dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Adrianos    30

Adrianos@ gość pewnie chce się pochwalić dziewczynie że takiego ma, taki szpan ha ha :(:P:) ale jak się zapyta go czyje to podwórko bo nie Twoje to pewnie odpowie że podwórko jest kochanki he he :) :) :) A tak nawiasem ładna fura :)

 

ta na zdjęciu to już wysłużona skoda fabia:P teraz jeżdżęnową:) (wczoraj prawko odebrałem:>)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

O matko smile.gif w jakie menu tak szczerze to ja nie wiem o czym mówisz. Chodzi ci o przestawieniu go po podłączeniu komputera Serwisoweg?

Aha-czyli rozumiem że masz wersję z PQ na pokładzie ?(czyli tak jak u mnie)-tak dokładnie-u nas trzeba podłączać komputer serwisowy aby zmienić parametry (u mnie np. w ten sposób z lekka zwiększono zakres podnoszenia TUZ-u) w wersjach z PQ+ masz możliwość zmiany tych ustawień bezpośrednio (na tym monitorku LCD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

proszę obejżeć filmik

JD 5080m

i zminusować gościa pisze że to jego ciągnik i podrórz od dilera na podwórko a fotki na podwórku to są moje na moim podwórku, nie wiem chyba chciał się pochwalić:P i wstawił swoje fotki jak u dilera oglądał:( pomożecie??

 

 

Filmiku już nie ma, troche go zjechałem i usunął :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamJD6230    9

Aha-czyli rozumiem że masz wersję z PQ na pokładzie ?(czyli tak jak u mnie)-tak dokładnie-u nas trzeba podłączać komputer serwisowy aby zmienić parametry (u mnie np. w ten sposób z lekka zwiększono zakres podnoszenia TUZ-u) w wersjach z PQ+ masz możliwość zmiany tych ustawień bezpośrednio (na tym monitorku LCD )

Niestety nie mam Premiumy :P To może jak przyjadą na przegląd po 500mtg to powiem im żeby to sprawdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, przesiedziałem przed komputerem kilka ładnych godzin w poszukiwaniu dokładnych danych technicznych odnośnie 5080m i oprócz skąpych danych na stronie deere.pl nie znalazłem nic konkretnego(nie licze tutaj danych technicznych zanlezionych na stronie amerykańskiej). Czy ktoś może poratować jakimś linkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam specyfikacji technicznej(np nie znalazłem nic o jego wymiarach,promieniu skrętu, momencie obrotowym itd) pozwalającej na porównanie z nh td 5040 (klik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

Witam. Zamierzam kupno nowego ciągnika z początku byłem nastawiony na mf 4455 ale znajomy namówił mnie na przejechanie się do dilera jd w Karaniewie i wpadł mi w oko 5100m i zastanawiam się nad nim gdyż jest w dużo lepszym wyposażeniu i nieco tańszy. Chciałbym się dowiedzieć kiedy musiał bym złożyć zamówienie aby otrzymać traktor w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

o takie rzeczy to raczej powinieneś pytać dealera a nie na forum. To dealer odpowie Ci dokładnie, bo tylko on się na pewno orientuje jakie są ilości w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

myślę że nikt Ci go nie ściągnie do czerwca, chyba żebyś go od razu szybko zamawiał, dosyć długo się czeka na traktorki


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

dzisiaj dzwoniłem do dilera w Karaniewie i powiedział że na czerwca jeszcze jest czas ale lepiej już zamawiać aby potem było wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

miodu1616 moim zdaniem nie masz co liczyć na czerwiec! Mój miał być, jak zamawiałem na koniec marca\początek kwietnia .....wpłaciłem zaliczke i teraz mogę się go spodziewać ma lipiec! zamówienie robiłem w połowie stycznia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli że popyt na te ciągniczki sporawy jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

I widac jaka jest sila wyrobienia sobie pozycji na rynku, ze teraz pomimo ze seria 5M jest skladana czesciowo w chinach to ludzie sie nie boja kupowac, ja osobiscie bym nie kupil johna z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja mam i na razie na plusie:D tzn zadowoleni jesteśmy:D taki typowo mechaniczny mały zwinny "kogut" do wszystkiego i do niczego, takie lekkie prace w gospodarstwie:D ale w paszowozie też cyka bez problemu


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

I widac jaka jest sila wyrobienia sobie pozycji na rynku, ze teraz pomimo ze seria 5M jest skladana czesciowo w chinach to ludzie sie nie boja kupowac, ja osobiscie bym nie kupil johna z tej serii.

moim zdaniem lepiej kupić johna 5080 M niż case JX 80 lub NH TD 5040! po zwrocie wyjdzie niewielka różnica a jest o wiele lepsze sprzęgło i jest rewers hydrauliczny! ale jak kto co lubi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Te NH TD i Case JX też są składane z podzespołów tureckich we Włoszech i Turcji i dobrze się sprawują to czemu JD 5M ma być złyB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Dobrze że kolega rino napisał "częściowo seria jd m jest składana w chinach". Obecnie cieżko kupić traktor który nie ma części robionych w chinach. Wolę takiego jd z częściami chińskimi złożonego i sprawdzonego w niemczech przez inż jd niż jaki kolwiek inny a poza tym traktork ten ma najważniejsze podzespoły tzn. oryginalny silnik jd (francuski) i sprawdzoną skrzynię jd i jak napisal rino nie tylko pozycja na rynku jest wyrobiona ale i jakość ,dokładność z jaką produkowane sa te traktorki i ludzie o tym wiedza i widza to dlatego taki duży popyt na te sprzety. Czyżby tak wiele osob sie myliło a mimo to wybierało jd? Ja osobiście wachałem się między jd 5080m comfort a df 410 agrofarm ale jak porównałem wykonanie tych sprzętów to wątpliwości odeszły na korzyść jd. Sam osobiście byłem świadkiem jak konkurencja jd zmieniła dane w broszurach danych technicznych swoich traktorów aby mogły konkurować z jd seri m. Jestem w posiadaniu dwóch broszur z danymi technicznymi odnośnie jednego traktora gdzie np. udzwig podnośnika czy skręt jest różny a mowa przeciez o jednym i tym samym traktorze i ścieme taką wykorzystuja handlowcy jako jeden z argumentów w walce z jd 5m. I skąd prosty rolnik ma wiedzieć ze dane na folderach reklamowych maja sie nijak z rzeczywistością. Sam szukam ,wybieram już traktor podnad rok wiec troszkę poznałem zasady działania handlowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

żeby było jasne jestem fanem ciągników JD i sam mam zamiar sprawić sobie taki z serii R, ale

dilerzy JD tez nie sa swięci, ogląda ktoś z Was agrobiznes? tam przed programem leci teraz często reklama JD serii M, i jest wyszczególnione że ciągnik posiada ramę, wymienione nawet jest że jest dobry do tura itp

Z tego co ja wiem to seria M ma jakaś niepełna ramę, i do tura chyba lepsza seria R z pełna ramą, , teraz na broszurach nie widze takiego określenia jak wcześniej że ciągnik na niepełnej ramie ;)

Pewnie dużo ludzi przychodzi i ma wątpliwości to postanowili troche przemilczeć lub zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

I sam widzisz ze wychodzi jednak na moje, bo niby ta mka jest taka sama ale jednak inna i ubozsza jak np seria R, i tu pytanie dlaczego mimo ze piszesz ze seria M jest taka sama jak inne jd to sam sie zastanawiasz nad serią R? Przecierz Mka jest tansza i to zastanawia dlaczego jest az tyle tańsza, ze wychodzi taniej niz mf, df a nawet landini czy mccormick?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz-JD w odróżnieniu od marek podanych powyżej nie musi zakupować aż takiej ilości podzespołów od firm trzecich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Jak niby tak dobrze znacie obie te serie ciągników to po co zadajecie takie głupie pytanie skąd różnica w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj