szark93

Gryka

Polecane posty

karino25    102

potwierdzam przedmówce, ziemia zeschnięta na skorupę, gryka porosła przed kolano i stoi w miejscu zaczyna kwitnąc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

W mojej gminie w kilku wioskach gryka po sobotniej nawałnicy z gradem wygląda jak po żniwach.spacer.png

IMG_20210620_145407_5.jpg

Edytowano przez tofik420
Brak załącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, tofik420 napisał:

W mojej gminie w kilku wioskach gryka po sobotniej nawałnicy z gradem wygląda jak po żniwach.spacer.png

IMG_20210620_145407_5.jpg

Nie widzę dokładnie jaka jest wysoka ale mi kiedyś taką późno sianą( tj Ok 30 maja) grad rozwalił na początku lipca. zostały tylko pręciki po 30-40 cm. Puściła nowe kwiatki i z 300-400 kg jeszcze nakosilem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ma ktoś grykę do siewu do sprzedania? Najlepiej Wielkopolska lub bliskie Wielkopolsce Kujawsko-Pomorskie 

Edytowano przez Eryko
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
11 godzin temu, Sebusk napisał:

No i git wypłaca 100% ubezpieczenia i lux

o ile ubezpieczył :)

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siał Ktoś grykę po prosie? I proso po gryce? Uprawiam grykę od kilku lat naprzemiennie z zbożem (pół na pół), myślę żeby zrezygnować z zboża i połowę prosa,połowę gryki,i na następny sezon odwrotnie,słabe ziemię więc zboże cienko wychodzi,Myślicie że to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Mam w pobliżu takiego gościa. Na ostatnie 20lat rosło tam że 12lat gryka, 2 jęczmień i ze 6lat proso.

Jęczmień był niewypałem ale proso i gryka rosną dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Potrafi 5lat gryka po gryce lub 3 lata proso po prosie.

Do tego tylko jedna uprawka - orka w maju.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Bywało i tak.

Tylko w jednym roku coś nie pykło i chwastnica zagłuszyła proso . Ale wschody były kiepskie, a herbicyd chyba nie zadziałał.

W tym roku ma proso. W ubiegłym grykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himar91    0

Witam, mam kawalek pola i chce na przyszly rok posiac tam gryke, jedna sasiad przyorywal to raz na rok tylko przez co jest mozaika roznych chwastow. Jak najlepiej to przygotowac na przyszloroczny siew? Myslalem zeby przyorac na zime normalnie i z wiasna jak zaczna chwasty wschodzic popryskac? Orka w maju chyba srednia bo slyszalem ze pozbawia wody w glebie i lepiej z wiosny kultywatorem przejechav przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Urosła by jeszcze reczka jakbym po niedzieli zasiał, jeśli tak to ile na hektar trzeba by?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Ja ryzykuję , jak zejdzie jęczmień to 50kg wsieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

50kg/ha? U nas się kiedyś siało ale to było jeszcze takim starym siewnikiem a aparaty ustawiane tak żeby szczelina była na szerokość "Popularnych" Ja w sumie też bym spróbował stanowisko po bobie, ciekawe czy się nie zwali po nim?

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Tak na hektar.

Po bobie to nawet mniej, niech się rozgałęzia. Jak pogoda dopisze to może coś się zbierze

Może będzie nektarować to teść będzie miał miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

A odchwaszczanie jakieś? Mam na stanie bodajże chwastox extra 300sl nadał by się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Pytanie do osób pokonujących grykę. W jakiej fazie ją pokosujecie ? Ile orzeszków ma być brązowa? Czy jeszcze kwiat ma być? Ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

ok 70-80% dojrzałych nasion i można kłaść. jakbyś czekał aż wszystko będzie brązowe to do zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

Chciałem posiać grykę na poplon, a w okolicy nie ma jeszcze z tegorocznych zbiorów. Nie będzie problemów ze wschodami gryki z zeszłorocznych zbiorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A że tak zapytam jak ludzie sieja grykę na zbiór w maju to z jakich zbiorów? Z tegorocznych czy zeszłorocznych?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj