szark93

Gryka

Polecane posty

kamil0qwe    15

I jak wam sypała gryka? U mnie 900kg  po wyczyszczeniu, połowa puste łuski, siana 10 czerwca

 

Edytowano przez kamil0qwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

No wiem,  że 1 klasa, wiem że to ryzyko,  wiem,  że może wybujać. Ale nic innego nie wymyślę. Rzepak to żadne zmianowanie dla fasoli, te same choroby, opryski plus nawozy, potem samosiewy ciężkie do ogarnięcia w fasoli. 

Owies to też żaden biznes. 

Zboża i kuku odpada. 

Padło na grykę. 

Planuje wysiać 70 kg orzechów na hektar. 

Zastanawiam się jak zareaguje na skracanie CCC?  Ktoś praktykował żeby ją trochę hamować? 

A może ktoś w pobliżu Hrubieszowa ma pokosówkę? To byłaby świetna wiadomość. 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

70kg na tą klasę to chyba za bogato.

Owsa bym nie skreślał bo popyt na niego jest A Ty na 1 klasie możesz pokusić się o super gęstość, jakiej na 5 klasie nie uzyskasz.

Koszta dość niskie A te 7ton pewnie wyciągniesz. Do Lubellu na płatki sprzedasz.

Teraz chyba ĺadny owies nawet 850.

Stanowisko zostawia czyste.

O prosie nie myślałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Dnia 18.10.2021 o 15:17, kamil0qwe napisał:

I jak wam sypała gryka? U mnie 900kg  po wyczyszczeniu, połowa puste łuski, siana 10 czerwca

 

U mnie tak samo. W tym roku 900 kg/ha a bywało czasem dużo więcej... A jak tam z cenami za grykę u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Znalazłem pokosówkę to już śpię spokojnie, mam 1.5 ha słabszego pola, niby I i II klasa, ale trzeba tam podnieść wartości P K bo średnio niskie, więc tam pójdzie gryka. Pole 15 km ode mnie więc to też plus na tę roślinę 

A mogę po siewie prysnąć glifosatem żeby ewentualne siewki i niedoskonałości zniszczyć? Zawsze w fasoli tak robiłem i nic się nie działo a jak gryka? Wytrzyma litr/ha bezpośrednio po siewie? 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja pryskam nieraz w pełnej dawce do 2- dni po siewie gryki. W zależności od temperatury.

Jeździsz 15 km na półtora hektara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Pole rodzinne, ojcowizna, nie wypada zostawić w dzierżawę.

Kupiłem w tym roku  NH T4 specjalnie na ten odległy kawałek bo był najszybszy z dostępnych na rynku. Na pszenicę nie warto jeździć gdy sypie 5 ton, ale zbierałem stamtąd 8.5 tony/ha więc już co innego. 

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Wiem. Ale do rodziców mam ciągle teren zabudowany i zaraz kwity bym stracił, 80km/h to nie przelewki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. ugór 5-6 klasa. Samosiejki brzozy. wczoraj talerzowka jutro orka na głęboko. Warto siać grykę na wioske na takim stanowisku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
16 godzin temu, wladek99 napisał:

Witam. ugór 5-6 klasa. Samosiejki brzozy. wczoraj talerzowka jutro orka na głęboko. Warto siać grykę na wioske na takim stanowisku ?

tak jak przedmówca napisał, ziemie ładnie przerobi, ale plonu prawdopodobnie nie bedzie. Ja zawsze jak siałem gryke po ugorze, to była bardzo gesta i wysoka. Konczyło sie tak, że albo ją wyłożyło a jak ustoi to plon mizerny, bo jest za gesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u nas gryki sypały od 0.8 do 1.5t. Długo nie siałem gryki. W tsntym roku miałem 0.55 ha na dzierzawie to przeliczając na 1 hektar to wyszło jakieś 1600 kg z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u mnie średnia z 13ha wyszła 1,45t/ha  nie wliczając szkód zwierzyny, bo około 2ha nie było..... W sumie to spodziewałem sie takiego plonu, bo jedna działka sypała pieknie, coś w granicach 2t, druga ze zniszczeniami 2ha 100% a reszta działki sypała około 1t/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Cena oczywiście za 100 kg, rejon WLI TOS. Średnia też wyszła w granicach 1.5t z ha, słabiej jak rok temu ale i gryka na gorszych stanowiskach,zresztą kosząc po ludziach to dużo osób mówiło że w tym roku gryka słabiej sypała niż rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj