szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raladan    1

Ja będę siał na początku sierpnia, i ponawiam pytanie czekać na świeżą, czy zeszłoroczna będzie miała taką samą siłę kiełkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Zasiałem czteroletnią grykę i rośnie. Jeśli ktoś nie uprażył  nasion na suszarni to wzejdzie nawet po kilkunastu latach leżakowania.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

U mnie cześć kładzie ale jeszcze nie ma źle a druga część powoli chwasty wychodzą...

Dnia 22.07.2021 o 22:47, raladan napisał:

Ja będę siał na początku sierpnia, i ponawiam pytanie czekać na świeżą, czy zeszłoroczna będzie miała taką samą siłę kiełkowania?

Starszy pan kiedyś mi powiedział że lepsza jest gryka na siew dwu czy nawet trzy letnia niż świerza. Ponoć niektóre chwasty są jednoroczne i jeśli przeleżały sezon w gryce to już nie powschodza. Nie praktykowałem z chwastami ale trzyletnia gryka wzeszła pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1985    0

U nas cały czas przechodzą deszcze i co popada gryka leży potem się trochę podniesie , i zastanawiam się czy w ogóle coś z niej będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
16 godzin temu, tofik420 napisał:

 Ponoć niektóre chwasty są jednoroczne i jeśli przeleżały sezon w gryce to już nie powschodza. 

Kto sieje grykę nieoczyszczoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
Dnia 27.07.2021 o 11:43, karino25 napisał:

Kto sieje grykę nieoczyszczoną

Kolego... chyba każdy sieje oczyszczoną jednak nawet najlepsze wialnie czy separatory nie dają 100% czystosci i o tych zanieczyszczeniach piszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

ok tylko ile tych chwastów będzie  wysianych razem z gryką? 5% ? może nawet mniej więc gryce nie zaszkodzi. Bardziej dokuczą te chwasty które na polu już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Kolego.... proszę nie wymądrzaj się tu tak jak w innych tematach... Nie piszę jak zwalczyć chwasty tylko piszę o tym co starszy Pan mi mówił na temat gryki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Taaa....chwasty leżą po kilkadziesiąt lat w ziemi i świetnie kiełkują a w gryce stracą siłę kiełkowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
4 godziny temu, tofik420 napisał:

Kolego.... proszę nie wymądrzaj się tu tak jak w innych tematach... Nie piszę jak zwalczyć chwasty tylko piszę o tym co starszy Pan mi mówił na temat gryki!!

W którym momencie się wymądrzam? Pokaż. Ty piszesz co starszy pan mówił a ja komentuje. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630
5 godzin temu, adrianooo1234 napisał:

A czy jakbym posiał grykę w pierwszym tygodniu sierpnia to uda mi się jeszcze coś zebrać nasion?

Musiałaby być niebywałe korzystna jesień do 15- 20 października ciepło i bez przymrozków. Wówczas może ze 300kg byś uzbierał. 

Ja zasiałem po jęczmieniu ozimym  z myślą o zbiorze, ale wyszło tyle chwastnicy że nic z tego nie wyjdzie.

Tak wygląda na czystym kawałku obok domu.

20210728_204241.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Moja trochę większa po bobie jak na fotce powyżej, ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Pryśnij od jednoliściennych tą chwastnice, może akurat coś byś zebrał jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
17 godzin temu, adrianooo1234 napisał:

A czy jakbym posiał grykę w pierwszym tygodniu sierpnia to uda mi się jeszcze coś zebrać nasion?

Gryka potrzebuje Ok 90 dni na wegetacje.  U mnie przymrozki zdarzają się nawet we wrześniu i poplon potrafi mróz załatwić. Także wszystko zależy od pogody ale raczej kokosów z tego nie będzie. Posiej sobie dwa paski na próbę albo po całości ale nie nastawiaj się na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

teraz ta pogoda jest tak zróżnicowana, że może sie udac zebrać. zależy właśnie jaki region polski obsiewasz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj