szark93

Gryka

Polecane posty

PRIMO    8060

Na poplon pod pług 50 kg gryki wystarczy cz mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Wystarczy. Tylko jak pługiem przykryjesz to w przyszłym roku wejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Witajcie. Mam  grykę zasianą pierwszy  rok , siew był wykonany około  20  maja.  

Z tego co widziałem  dochodzi   bardzo nie równomiernie, i moje pytanie  kiedy właściwie powinno sie ją zbierać.  Ziarniaki   brązowieją, ale   łodyga bardzo zielona.

Znajomy który siał  w podobnym terminie co ja chce ją  dopiero kosić we wrześniu, jak wyschnie. 

Ja osobiście ziarno przewidziałem na przyszły rok na poplony dla siebie.  Czy jest  jakiś może oprysk który przyspieszy dojrzewanie?  bądź   powstrzyma opadanie nasion ? 

będe wdzięczny za rady i podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie jak na razie to trzeba grunt wysuszyć bo dzisiaj moja pokosówka po przejechaniu 20 metrów zatonęła jak Titanic. Jeszcze tylko orkiestry brakowało.

  • Haha 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Czy stosował ktoś na oprysk gryki ekologicznej ocet lub sól drogową? Czy jest to dopuszczalne w ekologii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Szukam usługi pokosówką najlepiej z hederem taśmowym, może mniejsze straty w osypywaniu spowoduje. W poprzednich latach koszone pokosówką z bębnowym i sporo osypanego ziarna mimo że rano z rosą koszone. Dodatkowo na jednym kawałku położyła się gryka. Do skoszenia 7 ha. U sąsiadów też jest sporo pewnie by byli chętni. Gmina Solec nad Wisłą 27-320. Ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak ustawić bizona super do gryki , szczeline ,sita i wiatr ? Pierwszy raz będę kosić i nie żadnego punktu zaczepienia 🤷‍♂️ 

Byłem na targu i gryka na poplony 5 zł kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Obroty ustaw młocarni na 600, ustaw wiatr troszkę mniejszy jak do zboża ,sita tak by ziarno swobodnie przelatywało.Pokombinuj trochę tak by było czyste i na tyłach nie wylatywało.

U was na łodygach też taka cienizna z uziarnieniem?Czy tylko u mnie?

 

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko problem bo mam stałe obroty na młocarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

To odsuń klepisko. Jak będziesz miał za wysokie obroty to będziesz miał dużo połamanych ziaren. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mtoczek    3

Czesc

Szukam rolnika , ktory sieje gryke,najlepiej okolo 5 ha, chetnego na postawienie uli na plantacji. Najlepiej okolice janowa lubelskiego

Zrekompensuje sie miodem za miejsce jesli pogoda dopisze .

Zostaw komentarz odezwe sie 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Grykę już kosicie pokosówkami?  W moich rejonach kilka pól wykoszone i co wyschnie to zmoknie.  ja narazie czekam, może w przyszłym tygodniu bym zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

W okolicy wszystko wymłócone albo leży na pokosie.

Szwagier przed deszczem zmlócił i sprzedał po 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Pierwszy raz posiałem, po nawałnicy połozyło ale nie do ziemi  i zaczyna zakwitac kiedy kosić nie mam doświadczenie z tego typu uprawą 

20210825_194332.jpg

20210825_194058.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Szczerze to ja tu nasion i perspektyw na plon nie widzę. Może ze 400kg by uleciało. 

Przeanalizuj sytuację bo może lepiej talerzòwką skosić. Jeszcze mały poplon urośnie.

Z tych kwiatów już nic nie będzie.

Pokosówka, albo desykacja, albo talerzówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Taka była ładna nawet kilka uli wywiozłem. Jutro pojade na pole przejde całe bo dziś byłem po 19. Jaki koszt pokosówki nigdy nie brałem takiej usługi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

U mnie 300 zł/h.

Tą pewnie będzie robić min 40min hektar.

Ile kg wysiałeś, bo wydaje się bardzo gęsta? To może być przyczyną braku nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Jak ktoś do tej pory nie zebrał to ciężko będzie zebrać grykę, codziennie prognozują przelotne opady, gdzie grubsze pokosy to będzie rosła nie mówiąc już o zielsku które będzie przerastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj