Polecane posty

pawelec1997    30

W 3p masz dłuższe wałki sprzęgłowe niż w 60 i 40stce 

A 40 ma inną obudowę skrzyni, bo ma kolumnę w nią wbudowana i inny wałek Sprzęgłowy tak zwany starego typu i wałek główny też starego typu, a jeszcze ma inną pokrywę biegów jak w 60. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

40 stka nie ma wzmocnienia na polaczeniu z silnikiem


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

W C-4011 jest minimalnie inna pokrywa górna skrzyni ( w C-4011 jest po lewej stronie miejsce na takim jakby trójkącie odlanym i tam są 3 otwory pod śruby mocujące ręczny hamulec i brak schematu biegów na nim a w C-360 już jest schemat biegów. Pierwsze zdjęcie to pokrywa oryginalna od C-4011 a drugie to od C360.Tak po za tym C-4011 z początku bynajmniej nie miała wzmacnianej skrzyni w okolicach łączenia z silnikiem, lecz później zaczęli stosować wzmocnienia 

C-4011 pokrywa skrzyni biegów.jpg

pokrywa-skrzyni-biegow-zeliwo-c360-c4011-c355.jpg

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Dzięki. To to wiem. Nie dopisalem, mój błąd. Mi chodzi o tryby w skrzyni i prędkości na poszczególnych biegach ? Czy tutaj jest różnica ? bo myślę zmienić do 60-tki od 3p żeby była szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wszystkie tryby są takie same, jeśli chcesz żeby była szybsza musisz mieć zwolnice od 4011 lub kupić nowy zestaw trybów na atak ze zmienionym przełożeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

C-4011półoś  12, koło zębate 55.

60 ma półoś 11, koło zębate 56

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2

Adi96 ja na chwilę obecną różnie rozeznanie , trup a może nie ? słuchaj nie każdego stan na nowego, pozdrawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Witam

Jakie łóżyska igiełkowe są do połączenia wałka sprzęgłowego z wałkiem głównym?

Walek główny ursus stary typ (nr kat.  łożyska igiełkowego 0050/71-917/0)

Wałek główny ursus nowy typ (nr kat. łożyska igiełkowego ????????????)

 

stary typ.bmp nowy typ.bmp

Edytowano przez 4pakplus
niedpoisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Panowie, jak oceniacie jakość część firmy Korurs?? Mam do wymiany większość kół zębatych plus walki.

Do "oryginału" Ursusa czyli Waryński jestem sceptycznie nastawiony, po tym jak ich pompa hydrauliczna rozleciała się po kilku miesiącach.

Skrzynia z Chełmna wychodzi dość drogo, warte są tych pieniędzy ich wyroby???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105
Dnia 24.01.2021 o 13:13, MarcinO10 napisał:

Panowie, jak oceniacie jakość część firmy Korurs?? Mam do wymiany większość kół zębatych plus walki.

Do "oryginału" Ursusa czyli Waryński jestem sceptycznie nastawiony, po tym jak ich pompa hydrauliczna rozleciała się po kilku miesiącach.

Skrzynia z Chełmna wychodzi dość drogo, warte są tych pieniędzy ich wyroby???

Pozdrawiam

Marcinie,

Czy mógłbyś napisać mi na priv. co dokładnie się stało? 

I czy zgłaszałeś to uszkodzenie na reklamację?

Chcielibyśmy jakoś pomóc w tej sytuacji. 
Każda część Waryński objęta jest 24 miesięczną gwarancją.
Czekam na wiadomość.

Pozdrawiam,
J.M.


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Musisz odkręcić z tyłu wałek wom i wysunąć wałek do tyłu wtedy spada ci te koło na dół skrzyni i wyciągasz wałek 1 stopnia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nic nie trzeba wyciągać żadnego koła.Koło od niezależnych obrotów na maksa do przodu w skrzyni.Za wałki musisz po prostu szarpnąć jak odkręciłeś 3 śruby Nimbusowe,jak szarpniesz zbyt mocno to ci igiełki polecą od I stopnia na wałku głównym.Nie raz u siebie wyciągałem te wałki 

@rolniku360 Jak nie znasz dobrego sposobu to nie gadaj głupot

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Jak wygląda koniec wałka głównego? Może spróbuj dobrać łożysko igiełkowe np. SKF lub NTN po wymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marglo    1

Panowie co może być przyczyną awari skrzyni c355 podczas pracy plugiem pod obciążeniem brakło biegu jak już dojechałem do końca pola  zmieniłem na inny to nawet kola się NIE ruszyły a na luzie wsteczny był.  Nigdy nie było problemu z skrzynia nawet nigdy się nie zakleszczyla odziwo. Nie potrzebnie próbowałem odkręcić lewarek. Co mam teraz zrobić odkręcić pokrywę z skrzyni?

20210908_083659.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

napisz jaśniej, bieg masz jakiś wrzucony, da się wrzucić czy o co biega ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pokrywa w góre i zobacz na lewarek czy jest cały,nikt nie ma szklanej kuli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Panowie jaki obecnie koszt skrzyni w 360 3p gdybym chciał wszystko wymienić, czyli zostaje stary tylko korpus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj