szark93

Gryka

Polecane posty

sapi    1
Roxer napisał:

Ja będę próbował tak jak w ubiegłym roku, doglebowo 1,5l metazanex + jakieś 0,11-0,12l command/ha

A co później będzie u Ciebie na tym polu po gryce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nie wiem, ale po gryce z ubiegłego roku na tej działce rośnie teraz jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

O co chodzi, że gryka tak poleciała na cenie? Macie jakieś skupy gryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
2 godziny temu, Magikk napisał:

O co chodzi, że gryka tak poleciała na cenie? Macie jakieś skupy gryki?

Ta sama sytuacja co ze zbożem.. dużo idzie z zagranicy gryki i jeszcze więcej kaszy.. 

Sytuacja zwiazana z pandemia i "WOJNA" napędziła ceny. Teraz duże firmy obniżyły ceny, zmniejszył się również popyt. 

Wysokie ceny gryki sa raz na kilka lat, ale to każda roślina i każde zboże ma swoje  minut. Np. porzeczka i malina w tamtym sezonie miały dobre ceny a w tym bedzie klapa bo chłodnie załadowane pod sufit drogim towarem. 

Jesli chcesz nr do skupów to moge Ci dac na priv. Mam z 15 kontaktów z powiatu Janowskiego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25667

Prognozy od jutra z coraz wyższą temperaturą. Wzejdzie po około 7 dniach.

Można ryzykować.

 

Prawda że gryka  już 1500zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
14 minut temu, Agrest napisał:

Prognozy od jutra z coraz wyższą temperaturą. Wzejdzie po około 7 dniach.

Można ryzykować.

 

Prawda że gryka  już 1500zł ?

Pow janowski 2200 jeszcze idzie dostać. Na nasienie wołają 3 zł. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ja w środę albo czwartek będę chciał zasiać, południe lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Ja w środę albo czwartek będę chciał zasiać, południe lubelskiego.

To samo i ja planuje. Jutro wapno i talerzówka a w czwartek siew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
13 godzin temu, MatiRol92 napisał:

może i dobrze

 

w pokosówce heder zwykły. W okolicy znajomy miał płachtowy, zdania były podzielone 

To chyba słaby operator tej pokosówki. Mam porównanie jakie były straty po mojej z płachtowym a teraz po zwykłym hederze. 

3 godziny temu, kysiekb napisał:

Pow janowski 2200 jeszcze idzie dostać. Na nasienie wołają 3 zł. 

U mnie kwalifikat po 7500 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
10 godzin temu, kysiekb napisał:

To samo i ja planuje. Jutro wapno i talerzówka a w czwartek siew. 

Gryka po świeżo sypanym wapnie gorzej plonuje (sprawdzone w praktyce). Wapno absorbuje dużo wody przez co gryka rośnie słabiej, szybciej i słabiej kwitnie, nie wytwarza pędów bocznych i szybciej zamiera. Jeśli to czwarta klasa, lub jeśli będzie dużo opadów to może nie zauważysz różnicy, w innym przypadku będzie spadek plonu i gryka będzie gotowa do żniw w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1764
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Agrest napisał:

Prognozy od jutra z coraz wyższą temperaturą. Wzejdzie po około 7 dniach.

Można ryzykować.

 

Prawda że gryka  już 1500zł ?

Mam 6 ha do siania z ugoru. Dzisiaj się za orkę biorę. Tzn dzisiaj i jutro po południu bo jeszcze praca.

Do siewu od wujka po 2,50 kg kupowałem.

pH i nic nie znane . W jakiej obsadzie zasiać 🤔 . Raz kiedyś po ugorze siałem ale tam była 3b i 4 klasa to 50kg/ha. 

A tu się zastanawiam czy na 5 klasie nie siać chociaż z 80kg/ha

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Zabieram się za grykę  6ha z certyfikatem Integrowanej Produkcji. Zasiew odmiana Panda i Smuga. Ktoś ze śląskiego, mamy tu skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro317    0

Ile i jaki dajecie bor dolistnie? Kiedy najlepiej wykonać taki zabieg? Pryskacie razem z jakąś inną odżywką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pryskał ktoś po siewie bezpośrednio Devrinolem? U nas praktykują 2l devrinol albo 0.2 Command + 1l Metazanex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U nas było 0,2 commandu po posianiu i była czysta.dervinol lepiej działa przy zmieszaniu go lekko z glebą,nie wiem sam jakby to w gryce wyszło.ptzy dawkach większych jak 0,4 l commandu może też grykę lekko przebarwiać na biało po wschodach i hamować wzrost 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16

Ja wczoraj posiałem grykę i dziś będę pryskał commandem tylko nie wiem czy 0.2 czy 0.25 /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Gryka posiana 13.V  W tym roku oprysk po siewie metazachlor 1,5 l + chlomazon 0,15. Dawniej 1 l linuronu załatwiał sprawę a teraz trzeba kombinować. Mam nadzieję że trochę wypali rdesty a w razie poprawki czekają bentazon i chlopyralid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    896
Dnia 11.05.2023 o 20:13, aro317 napisał:

Ile i jaki dajecie bor dolistnie? Kiedy najlepiej wykonać taki zabieg? Pryskacie razem z jakąś inną odżywką?

podbijam pytanie, zostało mi jeszcze troche boru z czasów kukurydzianych i chętnie bym to wypryszczył

4 minuty temu, 01_Spider napisał:

Gryka posiana 13.V  W tym roku oprysk po siewie metazachlor 1,5 l + chlomazon 0,15. Dawniej 1 l linuronu załatwiał sprawę a teraz trzeba kombinować. Mam nadzieję że trochę wypali rdesty a w razie poprawki czekają bentazon i chlopyralid.

w jakich dawkach te substancje na poprawki? Przyznam szczerze że nigdy gryki nie pryskalem przedwschodowo, siałem gęściej żeby chwasty tłumiła


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj