznych ciągnika,czy to oznacza ze musze mieć cały czas włączoną dzwignie od wywrotu czyli musiałbym ja jakoś zablokować? No chyba że się mylę i jest jakieś inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Czy powrót od siownika jednostronnego mogę podłączyć pod wejście N w rożdzielaczu bułgarskim?Tylko tak mi pasuje a to wejście chyba się łączy z tym normalnym powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

Bede kupował ładowacz czołowy do c-330 mysle nad firmami Agro-Tur oraz turami z Agromila.

Ceny sa podobne.Bedzie dwu sekcyjny.Głównie bedzie pracował przy wywóżenie gnoju z chlewni i załadunku na rozrzutnik i wozeniu piachu.Poadajcie m i opinie o tych firmach.

strona z turem z agromila: http://allegro.pl/tu...3017656111.html

Agro-tur:http://www.ladowacze.jachowicz.net/index.php/ladowacze-czolowe-ramiona/89-ladowacze-czolowe-male-do-ciagnikow-o-mocy-do-35-mm/110-ladowacz-czolowy-agro-tur-tur-1-2

post-58880-0-07626900-1361123631.jpg

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Ja mam Tura z firmy Agromil jakość wykonania dobra tylko po sezonie użytkowania uszczelniacze na siłownikach puściły ale to przy zabawie z belkami kiszonki :)


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Rozbierał i uszczelniał ktoś z was siłowniki od Tura? jak one powinny sie rozbierać? U góry mam taki kołek metalowy na obudowie siłownika i podejżewam że trzeba go wyciągnąć ale co dalej środek się wykręca czy jak bo nic zbytnio nie widać tam. Jak by ktoś juz to rozbierał to byłbym wdzięczny za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

tak myśląć rozsądnie to takie coś zaczepić na Tura to jest przeciez dodatkowy ciężar, a samego BIG BAGA podnieść to C330 ma już nie lada zadanie, wiec obawiam sie że nie za bardzo ten nośnik się zpisze przy tym turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj