Polecane posty

lonoh    194
3 godziny temu, koniu napisał:

Tak, wszystko jest już na placu. Kreda, Azot i NPK.

ile azot i npk płaciłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2
12 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Jak działa sklejacz to ja wiem, choć nie stosuje w rzepaku, tym bardziej zdziwiło mnie żeby stosować w pszenicy tylko po to żeby nie porosla. W mojej karierze nie zdarzyło mi się żeby mi pszenica porosla w kłosie a takie anomali jak w tym roku to się zdarzają raczej rzadko. Tak że jeździsz pryskać co rok po to żeby to zadziałało raz na powiedzmy 15 sezonów? Kolejna sprawa to kłos to nie to samo co łuszczyny które póki są zamknięte tworzą dość szczelna ochronę przed wilgocią dla nasion a kłos podczas suszy wygląda inaczej gdy jest prawie dojrzały i przestań także zmienia ułożenie plewek które chronią ziarno tak że wydaje mi się że to tak naprawdę nic nie pomaga takie sklejaniu, raczej przerost formy nad treścią, poza tym jest inny skuteczny sposób walki z porastaniem zboża o którym dobrze jest pamiętać przy doborze odmiany którą siejemy

''Sklejanie'' zboża ma na celu  nie tylko ochronę przed porastaniem ale również utrzymanie parametrów. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
6 godzin temu, lonoh napisał:

ile azot i npk płaciłes?

Saletra 32 po 820 netto, dominator 8-20-30 po 1320 netto, saletrosan 710 netto, mocznik z ureazą 1290 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Ulman napisał:

No pewnie. Konsumpcje im daj i jeszcze przeczyść i wykalibruj

Żebyś wiedział pszenica dla kurczakow musi mieć jakość pszenicy konsumpcyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
2 godziny temu, grzes14405 napisał:

''Sklejanie'' zboża ma na celu  nie tylko ochronę przed porastaniem ale również utrzymanie parametrów. 

 

Dokładnie tak jak piszesz :) JA od paru lat to stosuje i się sprawdza 15zł na hektar to nie majątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Żebyś wiedział pszenica dla kurczakow musi mieć jakość pszenicy konsumpcyjnej

Ty Stasiu to dzban jesteś dobry😂😂😂😂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej W y jak sądzicie że drobiarze rzucą się na ten Wasz poślad tymczasem z podwyżek nici puki co deszcze zrobiły swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Żebyś wiedział pszenica dla kurczakow musi mieć jakość pszenicy konsumpcyjnej

Pewnie wiedzę czerpiesz od tego pana. Niestety muszę cię zmartwić - to co opowiada Halama to sa tylko takie żarty:)

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Ulman napisał:

Pewnie wiedzę czerpiesz od tego pana. Niestety muszę cię zmartwić - to co opowiada Halama to sa tylko takie żarty:)

 

Widać jakie masz pojęcie zagrzybione zboże to może zjeść świnia ale nie kurczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

No napewno.  Temat mikotoksyn w paszach swiniaków nie dotyczy a tu sobie ktoś coś wymyslił   http://agrofoto.pl/artykul/uwaga-na-mikotoksyny-w-paszach-dla-swin/  

Pan Józek to cały ty  -  wiejski filozof i fachowiec od rzeczy wszelakich


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, JozB napisał:

O dawno nie widziany troll się pojawił. Nie mam czasu dziecko się z tobą użerać, bo mam inną robotę poza szukaniem błędów ortograficznych w wypowiedziach innych osób. Po drugie, i najważniejsze po co się tu udzielasz jak nie masz nic mądrego do napisania? Co boli cię, że drożej zapłacisz za pszeniczkę?

Widzę Józek że postanowiłeś starą pszeniczkę opchnąć bo widoków na podwyżki nie ma a kolegów namawisz do trzymania https://www.olx.pl/oferta/pszenica-konsumpcyjna-77-ton-CID757-IDwKAB1.html#734e8c0f17;promoted :P

22 godziny temu, JozB napisał:

Damian już nieaktualne. Prawie 192 euro. 200 euro będzie jak nic. Najpierw zbierzmy, potem trzymajmy. Zbiory pokażą, że te 900 stów,to będzie minimum. Ja na razie obstawiam 800 netto.Na płd ma być teraz tydzień pogody, więc trochę jeszcze konsumpcji ludzie, bynajmniej tu nakoszą. Skupy mogą się nie kwapić, bo kontrakty podpisane, a nieroby dopłacili kiedyś do interesu? I rząd za te nasze paszarnie się wezmie. Coś w tv mówili o omijaniu pośredników, ale chyba chodziło o warzywa i owoce. Bynajmniej jakaś kontrola się zaczyna

Puki co po 700 nie ma komu dać https://www.olx.pl/oferta/pszenica-siew-z-centrali-CID757-IDwUyD9.html#734e8c0f17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

to dla Stanislawa http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/nowy-3-letni-rekord-ceny-pszenicy-na-matif,79888.html

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/nowy-3-letni-rekord-ceny-pszenicy-na-matif,79888.html

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/nowy-3-letni-rekord-ceny-pszenicy-na-matif,79888.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

No raczej W y jak sądzicie że drobiarze rzucą się na ten Wasz poślad tymczasem z podwyżek nici puki co deszcze zrobiły swoje

Tak, pewnie polscy hodowcy drobiu będą z Niemiec pszenicę konsumpcyjną po 200 euro importowaćxD

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Widzę Józek że postanowiłeś starą pszeniczkę opchnąć bo widoków na podwyżki nie ma a kolegów namawisz do trzymania https://www.olx.pl/oferta/pszenica-konsumpcyjna-77-ton-CID757-IDwKAB1.html#734e8c0f17;promoted :P

Puki co po 700 nie ma komu dać https://www.olx.pl/oferta/pszenica-siew-z-centrali-CID757-IDwUyD9.html#734e8c0f17

Cedrob płaci po 720 netto, a ty dalej bredzisz, że po 700 nie ma komu dać. Idź się lecz człowieku.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Zastanawia mnie tylko kto tym amebom płaci bo robić z siebie głupka na dość poczytnym forum za darmo ?

Na forum o soi też było kilku takich głupków i dzięki skoordynowanej akcji userow szybko przestali pisać głupoty i skłócać ludzi. Tu też w końcu trzeba się za to wziąć bo nawet moja cierpliwość już się kończy. Może czasowy ban dla ordynatora i Staszka ?

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
"masz tu na lody i chipsy i idź pisać na forum że pszenica będzie taniocha" 😁
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Widzę Józek że postanowiłeś starą pszeniczkę opchnąć bo widoków na podwyżki nie ma a kolegów namawisz do trzymania https://www.olx.pl/oferta/pszenica-konsumpcyjna-77-ton-CID757-IDwKAB1.html#734e8c0f17;promoted :P

Puki co po 700 nie ma komu dać https://www.olx.pl/oferta/pszenica-siew-z-centrali-CID757-IDwUyD9.html#734e8c0f17

Nie mam słów dla ciebie baranie. Skąd w ogóle, że mam na imię Józek. Po nicku wydedukowałeś? Po drugie, trzymam do września, pieniążki mam na koncie, w porównaniu do Ciebie, a stara pszeniczka, której mam troszkę wiecej niż w ogłoszeniu leży na przechowaniu od dwóch miesięcy. Jahoo słusznie stwierdził, że z amebami nie ma co dyskutować i się użerać. Spotkamy się we wrześniu i zobaczymy czy ten świński interes będzie dalej kwitł Ardanowski ukróci przekręty żniwne. Zapowiedział, że będzie interwencja  w obrocie pszeniczką :D. Może takimi cwaniaczkami jak ty się ktoś w końcu zajmie :D

21 minut temu, jahooo napisał:

Zastanawia mnie tylko kto tym amebom płaci bo robić z siebie głupka na dość poczytnym forum za darmo ?

Na forum o soi też było kilku takich głupków i dzięki skoordynowanej akcji userow szybko przestali pisać głupoty i skłócać ludzi. Tu też w końcu trzeba się za to wziąć bo nawet moja cierpliwość już się kończy. Może czasowy ban dla ordynatora i Staszka ?

Popieram Jahoo, ten baran i kilku mu podobnych mają nadmierną samowolę, ale myślę że odrodzą się pod innymi nickami, bo na chipsy i lody nie zarobią podczas obrządku w chlewikach swoich panów. Stąd muszą dorabiać na forum. O tym, po co tu się pojawiają świadczy fakt, że mimo kilku próśb nie wyjaśnili swojej obecności na tym forum. Jeden szuka błędów ortograficznych i myślowych, drugi przegląda ogłoszenia na olx, trzeci próbuje rozstawiać ludzi po kątach i sunie swoje mądrości obrażając innych bez powodu. Może nadmiernie się tu udzielam, ale po prostu nie mogę wytrzymać jak czytam posty typów inteligentnych inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
12 minut temu, torpedo napisał:

Kontrakty marcowe na konsumpcję zamknęły się w piątek na poziomie 194,50 euro/t. 

https://www.barchart.com/futures/european/grains?timeFrame=daily

Paszówka wcale nie będzie za darmo, marcowa już po 181,30. Tydzień wcześniej po tyle chodziła konsumpcja. Spekulanci zaczynają sr** ogniem.

 

Dlatego co poniektórzy wynajmują stanisława, żeby robił szum na forum. A nóż  po pincset wyrwą konsumpcję. Zobaczymy jak giełdy będą szły w następnych 3 tygodniach. Porównamy to z aktywnością Stanisława i spółki. U nas w poniedziałek kombajny ruszają w pole. Dzisiaj atakują resztki rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, tadi77 napisał:

Masz rację tylko zobacz jakie ta pszenica ma parametry nie to co Wasz poślad

1 godzinę temu, AS2 napisał:

Tak, pewnie polscy hodowcy drobiu będą z Niemiec pszenicę konsumpcyjną po 200 euro importowaćxD

Cedrob płaci po 720 netto, a ty dalej bredzisz, że po 700 nie ma komu dać. Idź się lecz człowieku.

Płaci hm ciekawe więc czemu ludzie po 700 wolą sprzedać

17 minut temu, torpedo napisał:

Kontrakty marcowe na konsumpcję zamknęły się w piątek na poziomie 194,50 euro/t. 

https://www.barchart.com/futures/european/grains?timeFrame=daily

Paszówka wcale nie będzie za darmo, marcowa już po 181,30. Tydzień wcześniej po tyle chodziła konsumpcja. Spekulanci zaczynają sr** ogniem.

 

Zaraz się ustawią kolejki jak z rzepakiem i zobaczycie co będzie z ceną zejdzcie na ziemię nas matif nie obchodzi bo nikt z was tam pszenicy nie sprzeda dla was pozostają lokalni odbiorcy dzięki którym jeszcze istniejecie jakbym nie pisał prawdy to by tak was nie bolało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
14 minut temu, staszek131415 napisał:

Masz rację tylko zobacz jakie ta pszenica ma parametry nie to co Wasz poślad

Płaci hm ciekawe więc czemu ludzie po 700 wolą sprzedać

Zaraz się ustawią kolejki jak z rzepakiem i zobaczycie co będzie z ceną zejdzcie na ziemię nas matif nie obchodzi bo nikt z was tam pszenicy nie sprzeda dla was pozostają lokalni odbiorcy dzięki którym jeszcze istniejecie jakbym nie pisał prawdy to by tak was nie bolało :P

Czy ty taki się urodziłeś, czy głupotę nabywasz z biegiem lat? Niech ktoś zainterweniuje u moderatora, bo normalnie szlag trafia. Niedawno ktoś podawał linki z Litwy 4 tys ton po 600 zeta z groszem. A tam ogłoszono stan klęski żywiołowej. Normalnie to może ty wystawiasz te wszystkie ogłoszenia stanisław. Handlujesz sam ze sobą. Na Litwie sprzedajesz po 600 zeta, tu skupujesz po 500 zeta. Napędzasz obrót zbożem w Polszy. Zaraz znajdę Stanisława z województwa podkarpackiego, którzy sprzedaje świńki. I na pewno to będziesz ty. A jak bedzie miał na nazwisko 12345, to już nie będzie innej możliwości.

Pytam ostatni raz, po co tu się udzielasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo podaję aktualne ceny i prognozy a nie Wasze fantazje

Nigdzie nie pisałem o cenie 500 pln to kolejne Wasze fantazje

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
2 godziny temu, jahooo napisał:

Zastanawia mnie tylko kto tym amebom płaci bo robić z siebie głupka na dość poczytnym forum za darmo ?

Na forum o soi też było kilku takich głupków i dzięki skoordynowanej akcji userow szybko przestali pisać głupoty i skłócać ludzi. Tu też w końcu trzeba się za to wziąć bo nawet moja cierpliwość już się kończy. Może czasowy ban dla ordynatora i Staszka ?

Jest kilka innych też które powinny być zbanowane

Jaką można obecnie dostać cenę na skup ach w Wielkopolsce - u mnie 670 netto pasza 12% białka 690 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj