szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

W 2017 prawie 3 tygodnie leżała na pokosie i deszcz na nią padał. Straty były, ale tylko miejscami zaczęła porastać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1985    0

Witam mam pytanie moja gryka nierównomiernie dojrzewa cześć ziarniaków jest brązowych część zielonych a na dodatek jeszcze kwitnie, zielska nie ma bo prykałem boxerem nikt w okolicy nie ma pokosówki chciałbym ją deskować  azotem ktoś próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
27 minut temu, Taurus83 napisał:

W 2017 prawie 3 tygodnie leżała na pokosie i deszcz na nią padał. Straty były, ale tylko miejscami zaczęła porastać 

tam gdzie wysoko na ściernisku leży to powinno byc okej, ale tam gdzie była zniszcona albo leżała to ściernisko niższe i o te miejsca sie boje najbardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Siana była 100kg od tego co brałem tak mówił tylko że dostała ultry 300kg bo był  posiany owies z centrali nie powschodził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

U mnie nawożenie mniejsze, posiana 90kg, wygladala bardzo dobrze, ale slabo jakos zawiązała, to chyba wina pogody, bo od poczatku lipca spadlo 225mm wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I moja jeszcze na polu, a tu tylko deszcze nadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1985    0

do farmer 1111

Ja tez rozsiałem 300 kg saletrosanu przed siewne bo miało być pszenżyto jare (kupiłem z centrali) potem na wiosnę opuściły się deszcze nie można było wjechać w pole zrezygnowałem z pszenżyta jarego zapadła decyzja gryka wysiana 25.05.2021r. w ilości miedzy 80 - 100 kg. po siewie opryskana boxerem, zaczęła kwitnąć przyszła ulewa grykę wyłożyło,(nie połamało tylko pochylona ją mocno przy ziemi)  jak przestało padać to trochę się podniosła to znowu popadało, cały czas kwitnie nawet teraz ale słabo zawiązała, muszę ją chyba deskować myślałem o azocie, ale chyba nic z tego i tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Przemek1985 napisał:

A jakie ma to znaczenie?

Jak masz ze dwa- trzy ha to normalnie glifosatem popryskaj i sprzedaj na poplony, albo do siewu na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ależ oczywiście że nie...jak wszyscy na tym forum, tylko pokosówka albo mróz w październiku...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

No akurat u mnie w okolicy raczej nikt nie pryska, od zawsze pokosówka a niektórzy nawet rotacyjna jeszcze do niedawna kosili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1985    0

do Taurus83

twoje słowa cytat "Jak masz ze dwa- trzy ha to normalnie glifosatem popryskaj i sprzedaj na poplony, albo do siewu na wiosnę"

twoje słowa cytat "Ależ oczywiście że nie...jak wszyscy na tym forum, tylko pokosówka albo mróz w październiku... "

twoje porady to normalnie petarda, człowieku i ty jesteś zaawansowany

do Taurus83

a zapomniałem jeszcze o jednej twojej poradzie z glfosatem twoje słowa : "Przez lata wszyscy pryskali i nikt nie narzekał na kiełkowanie... "  ty i gryka i gryka i ty to widzę że już się poznaliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

wyszystkiego trzeba spróbować, ja sie nie bronie przed tym, ale pomijając wzgledy zdrowotne, lepiej wychodze na pokosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Cytat
Cytat

 

 

jakie ceny gryki w tym sezonie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635

Szwagier po 2000 opchnął po kombajnie bez roboty. Potrącone procentowo na zanieczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1985    0

do Taurus83

twój kkomentarz cyt." Czytanie ze zrozumieniem to nie jest twoja silna strona" moje dzieci na taki kometrza  by odpowiedziały xD  tylko spardz sobie proszę w googlach  co to znaczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj