Polecane posty

zetorr6441    365
19 godzin temu, Dastan napisał:

Mam nowego MDS 18.2Q jeszcze nie uruchomiany przez serwis, a najpewniej coś w tym tyg będę chciał już rozsiewać. Ogólnie już obczaiłem mniej więcej, zainstalowałem też aplikacje. Korzystanie z niej jest w miarę precyzyjne czy trzeba robić próbę kręconą? Widziałem tam też ikonką exportu do sterownika? Ale po naciśnięciu piszę błąd sieci LAN, trzeba połączyć kablem USB? I ostatnie pytanie czy w zestawie powinna być jakaś pamięć USB? 

Ja w 2018 dostałem pendrive z napisem rauch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No dobra, a jak z tym wysyłaniem ustawień do kompa z aplikacji ? Prawdopodobnie trzeba mieć moduł WLAN ?

A i jeszcze jaki nawóz pasuje pod ZAKSAN 33,5 z Kędzierzyna? W apce jest Kędzierzynska saletra 32N, ale gęstość mi cos nie pasuje 0,93 oraz ZAKSAN 32 Police 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Jest sporo parametrów których należy dopilnować aby wysiew był zbliżony do tego z aplikacji. Najlepszym sposobem na zdobycie rzeczowej wiedzy jest praktyka wsparta instrukcją producenta. Myślenie że komputer i aplikacja wszystko zrobią same jest błędne. Generalnie jeżeli chcesz wysiać jak najbardziej precyzyjnie należało by dokonać próby kręconej dla każdego rodzaju nawozu przed wysiewem i określić współczynnik przepływu oraz szerokość rozrzutu. 

Zetor 65441  -model rozsiewacza Rauch18.2Q był dostępny w sprzedaży od 2019 roku ,różni się nieco konstrukcyjnie, oznaczeniem i możliwe że kompletacją .

zetorr6441

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

probe kreconą q swoim 1142 robie za kazdym razem dla kazdego nawozu. Juz raz sie przejechalem ze niby ten sam nawoz ale inna partia i wyszlo sporo więcej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja już po pierwszych testach, z apki dramat różnica z 50kg na tonie, po próbie kręconej 15kg różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

Witam. Czy wie ktoś czy Rauch Mds 932 przy łopatkach M1 10-18m dorzuci mi rowno saletrę na 18m przy małej dawce 120 kg/ha czy trzeba zmieniać łopatki na te większe m1x? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
Dnia 3.03.2022 o 07:41, Zetor-7340 napisał:

Ja przed każdym siewem robię próbę i wychodzi mi idealnie.

Opisz dokładnie jak robisz próbę. Ja gdy robiłem rok temu próbę na soli potasowej wysiał mi z 50kg.a ha mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193

Ilość nawozu który wyleci przez minutę, ważę i wpisuje do kompa. Jak nie masz kompa to jest wzór szerokość x prędkość x nawóz kg/ha przez 600 i wychodzi ile musi wylecieć przez minutę nawozu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

niekoniecznie. Bo zegar leci w kompie, im dluzej leci tym bardziej miarodajna próba bo po wpisaniu wagi nawozu sam przelicza, dodatkowo przy kazdej próbie inaczej otwiera zasuwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Serwisant powiedział mi kiedyś żeby nie patrzeć na czas a na to żeby wyleciało chociaż z 30 kg nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Witam pacjent mds 932 jak prawidłowo ustawić wysokość od podłoża do ramy czy do talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Sial ktoś wapniak kornicki rauchem mds z qantronem?

Pojęcia nie mam co wpisać w sterownik żeby jako tako to wysiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Dnia 8.03.2022 o 13:26, Pigmei napisał:

Do dolnej części  ramy .

TALERZY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Robił ktoś próbę dla saletrosan 30 do mds Q? 

W aplikacji oczywiście niema , ustawienia łopatek też 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Potrzebuje pomocy w rozsiewaczu Rauch mds 19.1. Dzisiaj podczas rozsiewania nawozu zobaczyłem że jest wyciek oleju(nie mocny ale jest) w miejscu co zaznaczyłem na zdjęciu. Co to może być? Czy jakiś uszczelniacz? Lub łożysko czy bardziej coś poważnego?  Rozsiewacz chodzi normalnie tylko ten wyciek i  mam go od nowości, 9 lat. Proszę o pomoc

Screenshot_20220312_183917.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Poruszaj wałkiem od mieszadła.Jak ma luz to możliwe że lożysko rozwaliło uszczelniacz.Albo poprostu się rozsypał.Tam nic innego nie mogło się stać.Zdejmij dekiel wymien uszczelaniacz i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj