szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka16    86

A ja przed chwilą wynegocjowałem z Ukraińcem kaszę z dostawą do centralnej Polski za 3,8 PLN. 😁


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

 @karbex A co ma piernik do wiatraka? To nie jest w jego interesie, więc sobie w buty możemy wsadzić te nasze gryki teraz.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
5 godzin temu, miszka16 napisał:

A ja przed chwilą wynegocjowałem z Ukraińcem kaszę z dostawą do centralnej Polski za 3,8 PLN. 😁a

Masz się czy chwalić... tym że handlujesz nieznanej jakości towarem na szkodę dla polskich rolników 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

@Pajej A kto powiedział że ja handluje? Ja tylko znalazłem ogłoszenie i z ciekawości ponegocjowałem cenę i powiem Ci, że wcale mnie to nie napawa optymizmem. Kupie od Ukra, a po moich polach będą sarenki i dziki biegały? Ale handlarze i markety już nie będą mieli tego dylematu. Możliwość  zakupu kaszy w Polsce w tej cenie świadczy w jakiej tragicznej sytuacji  się znaleźliśmy i nie chodzi tu tylko o grykę, ale o cały polski sektor żywnościowy.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Panowie dziś na jednym z pól w okolicy zauważyłem posiany rzepak. Ale coś mi nie pasowało bo wyższa od niego była gryka.
 

Wiem, że ten gospodarz tego samego dnia po siewie pryskał doglebówką. A przedplonem była gryka. Po wykoszeniu jej pole było zaorane i posiany na nim rzepak.

Jak wiadomo po oprysku doglebowym w rzepaku pole jest czyste praktycznie do żniw. 

Mogło by się to sprawdzić w praktyce zaraz po siewie gryki. Minusem na pewno była by cena na hektar tego oprysku, ale plusem brak chwastów. 

Co Wy o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
8 minut temu, tofik420 napisał:

Jak opryskał rzepak to gryka wylezie ale jakby opryskać grykę to pewnie spali. Zawsze d*pa z tyłu.

I tu właśnie nie wiadomo. Trzeba by zrobić eksperyment na wiosnę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapi    1

Ktoś tu tak już robił doglebowo jak w rzepaku. Trochę dawka była nieco niższa. Pojawia się jednak inny problem, mianowicie okres karencji. Po czymś takim na jesieni zboża bym nie posiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
Przed chwilą, sapi napisał:

Ktoś tu tak już robił doglebowo jak w rzepaku. Trochę dawka była nieco niższa. Pojawia się jednak inny problem, mianowicie okres karencji. Po czymś takim na jesieni zboża bym nie posiał.

Bezorkowo tez bym się bal, ale w zaniżonej dawce i potem orka myśle ze by było spoko. 

1 minutę temu, sapi napisał:

Ktoś tu tak już robił doglebowo jak w rzepaku. Trochę dawka była nieco niższa. Pojawia się jednak inny problem, mianowicie okres karencji. Po czymś takim na jesieni zboża bym nie posiał.

A tak na marginesie czy po doglebowym oprysku nie robi się poprawki na samosiewy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
40 minut temu, kysiekb napisał:

Panowie dziś na jednym z pól w okolicy zauważyłem posiany rzepak. Ale coś mi nie pasowało bo wyższa od niego była gryka.
 

Wiem, że ten gospodarz tego samego dnia po siewie pryskał doglebówką. A przedplonem była gryka. Po wykoszeniu jej pole było zaorane i posiany na nim rzepak.

Jak wiadomo po oprysku doglebowym w rzepaku pole jest czyste praktycznie do żniw. 

Mogło by się to sprawdzić w praktyce zaraz po siewie gryki. Minusem na pewno była by cena na hektar tego oprysku, ale plusem brak chwastów. 

Co Wy o tym myślicie? 

Obstawiam że pryskał Commandem. Stosowałem Command w gryce w dawce 0,15 -0,2 l/ha i nawet fajnie działa. Minus jest taki, że gryka lekko odchorowuje oprysk bo na początku rośnie trochę wolniej niż na kontrolce, ale z czasem się wyrównuje no i Command praktycznie nie działa na rzodkiew świrzepę, a to jeden z najbardziej uporczywych chwastów w gryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapi    1
kysiekb napisał:

A tak na marginesie czy po doglebowym oprysku nie robi się poprawki na samosiewy?

Racja. Już dawno nie robiłem doglebowo w rzepaku to zapomniałem. Trzeba było zrobić na jednoliścienne dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Jakie ceny podkarpackie/lubelskie? Macie jakiś skup co weźmie wilgotną grykę, oczywiście bez zapachu? Moja siana w poplonie jeszcze jest na polu 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    668
44 minuty temu, Piter72 napisał:

Ma ktoś sprawdzony sposób na oczyszczenie gryki z nasion ognichy?

w tym roku wzialem od sasiada gryke - młynkowal ją z 3 razy (byłem widziałem), niestety nie dalo sie jej pozbyć, rozsiałem na miedzyplon i teraz mam zółto-biale pole w równych proporcjach. Bedzie problem tego sie pozbyc? (Na wiosne leci łubin i doglebówka).  Planuje przytalerzowac po 15 listopada (na ten ekoschemat dopiero wtedy mozna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Aby nasion nie dostało, a jeżeli nawet to pendimetalina ogniche w łubinie powinna załatwić sprawę 🤔

14 minut temu, Pajej napisał:

Jakie ceny podkarpackie/lubelskie? Macie jakiś skup co weźmie wilgotną grykę, oczywiście bez zapachu? Moja siana w poplonie jeszcze jest na polu 

Po 2 zł na poplony sprzedałem z ub. Roku po targach i z olx ok. 2 ton. Ostatnio handlarz z targu proponował 1,5zł, tak więc niech leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Właśnie moja nie poleży. Teraz zbierana może mieć około 20% 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
3 godziny temu, Pajej napisał:

Jakie ceny podkarpackie/lubelskie? Macie jakiś skup co weźmie wilgotną grykę, oczywiście bez zapachu? Moja siana w poplonie jeszcze jest na polu 

1800 sucha z pokosu. 
Reszta kręci się około 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Moja mokra poszła po 1500 brutto, dobrze że chociaż plonem trochę nadrobiła...

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
2 godziny temu, Roxer napisał:

Moja mokra poszła po 1500 brutto, dobrze że chociaż plonem trochę nadrobiła...

Jakiś namiar na skup?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
4 godziny temu, Roxer napisał:

Moja mokra poszła po 1500 brutto, dobrze że chociaż plonem trochę nadrobiła...

Koszty paliwa się zwróciły? 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mnie się dzisiaj pytał kolega po ile gryka. Nie wiem co mu powiedzieć. Oczywiście sucha jest w zagrodzie. Nie wiem czy sobie chce czy komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Agrobiznes 1800 powiem 2 tys jak sobie chce. Zresztą nie wiem czy dla niego to mu opuszczę czy on komuś pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj