Skocz do zawartości
deer

Prowadzenie równoległe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Precyzyjny siew z użyciem nawigacji

Ja z tej wypowiedzi zrozumiałem, że te 27k euro to jest bez kierowania, więc to nie jest wcale mało.

A gdzie Ty tam widzisz 27k bo ja widzę 2,75k , stąd mój ironiczny poprzedni komentarz...

patfilmax    7

może to i nie jest mało ale tak jak kolega wyżej pisze to podobne systemy renomowanych firm kosztują podobnie, ale wg mnie zaletą mullera jest właśnie budowa modułowa i standard ISOBUS co zwróci się przy zakupie maszyn w tym standardzie np opryskiwacz czy rozsiewacz kupuje wtedy bez terminala i a obsługuje je terminalem który już posiadam.

jankes46    1

korekcja RTK w całej Polsce z sieci NewHolland kosztuje 400 Euro

Wiadomość z agroFakt.pl

Kustosz    4

NH tą sieć RTK ma w stacjach bazowych rozlokowanych w bazach dealerów czy to są specjalnie przeliczone punkty jak w krajowych stacjach? NAWGEO chce za sygnał RTN (3 stacje bazowe) 1500zł/rok, a RTK (1 stacja bazowa) 700zł/rok.

jankes46    1

Stacje pracują w miejscach najbardziej optymalnych dla pokrycia sygnałem całego kraju

Axial    7

Jaką metodą jest dostarczany sygnał korekcyjny? Radio, gsm? Czy są krótsze abonamenty? Mapa stacji?

jankes46    1

sygnał tylko i wyłącznie po GSM, Abonamenty roczne. Stacje są rozmieszczone co 80 km w każdą stronę tworząc sieć

nomjas    0

A ja chciałbym zwrócić uwagę na alternatywę dla tych drogich roziązań.

Powstała ambitna myśl ludzi ,którzy chcieli zakończyć zmowę drogich firm produkujących nawigację do ciągników i kombajnów rolniczych aby stworzyć samodzielny odbiornik bazujący na monitorach fabrycznych zamontowanych np w ciągnika marki New Holland, CASE, czy STEYR. Przez taką hybrydę możemy z dokładnością EGNOS (20cm) posiadać system wspomagania jazdy bazującą na oryginalnym "fabrycznym" oprogramowaniu CNH

więcej na stronie:

navpol.com

jankes46    1

zależy od tego co już masz w ciągniku !!! czy ciągnij jest przygotowany pod NAV, czy posiadasz wyświetlacz

Tak, mam Intelliview 3. Oferta na Intelliview lite dedykowana jest tylko do tych traktorów które posiadają 3 lub 4. Wracając do ceny...

szy1993    1

jak kierowanie to tylko RTK. a jak bez RTK to niekoniecznie kierowanie. 

macin87    42

szy1993    1

Myślę że tańsza da radę. W praktyce jest tak że bez kierowania dokładność to około 50cm a i tak trzeba sporo poćwiczyć żeby nie jeździć wężykiem 

Napisano (edytowany)
Dnia 20.11.2017 o 08:35, jankes46 napisał:

29000 pln z dokładnością Egnos

Jeśli to do mnie to dzięki za odpowiedź. Cena d... nie urywa bo bez większego szukania można cfx750 z ez pilotem za 27k zł wyrwać a go chociaż można przekładać między ciągnikami. 

Edytowano przez alvaroalvaro78

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:
      -Siewu zbóż i rzepaku
      -Uprawy przedsiewnej 
      -Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny)  
      Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?
      Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam  
    • Przez yacenty
      Ktoś z was ma jakies doswiadczenie z taka oto zabawka?
      TeeJet CenterLine 220

link do ulotki polsko języcznej: http://www.agrojet.pl/produkty/ulotkaCL220a.pdf
      urzadzonko ponoc u osadkowskich kosztuje 6tys zł i ma byc dobre do jazdy równoległej,
      Przy takich kosztach to ja mowie TAK, warunek tylko jeden musi trzymac sciezke - tak do 10-20cm - jest to możliwe?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez RobMaximus
      Cześć wam,
      zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.
      GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.
      Sam sprzęt ma język Polski.

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

Pozdrawiam
    • Przez macko25
      czy polecacie ta nawigację czy ktoś miał testy proszę o opinię