szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231
Dnia 27.08.2021 o 19:22, Agrest napisał:

Szwagier po 2000 opchnął po kombajnie bez roboty. Potrącone procentowo na zanieczyszczenia

to cena ok oby nie spadła


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie 10ha leży od dwóch tygodni na pokosie i dzisiaj znowu pada. Mam już dosyć szarpania się z rolnictwem.Przechodzę na talerzówkę i wam młodsi też radzę. Niech sobie w miastach na balkonach produkują żywność.

  • Thanks 2
  • Haha 2

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Zaczyna wszystko się mijać z celem... człowiek cieszy bo cena gryki taka w miarę ale jak dziś dostałem rachunek za prąd to usiadłem...... 3 x wyższy niż zwykle a z użyciem było podobnie jak po inne lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
12 godzin temu, miszka16 napisał:

U mnie 10ha leży od dwóch tygodni na pokosie i dzisiaj znowu pada. Mam już dosyć szarpania się z rolnictwem.Przechodzę na talerzówkę i wam młodsi też radzę. Niech sobie w miastach na balkonach produkują żywność.

Miasto sobie kupi sprowadzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
tofik420 napisał:

Zaczyna wszystko się mijać z celem... człowiek cieszy bo cena gryki taka w miarę ale jak dziś dostałem rachunek za prąd to usiadłem...... 3 x wyższy niż zwykle a z użyciem było podobnie jak po inne lata.

To jakie lata porownujesz, chyba nie 70 -te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
10 godzin temu, marian7k napisał:

To jakie lata porownujesz, chyba nie 70 -te.

Rok do roku....ubiegły i ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Macie jakiś kontakt do wypłacalnego odbiorcy gryki, albo wypłacalny zakład do którego mógłbym odstawić? Okolice Ryki. Jakie w ogóle ceny w skupie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

Zebrana wyczyszczona i wczoraj sprzedana (77-130). Cena 2.500 brutto.

Edytowano przez M-R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

Po oczyszczaniu niespełna 3t z 5 ha. Gospodaruje na klasie 6z więc nigdy nie ma się czym chwalić. Jest za to jeden plus - gryka zawsze sama dojrzewa bez żadnych oprysków ani pokosówek (z resztą nikt w okolicy tego nie ma). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
22 minuty temu, M-R napisał:

Po oczyszczaniu niespełna 3t z 5 ha. Gospodaruje na klasie 6z więc nigdy nie ma się czym chwalić. Jest za to jeden plus - gryka zawsze sama dojrzewa bez żadnych oprysków ani pokosówek (z resztą nikt w okolicy tego nie ma). 

Też sieję grykę na 6 klasie ale poniżej tony to jeszcze nigdy nie miałem. Zobaczymy jak wyjdzie tego roku bo jeszcze leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Dnia 4.09.2021 o 08:16, tofik420 napisał:

Też sieję grykę na 6 klasie ale poniżej tony to jeszcze nigdy nie miałem. Zobaczymy jak wyjdzie tego roku bo jeszcze leży.

Z ciekawości.Jaką wydajność kolega miał w tym roku? Bo u mnie było podobnie jak u kolegi M-R. Moja gryka w tym roku z wydajnością poszła w słomę.Łany były przepiękne, super kwiaty,15 uli przy samym polu  a ziarna nima.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja mam najgorszy kawałek skoszony, zniszczony przez zwierzynę, nawet pokosy przez dzieki schodzone... wydajność na oko myśle, że 1-1,2t. Druga działka to na spokojnie powyżej 1,5t

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
1 minutę temu, MatiRol92 napisał:

ja mam najgorszy kawałek skoszony, zniszczony przez zwierzynę, nawet pokosy przez dzieki schodzone... wydajność na oko myśle, że 1-1,2t. Druga działka to na spokojnie powyżej 1,5t

 

Ale to po omłocie? Czy dopiero prognozujesz tą wydajność? Jaki wysiew na ha miałeś ustawiony?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

po omłocie, ważone jeszcze nie było, określam to po ilość zbiorników 

wysiew 70-75kg

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
3 minuty temu, MatiRol92 napisał:

po omłocie, ważone jeszcze nie było, określam to po ilość zbiorników 

Jak gęsto siałeś?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
4 godziny temu, miszka16 napisał:

Z ciekawości.Jaką wydajność kolega miał w tym roku? Bo u mnie było podobnie jak u kolegi M-R. Moja gryka w tym roku z wydajnością poszła w słomę.Łany były przepiękne, super kwiaty,15 uli przy samym polu  a ziarna nima.

Na 6 klasie miałem 5 bigbagi po około 800 kg z 2ha 4 ary.  siew 83kg na ha

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
3 godziny temu, tofik420 napisał:

Na 6 klasie miałem 5 bigbagi po około 800 kg z 2ha 4 ary.  siew 83kg na ha

Coś mało realne mi się to wydaje w tym roku. 2 tony z hektara? 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 1.09.2021 o 07:36, miszka16 napisał:

U mnie 10ha leży od dwóch tygodni na pokosie i dzisiaj znowu pada. Mam już dosyć szarpania się z rolnictwem.Przechodzę na talerzówkę i wam młodsi też radzę. Niech sobie w miastach na balkonach produkują żywność.

Popieram kolegi słowa .Cwaniaki miastowi liczą tylko na biedry lidle i te inne .Jeszcze jest nie najdroższe żarcie .Jeszcze chwila i się zdziwią jak hodowla świniek padnie całkiem u nas i większość poleci z importu jakie ceny będą .Będą wpie..ać makaron z ryżu haha .

Trochę mam ubaw bo mam rodzinę w mieście .

Czy na tym forum jest ktoś kto sprzedaje nasiona gryki na poplon .Bo kolegi z forum nie mogę się doprosić od kilku miesięcy .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

znajomy wypraktykował u siebie na polu odchwaszczanie gryki doglebowo i zdało egzamin. 0.15-0,2l command i 1.5l matazanex.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj