szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patrykjd    11

Widziałem to ogłoszenie na FB z gryka i innymi zbożami. Ciekawe tylko jak z płatnością, żeby nie było jak znajomy sprzedał kilka lat temu komuś zboże, było lekko śmierdzące przyjechali mówią że nie ma problemu pójdzie na statek wymiesza się z innym i będzie dobrze do tej pory nie ma pieniędzy, kilka spraw w sądzie i nic.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Czy zaprawiacie grykę przed siewem ? Jest jakiś produkt zaprawiajacy ? Planuje pierwszy raz zasiać grykę dla pszczół i później chciałbym ją zebrać aby mieć nasienie na kolejny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Ja w tym roku przed siewem to siebie zaprawiłem browarem i gryka była ładniejsza niż w zeszłym roku 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Ma ktoś Anastazję na sprzedaż?

Jak plonuje na tle innych odmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Gdyby wybrać kawałek pod publikę to super, a całościowo źle.

Miałem w jednym kawałku 3ha. Zawsze z drogi oglądałem jak była ulistniona. Ziarna były piękne. Udało się złapać kombajn. Siadłem z kombajnistą i oczom niedowierzałem. Roślin jak u łysiejącego włosów.  czubki w 90% zgryzione przez sarny i jelenie. Zrobili§my kółko i do domu na lepszy kawałek.

Tu było 0,5 ha pięknej i 0,4ha też takiej rzadkiej.

Zrobiona całość. Po odczyszczeniu mam 660kg.

I teraz ja liczàc z powierzchni przemłóconej to tragedia bo że 2,5ha zrobiliśmy.

Ale mam świadomość że te 550kg wyszło z tego kawałka 0,5 ha, więc można powiedzieć że bardzo dobrze.

Za usługę 700zł.

W tym roku mam blisko 10ha jęczmienia. 90% szans że zrobię powtórkę z gryką.

Choć rozważam proso, ponoć lepiej oddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
11 minut temu, Agrest napisał:

 

Choć rozważam proso, ponoć lepiej oddaje.

Kto sieje proso ten chodzi boso😁😁

Chyba że siejesz proso i tatarke bo pierdo*lisz gospodarke🤣🤣🤣🤣.

Po 5 latach nieobecności tatarki na mych polach przy obecnych cenach nawozów zasieje z powrotem chyba z 10ha

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Takie przysłowia, tylko żebyś widział jakie prosa ludzie w moim rejonie miewają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
2 minuty temu, Agrest napisał:

Takie przysłowia, tylko żebyś widział jakie prosa ludzie w moim rejonie miewają...

Możliwe. Kolo Zwolenia i Lipska z 5 lat nie byłem. A jak proso cenowo w tym roku?.

Bo to chyba 2 lata wstecz byla taka padaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Ja mam ok. 2 ton z 2,5 ha. Tylko złapała troszkę zapachu. Na ryneczku handlarz po 2,5 dawał za wszystko. W ogłoszeniach olx po 3zł biorą z zapachem. 

Siałem na 4 klasie, tatarka 80kg na hektar. I się zastanawiam, czy nie za gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

A nawet nie wiem.

Padaka to już z 5 albo 6 lat temu jak do 400zĺ cena spada. 3 lata temu to chyba na 3500 skoczyła. A tak to przeważnie stabilnie 1000-1200.

Przeważnie Czekarzewice, Tarłów, Ożarów sieją. Ziemię bardzo słabe ale z podglebiem wapiennym. Plon 3-4t. Niektórzy I 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
12 minut temu, PAN88 napisał:

A jak proso cenowo w tym roku?

na rynku znajomy dla gołębi po 2 zł płaci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

U mnie po jęczmieniu ozimym plon około 700. Kg z ha przy tej cenie warto było siac

Edytowano przez jasiuhonda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
12 godzin temu, farmer1111 napisał:

Po ile można cenić proso  żółte na kasze jak nie pryskane.

1300 myśle to realna cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj