Polecane posty

locke    293

Dobra.Ty tu już nie rządź, bo tu nie jesteś od tego.Brygadzista się znalazł... Korek jest w mrecatorach 75 taki sam bo mi z mercedesa do perkinsa pasuje.Jak ja nie miałem korka bo się zgubił, to założyłem wiaderko, tylko dziurę zrobiłem małą na górze :P Ale kupiliśmy w tamtym roku używany i pasował.Jedynie nie pasują z mercatora 50 do 75 i z niektórych 60 - ale to nie jestem pewien.

 

A ten płaskownik to do czego on jest?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten płaskownik umożliwia sterowanie 2 dźwigniami w pompie- obrotami silnika i gaszenia za pośrednictwem jednej dźwigni na stanowisku operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no no bo jest jedna wajcha.Jak mieliśmy senatora to tam dwie były. Dzięki za odpowiedź.

 

A jak mam kontrolki nad zegarami to one mi nie świecą i będę je robił teraz.Tylko nie wiem jak one są załączone.Chodzi mi o to że gdzieś niby jest taki włącznik do nich,jak się włącza młocarnie wajchą? Bo coś ktoś mi mówi że tak niby jest...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak, to te są.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Np. silnik perkins ma inny zbiornik - inny jest korek.

 

Bulszit

 

 

Mam przed sobą oryginalną niemiecką instrukcję do merkatorów, która twierdzi że zbiornik paliwa w mercatorze ma 195 litrów niezależnie od silnika.

Zresztą zbiornik paliwa jest ujęty w katalogu części, a nie ma w nim tylko silnika bo to komponent dostarczany z zewnątrz i może się różnić w zależności od partii produkcyjnej (cytat z instrukcji).

Dla ciekawskich - korek baku ma nr katalogowy 624003.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Tak, to prawda. Sprawdziłem już wcześniej w katalogu.

Wybaczcie, że taki zamęt zasiałem z tymi innymi korkami wlewu. Ktoś mi kit wcisnąć musiał co do tego...

@locke

Jakbyś potrzebował skan tych czujników z katalogu części (rysunki i nr. katalogowe) to pisz. Wrzucę je tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

mam pytanie czy na powrocie paliwa moze byc powietrze, bo czasem widac pecherzyki powietrza a silnik (perkins 6 cyl) pracuje mi równo i zapala (mialem problemy z paliwem ale okazalo sie ze ktoś dorobil sobie uszczelke pod korek w baku i było tak szczelnie ze pompka nie dawala rady pocignąc paliwa no i wstawiłem zawor zwrotny na przewod i jest teraz bajka)

dlatego nie wiem czy jescze lapie mi gdzies powietrze bo rozkrecałem przewody filtry czy poprostu moze byc powietrze na powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na powrocie paliwa powietrze może być, to nie ma żadnego znaczenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@jonier

Mi potrzeby jest schemat instalacji :P Jak by ktoś miał to niech wrzuci.

Katalog części to ja mam to to nie problem.

 

A ja mam problem też z perkinsem bo za każdym razem czy ciepły czy zimny trzeba długo kręcić, a w drugim co jest mercedes to tylko pyk i chodzi.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Schemat to i mi by się przydał, sprawdzić czy wszystko mam dobrze podpięte a czy to czujniki zwalone są.

Poszukam gdzieś w sieci, może coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

schematu nie znajdziesz... Jedynie co ja znalazłem od Fortschritta E 512.To sobie popatrzałem.Ale dam rade zrobić to i bez schematu,ale to zajmuje dużo czasu.Nalatać trzeba się z góry na dół....W tamtym roku to światła dwa dni robiłem...w jednym, a do drugiego to już nie miałem siły....

Ja się postaram może samemu narysować schemat, czy jakiś przerobić.I wtedy wrzucę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

Witam Panowie, przepraszam jeśli pisze w nie w tym miejsccu co trzeba, ale przeglądałem inne posty i nie znalazłem nigdzie tego co mi potrzebne, a mianowicie chciałbym sie dowiedzieć jak przygotować mercatora 75 do koszenia kukurydzy, czy istniej w ogóle taka możliwość? prosiłbym o pomoc jeśli ktoś jest w temacie, z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1990    0

Tematy połączone

 

Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem Claasa Mercatora. Pisałem już temat o wymianie fartuchów. Fartuchy oczywiście wymieniłem, ale podczas tej naprawy odkryłem coś co jest dla mnie bardzo dziwne. Otóż na podsiewaczu jest położona i przykręcona na śruby guma w postaci zwykłej wykładziny. Jest to dla mnie bardzo dziwne. Podsiewacz wygląda że jest cały, ale po co ktoś kładł by na niego gume??? Guma jest od samego początku podsiewacza od strony podajnika ukośnego aż chyba do samego końca. Ciężko tam dojrzeć....

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

@locke
Sprawdziłem te czujniki częściowo.
Więc tak:
Żeby włączyć wszystkie czujniki, trzeba włączyć młocarnię i resztę w kombajnie, ta dźwignia steruje wszystkimi czujnikami (jest jeden przy niej, który wszystkie włącza).
Kontrolki na postoju, bez uruchomionej maszyny powinny wszystkie świecić, gdy czujniki obroty wykrywają - gasną. Podczas pracy: Świeci = awaria, nie świeci = kosimy dalej.

Edytowano przez Joiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

U mnie przy Mercatorze 50 takie kontrolki świecą przy odpalonym kombajnie na wolnych obrotach i włączonej młocarni. Gdy daje gaz na full wtedy gasną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1990    0

A może ktoś mi powie jak wyjąć ten podsiewacz w Mercatorze (typ S czyli tak jak 70). No bo muszę pozbyć się tych gum i być może zrobić nową podłogę na tym podsiewaczu. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek321    3

Tematy połączone

 

Witam posiadam claasa Mercatora 75, problem jest taki po pierwsze ODPALANIE- w Merkatorze pod kierownica jest guzik do odpalania czyli start, gdy włożę kluczyk do stacyjki i nacisnę ten guzik on kreci ale gdy go puszcze on nadal kreci kombajn i wtedy zaczyna się problem by go zgasić (przerwać odpalanie), nie mam pojęcia co się dzieje, mam nową cewkę, właśnie wyjąłem rozrusznik, szczotki jak nowe, muszę go zawieźć do elektryka niech go sprawdzi ale co tak robi, myślę że to zwarcie gdzieś po kablu pewnie ale nie wiem, teraz dopiero problem gdzie? Po drugie Sygnał Dźwiękowy- mam problem z sygnałem dźwiękowym otóż gdy włożę klucz do stacyjki załącza się alarm (sygnał) po prostu trąbi kombajn nie wiem dlaczego? poszedłem sprawdzić z tyłu czujnik zapychania czyli wytrząsacza ale on działa i to nie jego wina, nie wiem bo czytałem na forum ze też jest czujnik temperatury jakoś tak (gdy temp. będzie miała 100 stopni to sygnał się załączy), ale przecież kombajn stoi teraz w garażu nikt go nie ruszał od sierpnia po żniwach, jest zimny, nigdy go nie przegrzałem nie mam katalogu od niego ale chyba nie ma więcej czujników oprócz wytrząsacza i od temperatury może ktoś z was podpowie co to za przyczyna

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To kolego sprawdź przycisk którym odpalasz i którym trąbisz, może one szwankują? odepnij dwa kabelki i już będziesz wiedział


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek321    3

kolego dzięki za odpowiedź, już doszedłem do tego czemu mi trąbił Przyczyna: w chłodnicy jest czujnik i on ma dwa wyjścia od siebie, i on się popsuł, dlatego że dwa kable się starły i dotknęły do siebie tak że nie było widać ale jak je odczepiłem od siebie to wszystko ok jak dotknąłem to trąbił wiec jest tu super ale z tym odpalaniem to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Moim zdaniem wina leży po stronie cewki że np. nie odbija po puszczeniu startu ewentualnie przycisk się zawiesza i styka mimo puszczenia proponuję złączyć ze sobą przewody by uruchomić start i puścić jak zapali i się okaże czy winien jest przycisk czy rozrusznik chyba że gryzonie narobiły czegoś w przewodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1990    0

Może ktoś podpowie jak wyjąć ten podsiewacz? Na pewno muszę wyjąć sita z tyłu. A podsiewacz gdzie się odkręca? Dużo jest przy tym roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

mam zdjęty cheder ,więc postanowiłem znaleźć dwie osławione kalamitki na osi bębna szukałem,szukałem no i k....A znalazłem :o jedynie co po paru godzinach przyswajaniu się z tym tematem przychodzi mi do głowy cenzuralnego to jak długo niemcy nad tym usytuowaniem myśleli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj