szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25631

Co to za dziadostwo?

Zgniatałeś to? Nie są to kokony z gliny jakiegoś robaka? Jakiejś osy murarki lub innego owada?

Swój materiał czy kupiony, dużo tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech777    0

Gryka jest moja i sieje ją 4 rok a to coś jest twarde ,po uderzeniu kruszy  się. Posiane miałem 1.2 ha i jest tego z 5 -10% w całej gryce.

Kolejnym problemem jest wyczyszczenie gryki do siewu bo to zostaje w czystym ziarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Jaką masz glebę, zbierasz z pokosu? Jest opcja że kombajn łapie grudki ziemi?

Bo na żaden chwast to nie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

To jednak może kombajn wciągać. Do słomy przyklejona ziemia naniesiona przez mrówki, krety, nornice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ludzie co wy z tą gryką! To się nie opłaca. Ja juz nie sieje od 3 lat i nigdy więcej nie posieje...i cyk w tym roku wjeżdża 20 ha albo i 35  jak się koniczyna nie pozbiera   :)))  cenę gwarantują dobrą to siać można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Taurus83 napisał:

Ludzie co wy z tą gryką! To się nie opłaca. Ja juz nie sieje od 3 lat i nigdy więcej nie posieje...i cyk w tym roku wjeżdża 20 ha albo i 35  jak się koniczyna nie pozbiera   :)))  cenę gwarantują dobrą to siać można...

kończyne siejesz ? Ja gryki 4 lata nie sieje i nie będę już siać. cena minimum 3000 powinna być żeby warto było się bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tak. Od 5 lat. Tamten sezon słabo. 130 kg/ha. Wina pogody w czerwcu i we wrześniu. Rekord 400. Bardzo himeryczna uprawa jak wszystkie wynalazki. Do tego wycofane reglone. Ale mam posiane 15 ha we wrześniu i coś slabo się zbiera. Daje jej jeszcze 3 tygodnie. Nie gadaj do jak da 1,5 tony po dwa tysiaki to jest ok. Nakład max 1000 zl usługą koszenia i pokosowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Kiedy pierwszy pokos- jak pojawiają się pierwsze główki kwiatowe czy wcześniej? Ma kto kupić nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dokładnie. Nasiona kontrakt z firmą nasienną. Chyba że masz mało to sprzedaż po rolnikach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Ja mam na przyczepie z 1.3 ha nie wyczyszczonej ani przez bukownik nie puszczonej i się zastanawiam co z tym z robić cały zbiornik z mojego kombajnu tego mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W takiej formie ciężko będzie sprzedać. Trzeba przepuścić przez bukownik albo przepuścić przez szerszenia ze specjalną przystawką na klepisko. Ja kosiłem lexionem a bukowałem na swoim szerszeniu. Później na wialnie i wychodzi lux towar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj