szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
16 godzin temu, grzegorzw1971 napisał:

W moich stronach (łódzkie,pow Pajęczno) cena 2 maks

Kolego jest  u was gdzieś kaszarnia co robi usługi?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest u was gdzieś kaszarnia co robi usługi??   - nie wiem,ale gdzieś chyba jest,w Działoszynie wielu skupujących i pewnie oni przerabiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

A ja wymiękłem i wczoraj po 250 sprzedałem.

Sporo z Rosji zaczynają ciągnąć i po nowym roku ponoć już jest sporo zaawizowanej więc różnie może być

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

No ciekawe jaka będzie cena na przyszły sezon.. moim zdaniem z początku może być wysoka bo będzie jej brakować. 
 

Różnie jest z tymi importami, ściagają dziadostwo pryskane a my później po d*pie dostajemy jako producenci.. 

Edytowano przez kysiekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jeśli ściągną to uwalą cenę. Pytanie czy na prawdę ściągną czy tylko plotki sieją. 

O dziwo Litwa trzyma cenę i import jest nie opłacalny, a z dalekiej Rosji jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
2 godziny temu, Agrest napisał:

A ja wymiękłem i wczoraj po 250 sprzedałem.

Sporo z Rosji zaczynają ciągnąć i po nowym roku ponoć już jest sporo zaawizowanej więc różnie może być

Bak- Rol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Agrest napisał:

Jeśli ściągną to uwalą cenę. Pytanie czy na prawdę ściągną czy tylko plotki sieją. 

O dziwo Litwa trzyma cenę i import jest nie opłacalny, a z dalekiej Rosji jedzie.

No kurczę mam wchodzić w gryke a tu na starcie może mi się trafić słaby sezon 🙆‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale to jest pewne że będzie słaby sezon. W tym roku będzie od groma nasiane.  Do tego co raz więcej ludzi zbiera grykę z poplonu więc podaż wzrośnie. 

Na tym , na paru ha pieniędzy nie zrobisz. Mi średnio wyszło 1290kg z ha to przy tej cenie coś zostało. Ale zakładaj cenę w widełkach 1000-1400zł.

8 godzin temu, karino25 napisał:

Bak- Rol?

Tak. Pan W. z Zofiówki w ogóle nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest nawet nie liczę na jakis zarobek, po prostu co urośnie to będzie, tak jak pisałem wcześniej  potrzebuje coś na zmianowanie  po życie, ale jeszcze chodzi mi po głowie kukurydza 

W tym roku  mam kawałek świeżej dzierżawy i będzie gryka, co ciekawe z boku pszczelarz i sam zaproponował żeby posiać miododajną rośline, a on pokryje koszt nasion i dołoży do nawozu, najpierw myślałem o facelii, ale szwagier mówi że ciężko się młuci, to będzie gryka 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
18 godzin temu, Agrest napisał:

A ja wymiękłem i wczoraj po 250 sprzedałem.

Sporo z Rosji zaczynają ciągnąć i po nowym roku ponoć już jest sporo zaawizowanej więc różnie może być

A tak namawiałeś do trzymania 

Bo ni ma i 3500 ma być 🤣😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja nie zaglądałem do swojej gryki i mi się trochę podpsula i trochę się teraz z niej kurzy bo widocznie nie była za sucha jak myślicie wezmą mi ja na kaszę czy będą marudzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
3 godziny temu, logan3512 napisał:

Ja nie zaglądałem do swojej gryki i mi się trochę podpsula i trochę się teraz z niej kurzy bo widocznie nie była za sucha jak myślicie wezmą mi ja na kaszę czy będą marudzić?

Jeśli pójdzie na prażonkę to chyba bardzo nie przeszkadza, gorzej na białą. No i  cena napewno niższa. 

Ogólnie temat wyglada tak, ze kto posiał proso w tym roku które jest za bezcen będzie je siał w przyszłym gdyż cena napewno skoczy bo będą braki na początku nowego sezonu. 
 

Gryki będzie tez posiane, ale ludzie jakoś stracili zaufanie i przekonanie do niej przez spadki ceny we wcześniejszych latach. Kaszarnie i tak będą funkcjonować bo musza z czegoś się utrzymać, a licząc na gryke z impetu mogą się przeliczyć. 
Duzo zależy jak zwykle od roku i pogody.. sami wiecie jaki ten rok był urodzajny w chwasty..

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co może jeszcze zarobie w przyszłym sezonie 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Tak, ja kosiłem i nie polecam choć niektórzy twierdzą że idzie. Ja miałem duże straty przy zbieraniu z pokosy, ale zbierałem bez ppdbieracza. Niektórzy twierdzą że dobrze idzie ale mi nie szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Część gryki sprzedałem po 2,5zł. Cena stoi na tym poziomie ponad miesiąc.

Wydajność 1550kg z hektara siana co drugą rajkę.

W poprzednich latach siana każdą rajką i plon podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grnowaczyk    2
karbex napisał:

Tak, ja kosiłem i nie polecam choć niektórzy twierdzą że idzie. Ja miałem duże straty przy zbieraniu z pokosy, ale zbierałem bez ppdbieracza. Niektórzy twierdzą że dobrze idzie ale mi nie szło

A obecnie jak robisz? desykujesz? czy czekasz jak się dojrzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

🙂 no właśnie kosiłem rotacyjną w tym sezonie pierwszy raz. Wcześniej desykowałem ale teraz już tego nie robie bo każdy pyta czy pryskana a ściemniał nie bede bo nie lubie. Jak bede w przyszłości robił to jeszcze nie wiem ale chyba z pnia bede próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grnowaczyk    2
karbex napisał:

🙂 no właśnie kosiłem rotacyjną w tym sezonie pierwszy raz. Wcześniej desykowałem ale teraz już tego nie robie bo każdy pyta czy pryskana a ściemniał nie bede bo nie lubie. Jak bede w przyszłości robił to jeszcze nie wiem ale chyba z pnia bede próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buckfastwp    0

Witam. Prowadzę dużą pasiekę wędrowną w woj. mazowieckim i poszukuję miejsca do postawienia pszczół na gryce w 2021r. Chętnie nawiążę stałą współpracę. Może być nawet w znacznej odległości ode mnie, o ile będzie to miejsce z dobrym dojazdem i w miejscu nienarażonym na kradzież lub dewastację uli. Oprócz zapylania gryki oferuję również miód na zimę.  Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj