pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tigon    1490

ja dziś zasiliłem poznę pszeniczki rsm, myślę ze dobry ruch zwłaszcza ze prognozy mówią na ten tydzień nawet 18 stopni , wegetacja nieśmiało tez ruszyła widać zwłaszcza po rzepakach, ale tak sucho jeszcze nie pamiętam o tej porze :(, na drogach polnych za  ciągnikiem się kurzy lekko 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

ja dziś zakończyłem sianie pierwszej dawki miałem poczekać ale zapowiadają deszcze dwa tygodnie. U mnie jeszze wegetacja nie ruszyła w pełni bo dziś rano było chyba -7 stopni mrozu. tak u mnie się to prezentuje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogarnij ten syf trochę bo aż w oczy razi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, melon10641 napisał:

Kamil rzucisz okiem na skrzynkę? Wysłałem Ci wiadomość, nie wiem czy widziałeś.

Nic nie przyszło.

2 godziny temu, azzadek napisał:

Fajnie macie :D dolnośląskie mokro , wczoraj cały dzień padało ;/. Niby cały taki tydzień ma być. Ani na rzepak ani na pszenicę się nie wybieram niestety :(.

Teraz jest fajnie ale powoli robi się sucho może po niedzieli coś popada bo daleko nie zajedziem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Południe Polski

Wczoraj rano był przymrozek i poszło na pszenice 60 kg N 

Dziś pada i według prognozy pogody ma padać przez następne dwa tyg, będzie bieda wjechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, MarcinNH napisał:

Południe Polski

Wczoraj rano był przymrozek i poszło na pszenice 60 kg N 

Dziś pada i według prognozy pogody ma padać przez następne dwa tyg, będzie bieda wjechać 

Jak by jeszcze ciepło było to było by super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja to bym się cieszył z deszczu, u nas powoli robi się nie ciekawie, ale przynajmniej azot na raps poszedł bez kolein po przymrozku ;) Zobaczymy czy pogoda faktycznie się sprawdzi bo i u nas coś ten tydzień ma padać i po 15'C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
19 godzin temu, staszek131415 napisał:

Ogarnij ten syf trochę bo aż w oczy razi

Wszystko robione jest naraz blacharka boxera rozsiewanie nawozu i ogólna mechanika. Dziś już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

U mnie nawozy rozsiane w sobote,za dwa,trzy tygodnie mocznik z ureazą i koniec z azotowymi,od zejścia z pól śniegu ani kropli deszczu ,jeśli będzie tak dalej to d*pa z plonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy sypiecie mocznik na drugą dawke, myślę w sobotę sypac 1 dawka 3 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi wyniki ze stacji chemicznej i wyszło że na działce na której jest pszenica Hondia brakuje fosforu co byście polecili żeby chociaż trochę podratować braki tego składnika. Czym dokarmić dolistnie jaki nawóz dolistny byłby najskuteczniejszy  potas i magnez jest na bardzo wysokim poziomie ph także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Najlepiej jakbyś gdzieś dostał płynny fosforan amonu tzw app

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, karolursus2812 napisał:

Przyszły mi wyniki ze stacji chemicznej i wyszło że na działce na której jest pszenica Hondia brakuje fosforu co byście polecili żeby chociaż trochę podratować braki tego składnika. Czym dokarmić dolistnie jaki nawóz dolistny byłby najskuteczniejszy  potas i magnez jest na bardzo wysokim poziomie ph także

Daj Polidap i będzie git nie słuchaj bajek że fosfor dolistnie coś pomoże a doglebowo nic nie daje wiosną wiele razy zdobrym skutkiem tak robiłem 200 kg ibędzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Na następną wiosne napewno będzie dostępny,nie zaszkodzi,a nawet wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

.

Edytowano przez masa24
Pomyłka tematow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych rolników. Mam pszenicę kilimanjaro i skagen. Siana poniżej 200 kg na ha. Bardzo ładnie rozkrzewiona, na pierwszy azot dane miesiąc temu ok 90 N. Tj 300 polifoski 8 oraz ok 270 Saletrosan. Zastanawiam się jaki azot dać na drugą i ewentualnie 3 dawke oraz w jakich fazach. Liczę na ok 8 ton. Myślę żeby dołożyć około 100 N. Uprawa na oborniku. Proszę o opinie

Edytowano przez PrzemekSokolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

skoro była ładnie rozkrzewiona i w gęsto posiana z tego co widzę to bez potrzeby 1 dawkę taką dużą dawałeś. podaj w fazie strzelania w źdźbło 2/3 i na kłosa 1/3 co do formy ile osob tyle zdań, saletra/mocznik z tym że pamiętaj o podaniu mocznika z wyprzedzeniem

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwszy raz będę stosował RSM,  pszenica szczota dostała 40kg N na pierwszą dawkę, pojawiło się pierwsze kolanko więc planuję około 1 kwietnia dać 2 dawkę N. Z racji że nie używałem nigdy tego typu nawożenia prosił bym o pomoc w dobraniu dawki. Liczę na plon 6-7 ton, plantacja zdrowa, ph od 5,5-6.5. Odchwaszczona na jesieni klasa od 1 do 3a, jest wilgoć w glebie z ciekawości od 1 marca napadało 10l/m2.

Normalnie saletry bym sypnął około 80kg N.

Pytanie: Ile czystego składnika mogę zastosować żeby nie zrobić krzywdy  pszenicy ale też żeby nie była to jakaś mała dawka? jaki jest próg szkodliwości  biorąc pod uwagę że rozlewam w dobrych warunkach? obecnie opryskiwacz mam ustawiony na 250l /h ale przypuszczam że trzeba zrobić nową próbę z dyszami rozlewowymi i ustawić odpowiednią dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
Dnia Sunday, March 24, 2019 o 09:27, staszek131415 napisał:

Daj Polidap i będzie git nie słuchaj bajek że fosfor dolistnie coś pomoże a doglebowo nic nie daje wiosną wiele razy zdobrym skutkiem tak robiłem 200 kg ibędzie git

Polidap? Będzie leżał miesiąc za nim się rozpuści. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem fosforan amonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A czym sie różni polidap od fosforanu amonu?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
37 minut temu, Bartek933 napisał:

A czym sie różni polidap od fosforanu amonu?

niczym chyba że producentem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj