Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3527

A u mnie wymarzł,na pokrywe śnieżną nie licz i wielkich śniegów to nie chce po ostatnich 15 mm wody dosyć stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a u mnie sucho wczoraj gość c 330 orał


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

:tw_bawling:

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Po co te dyskusje? Co ma to wspólnego z ceną pszenicy?

W większości rozmowa na poziomie żenująco niskim.

Moderator tego jakoś nie widzi?

Załóżcie temat typu: gadu-gadu, pogaduchy itp. i tam wypisujcie swoje przewodnie myśli, a ten temat niech służy temu do czego go założono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mądrego miło posłuchać, fakt.. ale przemądrzałemu to do .upy nakopać tylko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

U nas na targu nawet po 100 cenią a mieszankę po 40 sąsiadka kupiła dla kur od rolnika  Rozpiętość cen duża

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

na kurnik sprzedane pszenżyto po 650 br , za pszenice daje po 700 br. na młynie po 720 br więc zawiozłem próbkę i czekam na odpowiedz . woj.łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

w żniwa za pszenżyto po 500 nie było komu dać i z tego powodu trafiło do silosa  100 ton x 150 daje na chwilę obecną 15 tys zysku z tytułu  wzrostu ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12

Masz racje gdy pszenica wyzej 700 to nie ma sensu ryzykowac z rzepakiem , Ale gdybys byl prorokiem nie bylbys rolnikiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

No faktycznie rzepak do żniw  nie drożeje ale w stanowisku po rzepaku to i 12 ton pszenicy niektórzy zbierają a po zbożu to tylko poniżej 10

Edytowano przez AleksanderX
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
6 godzin temu, AleksanderX napisał:

U nas na targu nawet po 100 cenią a mieszankę po 40 sąsiadka kupiła dla kur od rolnika  Rozpiętość cen duża

Bierz przykład z sąsiadki, tylko zapomniała dodać, że za pół metraxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Noo szczególnie na AF xDxD Ale żeby nie było, to uważam że jest to możliwe ale na dobrej klasie ziemi, zadbanej od lat a nie np na dzierzawie . 

Płn Mazowsze pszenica kons. 680-700netto 

Paszowa ponad 650 netto

Rzepak kolo 1500 netto ale to sie bardzo mocno zmienia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Mam nadzieje że cena rzepaku będzie zwyżkować bo ma oddany w depozyt/na przechowanie/tylko czekam na wzrost cen by zfinalizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Mój rzepaczek też czeka na sprzedaż. Jak u was z cena zmienia się na lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak da 8 średnio to jest idealnie i cena po 700 to zysk i tak spory jest 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj