Polecane posty

grzesiekdzi    0

 

Witam . Panowie mam problem z podnośnikiem. Nie podnosi mi zestawu uprawowo siewnego. Sam agregat bez siewnika podnosi na wolnych obrotach, natomiast z siewnikiem na hydropaku podnieść już nie da rady.. dodam iż ciężar ok 1,5t podnosi bez problemu(na wolnych obrotach), natomiast cieżar o okolo 300kg cięższy już nie da rady podnieść nawet na wysokich obrotach. Dodam że turem podnosilem cieżar ponad 1,5tony na wolnych i podnioslby jeszcze wiele wiecej. nie wiem gdzie szukać rozwiązania, moze jakiś wlasnie zawór cisnienieniowy ktory przepuszcza ciśnienie powyżej ustawionego? jest jakas regulacja ciśnienia na podnośniku? ile powinna wynosić wartość ciśnienia na pompie hydraulicznej bo zamierzam zmierzyć?

 

Może ktoś zna temat i podzieli sie wiedzą.

 

 Ceres 355x John deree

 

 

Dziękuje za pomoc z góry, czas siewu a maszyna nie sprawna;/

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na pompie hydraulicznej trudno będzie Ci zmierzyć ciśnienie.

Zmierz je na wyjściach hydraulicznych (szybkozłączach) oraz na jednym z siłowników wspomagających podnośnik dla dwóch prędkości obrotowych silnika a mianowicie 1500 i 2000 obr/min (oczywiście dla rozgrzanego oleju hydraulicznego).

 

Obroty silnika dla optymalnych osiągów pompy hydraulicznej to 1500 obr/min i tego się trzymajmy.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

Ok rozumiem a orientujesz sie ile powinna wynosic poprawna wartość? Jakas regulcja cisnienia w rozdzielaczu, jakis zaworek bezpieczeństwa wystepuje w tego typu ciagnikach/? 

Dzieki AlaCapone za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ciśnienie powinno wynosić 200 bar*.

Zarówno jedno, jak i drugie występuje, bo musi być - oczywiście dotyczy głównego rozdzielacza.

Rozdzielacz podnośnika to inna bajka i tu wystarczy odrobina brudu lub opiłki metalu, aby przestał poprawnie działać.

 

* ciśnienie ± 10 bar jest do przyjęcia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

sprawdze owe ciśnienie gdy tylko bede mial zegar. wtedy prawdopodobnie bedzie trzeba szukać dalej przyczyny ponieważ turem podnosilem porównywalne ciężary , a tam jest zdecydowanie dluższe ramie niż w przypadku podnośnika. uważam ze ciężar ok 2t na podnośnik w takim ciagniku to nie jest cos nadzwyczajnego. też tak uważasz AlaCapone? A moze nalezy gdzies podregulowac zeby poprawic osiagi?

oraz w którym miejscu znajduje sie ten rozdzielacz od podnośnika??

Edytowano przez grzesiekdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie będę wdawał się w obliczenia matematyczne i porównywanie ramienia (zarówno w ładowaczu i podnośniku). Podpowiem tylko, że jeżeli ciągnik podnosi 4t w miejscu kul dolnych ramion podnośnika to przy podwójnej odległości już tylko połowę, czyli 2t.

Na regulację będzie czas, pod warunkiem, że wszystko inne jest w pełni sprawne lub ktoś wcześniej ingerował już w regulację hydrauliki.

Rozdzielacz podnośnika jest w "plecaku", czyli pod pokrywą tylnego mostu.

 

Bez pomiarów nie ma żadnego "kręcenia" zaworem przelewowym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

ok , od razu po pomiarze cisnienia napisze co wyszlo i bedziemy myslec dalej


ok , od razu po pomiarze cisnienia napisze co wyszlo i bedziemy myslec dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

Witam ponownie, tak jak napisale wcześniej cisnienie zostalo sprawdzone i wynosilo 170bar, zawór zostal delikatnie przestawiony i teraz jest ponad 190 bar. a przy takim samym  ciężarze jak wcześniej (przy tych 170) podnośnik zachowuje się identycznie. mój znajomy mowil ze problem może tkwić w tym zeu mnie w ciagniku jest tylko jeden silownik wspomagający podnosnik i tam sa sily nie równo rozłożone i jakieś zabezpieczenie zaczyna dzialac przy danym ciśnieniu. doradził zamontowac drugi siłownik.

 

AlaCapone jak Ty podchodzisz do danej sytuacji? Może cos być z tym jednym siłownikiem i jakims niby zabezpieczeniem od tego?? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @grzesiekdzi mam rozumieć, że wartość ciśnienia 170 bar została zmierzona na siłowniku wspomagającym?

To ciśnienie było niezależne od obrotów silnika? Olej hydrauliczny był rozgrzany?

Jaka wartość ciśnienia była na szybkozłączach?

Tak samo ciśnienie 190 bar było na tymże siłowniku?

Jaka jest odległość pomiędzy kulami ramion dolnych podnośnika a środkiem zbiornikiem ziarna?

Jaka jest PRZYBLIŻONA waga zestawu i pojemność zbiornika ziarna w siewniku?

 

Odpowiedz rzetelnie na powyższe pytania, bo tylko w taki sposób możemy rozwiązać problem.

 

Nierówno rozłożone siły nie mają tu aż takiego znaczenia a zamontowanie drugiego siłownika wspomagania faktycznie rozwiązałoby problem, gdyż wzrosłaby siła udźwigu podnośnika.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

Olej hydrauliczny byl rozgrzany bo ciagnik wrocil z pola. Cisnienie było mierzone na szybkozłączach z tyłu ciagnika i na szybkozlaczach od tura z 3 sekcji. niestety mnie przy tym nie bylo i nie zmierzyli na siłowniku wspomagającym. było ono takie samo na rożnych obrotach silnika. 

 

odleglość od kul do srodka zbiornika to 2,3 metra przy rozłożonym hydropaku. zestaw agregat 1300kg  plus siewnik 560kg . ziarna wchodzi ok 300kg pszenżyta. 

 

na chłoPSKI ROZUM JEŻELI CIŚNIENIE PODNIOSŁO SIE O 25 BARÓW TO I ADEKWATNIE POWINIEN WIECEJ PODNOSIC NA PODNOSNIKU. A JEST TAKA SAMA SYTUACJA JAK PRZY POPRZEDNICH 170 BARÓW. 

 

pOMYSŁY MI SIE JUZ KONCZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Chcę, żeby było jasne: bez pomiaru ciśnienia na siłowniku wspomagającym nie będę wiedział, gdzie leży problem i bez tego nie ruszymy dalej.

To, że na szybkozłączach obecnie jest ciśnienie 190 bar nie oznacza, że na tymże siłowniku jest takie samo!

 

Dzięki za odpowiedź na zadane przeze mnie pytania. Wg podanych przez Ciebie mas i odległości podnośnik powinien sobie z nim poradzić to znaczy podnieść wyżej wspomniany zestaw.

Napisz jeszcze: Czy problem z podniesieniem dotyczy rozłożonego hydropaku, czy także złożonego (siewnik w górze)?

 

Na chłopski rozum tak, ale powtarzam: To, że na wyjściach hydraulicznych obecnie jest ciśnienie 190 bar nie oznacza, że na siłowniku wspomagającym jest takie samo, bo wcale nie musi!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

OK teraz już wiem że ciśnienia mogą sie różnic jednak nie rozumiem dlaczego? Są dwa różnie, nie zależne od siebie, rozdzielacze? Jeden od podnośnika a drugi od hydrauliki zewnętrznej//??

 

Gdy tylko bede maił możliwość dokonam pomiaru na siłowniku wspomagającym. 

 

Sytuacja jest idebtyczna zarówno przy złożonym jak i rozłożonym hydropaku(gdzie przy opcji z siewnikiem w górze wiadomo że powinien miec lżej). To tez jest ciekawa kwestia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mogą się różnić, gdyż są to dwa różne układy wprawdzie zależne, bo główny rozdzielacz zasila rozdzielacz podnośnika, jednakże każdy z nich ma własne zabezpieczenia. Po wtóre: hydraulika zewnętrzna (szybkozłącza) i hydraulika podnośnika (siłownik podnośnika, siłownik wspomagający oraz rozdzielacz podnośnika) tworzą dwa różne odbiorniki dla rozdzielacza głównego. Awaria któregokolwiek układu nie wpływa na drugi, tzn. uszkodzenie rozdzielacza podnośnika nie ma żadnego wpływu na pracę hydrauliki zewnętrznej. To nie wszystko, bo jest bardziej skomplikowane, ale żeby nie „zaciemniać” przekazu zatrzymam się tylko na tym. Na chwilę obecną tyle powinno wystarczyć.

 

Jeśli problem dotyczy także złożonego hydropaku to sytuacja staje się „podejrzana”.

Zatem interesuje mnie jeszcze kilka kwestii:

W ramionach (cięgłach) dolnych podnośnika są otwory (minimum trzy). W którym z nich wpięte masz wieszaki?

Na jaką wysokość podnosi obecnie podnośnik? Czy podniesie choć do połowy? (chodzi o proporcje w stosunku do max wysokości).

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

Co do mocowania wieszaków bede musial zobaczyc w weekned bo dopiero wtedy bede w miejscu gdzie znajduje sie ciagnik, sprawdze i napisze. 

 

Podnośnik podnosi gdzies wlasnie mniej wiecej do polowy. Tak jak pisałem wczesniej , dopiero gdy wał w agregacie zamierza sie poderwac z ziemi nastepuje koniec mocy podnośnika. Zarówno jak przy rozłoznoym, jak i złozonym hydropaku.

 

Są jakies zaworki(miejsca) w hydraulice podnośnika gdzie warto by było zajrzeć i ewentualnie przeczyścic? Może  filtr hydrauliki zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zakładałem, że układ hydrauliczny jest po przeglądzie, czyli wszystkie filtry zostały wymienione wraz z olejem o odpowiedniej klasie jakości i lepkości - to podstawa.

 

Na odległość nie wiem: Jaki przebieg ma ciągnik? Kiedy i jakie filtry zostały wymienione? Kiedy i jakim olejem zalany jest układ hydrauliczny? Kiedy i kto sprawdzał poprawność pracy całego układu hydraulicznego?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

Na zegarze jest ponad 7 tys. godzin. Filtr hydrauliczny zmieniony był po zakupie wraz z  innymi, natomiast teraz wymieniałem kolejny raz ale filtra hydrauliki nie zmieniałem. 

 

Układu hydraulicznego nikt nigdy nie sprawdzał gdyz wszystko dzialalo bez zarzutow i nie było takiej potrzeby.

 

Kupilem dzis manometr na allegro więc bede mógł sam sprawdzic cisnienie i nikogo nie prosic. Zmierze na siłowniku wspomagającym i bedzie dokładnie widac co można wykluczyć a czym sie zajac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

Czy są może jakies newralgiczne punkty w ukladzie które moga być zanieczyszczone lub przypchane? żeby może widziec od czego zacząć ewentualne poszukiwania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze. Przy ciągniku z tyłu jak zaczepiasz łącznik górny (śruba centralna) masz trzy otwory i może właśnie ten łącznik masz przy ciągniku założony w najniższy otwór? Przełóż na samą górę i zobacz czy problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekdzi    0

 

 

Jeśli problem dotyczy także złożonego hydropaku to sytuacja staje się „podejrzana”.

Zatem interesuje mnie jeszcze kilka kwestii:

W ramionach (cięgłach) dolnych podnośnika są otwory (minimum trzy). W którym z nich wpięte masz wieszaki?

 

 

W wekend zrobiłem rozeznanie i rzeczywiście jest az 5 otworów do zaczepienia wieszaków.U mnie wpięte sa w środkowe otowory.  Nie miałem czasu zmienić tego i podczepić zestawu bo kosiłem kukurydze caly dzien. Przy wolnej chwili bede sprawdzać reszte. Nie przyszedł jeszcze manometr więc czekam. 

Ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze. Przy ciągniku z tyłu jak zaczepiasz łącznik górny (śruba centralna) masz trzy otwory i może właśnie ten łącznik masz przy ciągniku założony w najniższy otwór? Przełóż na samą górę i zobacz czy problem zniknie.

 

 

Kolego sprawdzę to równiez przy najbliższej okazji. bo teraz nie mam dostepu do ciagnika. Jak sprawdze to dam znac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Po pierwsze: Jak otrzymasz manometr zmierz koniecznie ciśnienie na siłowniku pomocniczym.

Po drugie: Przełóż wieszaki w otwór znajdujący się bliżej kul ramion dolnych podnośnika. Im bliżej kul tym większy udźwig podnośnika, ale mniejszy zakres wychylenia podnośnika (niżej podniesie i płycej opuści ramiona). Sprawdź doświadczalnie, który otwór będzie odpowiedni. Jeśli trzeba przełóż najbliżej kul. Udźwig powinien zwiększyć się na tyle, aby podnieść zestaw.

 

Przełożenie cięgna górnego* (centralnego) w najwyższy otwór także zwiększa udźwig podnośnika. Jeśli istnieje taka możliwość, przełóż cięgno górne w otwór znajdujący się wyżej niż obecnie.

 

*Jeśli chodzi o "zabawę w przekładanie" cięgna górnego w odpowiedni otwór przy orce pisałem o tym w temacie: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/64848-regulacje-p%C5%82uga/page-30 w poście #590. Zabawa ta ma swoje reguły (są one zawarte w tymże poście) a nie na chybił trafił.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, czy mógłbym zapytać czy Pan wie jak podłączyć rozdzielacz hydrauliczny kipra w Ergos 466? mam 3 węże wyprowadzone tj zasilanie z pompy dzielnika ciśnienia, drugi wąż na powrót który leci na plecka góre korpusu i trzeci wąż który leci do trójnika umieszczonego przed plecakiem idzie to do hamulcy na tył szybkozłącza przyczep.
Rozdzielacz ma 3 przyłącza po jednej stronie dwa gdzie jest zawór ciśnieniowy i po przeciwnej jeden jakby spływ.
W ten rozdzielaz jest wkręcony zwór ciśnieniowy o oznaczeniu 180 i 901 natomiast powyżej jakby zasilanie które przechodzi do spływu.
Pytanie czy taki zawór w tym rozdzielaczy zmiejsza ciśnienie na te hamulce i tak mogę je podłączyć czy on tylko wyrównuje ciśnienie i nie moge go podłączyć do tych hamulcy??
Dodam że wcześniej nie maiłem w tym ciągniku rozdzielacza tylko kostka typu zasilanie-spływ do korpusu i na środku przez zawór wyjście na hamulce.

Jak podłączyć ten rozdzielacz?

Wyjście nr 1 jest za zaworem ciśnieniowym. Pytanie też czy na trójnik za plecakiem do hamulcy mogę tam podłączyć ciśnienie z tego rozdzielacza?
Dodałbym zdjęcie rozdzielacza ale nie wiem jak tu to zrobić

1A.jpg

2A.png

3a.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj