Uziu92

Nowe Krajowe Agregaty Talerzowe z Hydropakiem - opinie, jakość wykonania, wady i zalety

Polecane posty

do Zefira ...jak będziesz w okolicach Ciechanowca to zapraszam do mnie to sobie zobaczysz.... tak jestem na etacie w tej Firmie i płacą mi za opowiadanie bajek 8 kafli za bajkę :)

faktycznie u  mnie skrobaki na Pakerze są u góry i na stałe ale to 5 letni agregat, teraz jak byłem na Szepietowie to zmienili i jest już całe zgrzebło regulowane na fasolkach i można sobie ustawiać , ale hydropak mam regulowany na 9 otworach przez co można to sobie zmieniać coby siewnik był bliżej ciągnika ( na filmiku jak widze jest standardowe ustawienie ). ja tam kłopotu z zapięciem poznaniaka nie miałem ....podzielam opinię Kolegi Uzia o Intertechu.. dobre bo tanie? to nie ryż :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

dzis byłem u znajomego co zboze bierze ode mnie, siał rolexem z pakierem, paker tak zaklejony ze nie chciał się, kręcic, skrobaki nic nie dawały, masakra to wyczyscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

 

jakby kogos interesowało tu jest filmik z pracy agrolifta w wersji podłużanej, mozna sobie zobaczyc jak jest zbudowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniels_91    0

Witam, trochę odświeżę.. Co sądzicie o agregatach firmy Uni-Tech?

Bądz Janpol bo z tego co słyszałem niby się poprawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Witam.

Zamierzam kupic agregat talerzowy z hydropakiem o szerokości 2,7 metra. Mam pytanie jaki najlepiej wybrac w cenie do 13 000 zł.
Zastanawiam się nad janpolem, euromaszem lub tigerem strumykiem. Jaką są waszę opinie na temat tych sprzętów? Który najlepiej wybrac?  A może ktoś poleca jakąś  inna firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Jaki i jakiej szerokości agregat byście polecili do NH 6020 (w papierach to ma troche ponad 112 km, ale na kołach pewnie będzie mniej o te ok. 15..20 km). Ziemię to raczej lekkie i z niewielkimi gorkami(podalowane). Z opinii tutaj wynika mi, że tolmet tytan z wałem rurowych byłby najlepszym wyborem. Najlepiej jakby to był agregat szerokości 3m, ale obawiam się, że ten ciągnik może mieć problem z uciągem tego agregatu tak by efektywnie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
wbrew pozorom agregat z siewnikiem ciężej idzie na lekkiej ziemi bo bardziej się zapada, podobnie ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@Uziu92 - ale głębokość można chyba regulować (chociażby na wale). Jak to jest u Ciebie w Tolmecie? I czy ten Twój ciągnik mocno czuje ten agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

można na wale, a można i na EHR ustawić zeby nie szło za głęboko, jak swój próbowałem to jak dałem głęboko to czuł że ciągnie, do tego siewnik i mysle ze moc mojego jest optymalna, jak by miał ze 110km to trzeba by po prostu wolniej jechać i na pewno nie bardzo głęboko. Więcej cięzko mi powiedzieć bo zrobiłem trochę wiecej jak 0,5 ha więc na róznych rodzajach gleby jeszcze nie przetestowany. Choc jak widzę na filmach to i mniejszymi ciągają, ale ziemie to tylko smyrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@up. Taka talerzówka by pracowała dobrze to chyba jednak potrzebuje prędkości (pownie gdzieś conajmniej te 9km/h). Skoro u Ciebie miał ciężko to ja musiałbym chyba węższe jednak kupować. Tylko te 2,5 metra to ledwo mi ślady ciągnika przykryte (tak po ok. 10 cm na stronę szerzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5396

Bierz 3 metry ale na niższych talerzach, wtedy wystarcza niższa prędkość

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aak604    70
Witam przejrzałem tu wszystkie wypowiedzi i nie poruszał paru kwestii nikt o jakie mi chodzi. Otóż obecnie używam w zestawieniu z siewnikami agr.Unia ares na 3 belkowym kultywatorze.Jednak kukurydzę mam w monokulturze na ziarno na niektórych polach po nawet 8 lat i zęby zbyt dużo czasem łapią słomę. Dodatkowo stosuje uproszczenia na niektórych polach w uprawie. Stąd chęć zmiany na talerzowy. Talerze raczej 560 wypukłe z normalnymi wycieciami,nie drobne. Niezwykle istotny dla mnie jest kąt natarcia talerzy dlatego niektórych skreslilem. Wyłącznie wydzwig na 2 siłowniki bo przez agregat będzie szedł WOM do napędu jednego siewnika. Z kilkoma producent.rozmawialem niektórzy oczywiście ze się nie da ale jak pokazałem na tel.zdjecia jak mam to zrobione w obecnym to było....o kur....da się. A jeden filmik przy siewie robił. Pytanie do Was, czy wał croskill zamiast pakera nie oblepia się na wilgotniejszej glebie liczę na plaskowniki dzielące kazdy pierścień a myślę że bardziej się sprawdzi w grudzie niż paker. W piachu paker trzeba czasem unieść bo nie toczy.Jak ktoś z Was ma piasty talerzy bezobslugowe czy po kilku latach lekko każdy się obraca czy stoi? Rocznie sieje ok 60 ha. Pozdrawiam rolników praktyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2

Witam. Dołączę się z pytaniem. Szukam agregatu talerzowego i po przeczytaniu tego postu biorę pod uwagę tolmet, staltech, i agrolift. Czy wał packera rzeczywiście nie radzi sobie na lekkich glebach? Przeważnie u mnie piachy. Słyszałem że się zapycha, jeździ ktoś packerem po takich ziemiach? Co byłoby ewentualnie alternatywą do tego wału, croskil, daszkowy? bo narazie jestem bardziej przekonany do wałów które pracują "wzdłuż".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej szkoda kasy a później nerwów.

Sam mam piaski i wiem z doświadczenia jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

na lekka glebe to albo rurowy, ewntualnie strunowy i uprawi bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aak604    70
ma ktoś doświadczenia z croskillem jak wyżej pisałem? zamiast pakera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5396
Napisano (edytowany)

Najcięższy wał z metalu, praktycznie niezapychalny, świetnie kruszy, dedykowany do gleb mających tendencje do zbrylania, ugniata tuz pod powierzchnia gleby zostawiając luźny wierzch

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aak604    70
no właśnie o takie właściwości mi chodzi względem wału. Trochę będzie masy do udźwigu więcej na podnośnik ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2

Dzięki za wskazówki ;) a co powiecie o wale daszkowym, jak taki się sprawuje i czy taki też sprawdziłby się na lekkich glebach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj