Polecane posty

master20002    228

Poszło na priv. Dzwoń


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, ursusek902 napisał:

Dziś poszedł transport 25t paszówki do Agroloku po 665zl/t netto ale umowa podpisana miesiąc temu.

Czyli pszenica sprzedana miesiąc temu, więc cena nieaktualna, chyba że utrzymuje się na tym samym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ursusek902 napisał:

Dziś poszedł transport 25t paszówki do Agroloku po 665zl/t netto ale umowa podpisana miesiąc temu.

dziś mi oferowali 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
5 minut temu, Spyke1004 napisał:

Dzisiaj sprzedana pszenica 19 ton po 690 netto centralna polska

U nas po 690-700 brutto a gdzie indziej po tyle ale netto. Różnica niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
33 minuty temu, Spyke1004 napisał:

Dzisiaj sprzedana pszenica 19 ton po 690 netto centralna polska

Gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Ja dwa tygodnie temu się zapisywałem jak byłem z próbą dzisiaj gościu przymnie się pytał to mu pracownik powiedział że około 10 stycznia gdzieś będzie bo grecki zabrał notes ze sobą i nie mógł dokładnie sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli jaki morał tej bajki jest taki że nie opłaca się iść w parametry lepiej posiać paszową i mieć tone więcej i jeszcze więcej zarobić na tym jak teraz za pasze dostanie się więcej jak z parametrami i koszty mniejsze na paszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
8 godzin temu, maniek20 napisał:

czyli jaki morał tej bajki jest taki że nie opłaca się iść w parametry lepiej posiać paszową i mieć tone więcej i jeszcze więcej zarobić na tym jak teraz za pasze dostanie się więcej jak z parametrami i koszty mniejsze na paszy 

Dobra i wysokoplenna paszowka wcale nie jest tańsza w uprawie od jakosciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatnie lata pokazują a zwłaszcza na podkarpaciu że niema znacznej różnicy w cenie miedzy jedną a drugą no napewano na niczym nie urośnie pasza ale jak damy takie samy nakłady na tą czy na tą i będzie tona więcej paszy to i tak na  tym lepiej się wyjdzie i bez  stresu bo pogody niema a tu nie zrobione 8t 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
48 minut temu, maniek20 napisał:

ostatnie lata pokazują a zwłaszcza na podkarpaciu że niema znacznej różnicy w cenie miedzy jedną a drugą no napewano na niczym nie urośnie pasza ale jak damy takie samy nakłady na tą czy na tą i będzie tona więcej paszy to i tak na  tym lepiej się wyjdzie i bez  stresu bo pogody niema a tu nie zrobione 8t 2

Jakim cudem więcej paszy przy tych samych nakładach?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Może źle to zrozumiałes - zamiast dawać 3 dawki nawozu i 3x ochronę, można podzielić tę samą dawkę azotu na 2 części  oraz ograniczyć sie do T1 i T2, a T3 tylko w ostateczności. Bez odżywek itp. Ograniczy to koszty o około 300zł/ha przy zachowaniu tego samego potencjału plonowania, czyli tak jakbyś wyszedł 0,5t pszenicy do przodu.

A przy 8 tonach pszenicy z różnicą 20zł na tonie za konsumpcję masz dodatkowo 160zł, czyli w porównaniu z paszówką -140zł z 1ha do tyłu.

Trzecia dawka azotu nie podnosi plonu jako takiego, a tylko zawartość białka i wyrównanie (trochę), więc można ją podzielić między 1 i 2 albo z niej całkowicie zrezygnować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Bajki na forum są na topie - tu każdy ma min. 8T/ha, pasowej 1T więcej przy tych samych nakładach niż jakościowej, połowa azotu dla paszowej i plon taki jak w podwójnej dawce jakościowa:):):)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj