Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur125    1327

tak mnie trochę ciekawi ,czym spowodowane jest zrównanie cen pn płd. Czyżby pszenicy brakowało,czy może rolnicy nie sprzedaja bo dopłaty dostali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Może trochę i jedno i drugie. Małe gospodarstwa dzięki aktywnej postawie Unii ,naszych polityków i firm skupowych się już wykruszyły, a one sprzedawały zboże PKC, czyli Po Każdej Cenie żeby spłacić pożyczki i inne zobowiązania. Większe gospodarstwa powoli wybudowały bazę magazynową, podpisują kontrakty z większymi traderami i mogą czekać ze sprzedażą na dogodny moment.

Ja bym powiedział , że ceny za bardzo nie wzrosły, tylko spłaszczyły się chore dysproporcje między cenami w skupie a cenami w portach. Jak brak towaru, to kupujący musi podnieść cenę,czyli zarobić mniej bo on ma tez kontrakty.

Kilka lat temu pisałem, że skupujący na wschodzie kraju sami piłują gałąź , na której siedzą, bo jak wydoją małe gospodarstwa i one się skończą, to skończy się im racja bytu, bo ci więksi mogą handlować z kim chcą. Dziś jak masz 20 ton zboża to każdy do ciebie przyjedzie i zabierze, aby tylko było jak załadować. A jak masz magazyn na 20 ton czy więcej, to zazwyczaj masz też sprzęt do wyładunku i załadunku. Ci, co sprzedawali zboże na worki czy wozy, to już dziś margines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20 ton zboża to rolnik na przyczepach mieści cłowieku gdzie Ty żyjesz żaden poważny kupujący nie będzie z Tobą dyskutował o cenie przy 20 tonach B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

jakiekolwiek rozmowy o skupie z pośrednikami zaczynają się od 20 ton - powiedz, że masz mniej, to cię wyśmieją.  A już od jednego samochodu firma podstawi ci auto, byleś był go w stanie załadować w sensownym czasie.

Nigdzie nie pisałem o "negocjacji ceny" w swojej wypowiedzi, ale jestem w stanie taką ilość sprzedać w lepszej cenie niż zazwyczaj proponuje lokalny skup i tak tez robię. Mam dwie korzyści - lepsza cena i zero kosztów transportu po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

No i właśnie o to mi chodzi, że jak handlujesz taką ilość to dziś nikt nie wybrzydza, byle by mieć towar. A lokalne skupy wiecznie robią jakies fochy aby tylko zbić cenę, zawsze coś jest nie tak. Zawieziesz próbę, zawsze coś nie pasuje i z niskiej ceny próbuje coś jeszcze uskubać. Zapytaj, czy podstawi auto - a to jeszcze dopłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

Ale przyjezdzaja tym ciagnikiem na gospodarstwo i zabieraja zboze czy jak ? A jesli tak to jak daleko tym ciagnikiem moga dojechac od skupu ?

Ma john deere z przyczepą joskin 12t w logu to jak dogaduje to 15t może wejść a jak daleko jeździ to musisz pytać! Tylko 5 zł z tony za taki transport! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27
5 godzin temu, jahooo napisał:

No i właśnie o to mi chodzi, że jak handlujesz taką ilość to dziś nikt nie wybrzydza, byle by mieć towar. A lokalne skupy wiecznie robią jakies fochy aby tylko zbić cenę, zawsze coś jest nie tak. Zawieziesz próbę, zawsze coś nie pasuje i z niskiej ceny próbuje coś jeszcze uskubać. Zapytaj, czy podstawi auto - a to jeszcze dopłać.

Niezgodzę się ja magazynuję około 400 ton i też kupujący wybrzydzają czasami to nóż w kieszeni się otwiera cuda wianki wymyślają aby urwać pare zł na tonie 

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Zgodzę się, że tak może być, ale co innego urwać 10zł z 700, z co innego 20 z 650 jak płaca u mnie w okolicy niektóre skupy, w każdym razie - chcieliby za tyle kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Lubelskie okolice łukowa za konsumpcje 14 białka oferuja 670 netto, rzepak  pszenzyto ostatnio 530 netto,  gdzie ktos daje 630 z pszenzyto bo to az nie mozliwe na ta chwile. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 15.12.2017 o 17:38, artur125 napisał:

tak mnie trochę ciekawi ,czym spowodowane jest zrównanie cen pn płd. Czyżby pszenicy brakowało,czy może rolnicy nie sprzedaja bo dopłaty dostali?

Na północ od Noteci były fatalne warunki zbiorów zbóż i co w związku z tym są klopoty z jakościowymi zbożami.Nawet obecnie można znależć nieskoszone pola ze zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja mam ugadanego odbiorce po 700zł za pszenice do ręki mało duzo? przyjedzie zabierze zapłaci gotówką


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

bez vatów bez podatku płaci 700 na reke gotówką. Pszenica wyjeźdza i mnie juz nie obchodzi czy ma parametry czy nie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Lubelskie granica powiatów kraśnicki/lubelski w lokalnym skupie oferują 650zł/t brutto pszenicy paszowej oraz 620zł/t brutto jęczmienia jarego. Zakrzew płaci więcej o 10-20 zł/t w zależności od ilości towaru. Trochę kiepsko, trzymamy dalej -_-

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Rola Człuchów pomorskie. Pszenica paszowa 600zl netto według cennika na stronie internetowej firmy. Pszenżyto 570 jęczmień 580 netto. Reszta okolicznych skupów podobnie. Niby północ Polski a ceny szału nie robią. Ceny trzody w dół sporo znajomych nie wstawia warchlaków a jak już się decydują to tucz nakładczy. Ciekawe co przyniesie nowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
Dnia 16.12.2017 o 18:52, lukaczmarek napisał:

620 netto za pszenżyto płacimy na dzisiaj 

 

cena aktualna ? gdzie to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

czyli doliczyć transport jeszcze. Odpada. Wipasz niestety znowu obciął ceny. Pszenżyto teraz 580 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj