Polecane posty

Gość   
Gość

Ile Hania daje za konsumpcję I rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dolnośląskie Agro as 710netto pasza, 750netto konsumpcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Wydaje mi sie ze 740netto pszenica rzepak nie wiem bo nie mialem. Jeczmien mam na opylenie ale kowalski placi 570 netto a golub 630 tylko wiadomo tydzien bedzie jaki bedzie i pewnie transport ciezko bedzie zorganizowac. U mnie dobry dzien i mam pokoszone ale logistycznie musze ogarnac. Wczoraj sasiad pszenice jechal 12.4 wilg. Ok. 6.5tony dala z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
16 godzin temu, staszek131415 napisał:

Bo podaję aktualne ceny i prognozy a nie Wasze fantazje

Nigdzie nie pisałem o cenie 500 pln to kolejne Wasze fantazje

Jeżeli obecne fantazje, to 700-750 netto podawane poniżej, to powinieneś w końcu podkulić ogon i stwierdzić, że takie trolle jak ja miały rację. I mam chociaż satysfakcję, że coś się rusza i prawdziwi rolnicy zarobią kosztem tych, którzy jeszcze niedawno proponowali po 630 z łaską. A to dopiero początek żniw. A ty szukaj ogłoszeń na olx, może parę worków kupisz i to w cenie brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko że to są ceny zbóż konsupcyjnyh ile tego zboża będzie w tym roku ? Paszowe nadal 650 ofert do bólu 

Gdzie masz te kilka worków na przehowaniu?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Ceny zbóż konsumpcji i ile będzie pszenicy jakościowej powiada staszek  to powiem tak trochę się nie ładnie wyrażę to będziemy wp***dalać   mąkę i chleb z pszenicy paszowej to tylko taka durna teoria że to jakościowa i paszowa .

Jak była maka robiona w domu zapewne wszyscy wiedza cofnąć się lat 30 wstecz jaka była pszenica , salwa, grana , wysoko litewka i tak dalej maka była idealna , tylko teraz pojebało się w umysłach jakościowa i paszowa a młyny robią mąkę jednej i z drugiej .

dopiszę jeszcze to niech Pan Staszek uważa żeby mu dzik nie spad z ASF  .

 

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, galan99 napisał:

Ceny zbóż konsumpcji i ile będzie pszenicy jakościowej powiada staszek  to powiem tak trochę się nie ładnie wyrażę to będziemy wp***dalać   mąkę i chleb z pszenicy paszowej to tylko taka durna teoria że to jakościowa i paszowa .

Jak była maka robiona w domu zapewne wszyscy wiedza cofnąć się lat 30 wstecz jaka była pszenica , salwa, grana , wysoko litewka i tak dalej maka była idealna , tylko teraz pojebało się w umysłach jakościowa i paszowa a młyny robią mąkę jednej i z drugiej .

dopiszę jeszcze to niech Pan Staszek uważa żeby mu dzik nie spad z ASF  .

 

 

Rano poszedłem na ryby a tu takie cuś https://demotywatory.pl/4245300/SWINIO-RYBA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Pewnie że to wszystko celowa robota . Powinien jeszcze ktoś beknąć za opieszałość w walce z tym wszystkim . Może tu też jaka komisja powinna powstać , bo już inaczej to w Polsce prawdy nie idzie doiść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio25w    42

Paszowe 700 konsumpcja 740  Ampol merol takie ceny w piątek mi proponowal ale to bez znaczenia bo i tak wszystko na w biny i na magazyn idzie . Wczoraj jeden ha skoszony i zjechalem bo 14,5 % dziś po południu powinno być poniżej 13% . Tragedia z plonem nie ma bo ok 6 ton ale to i tak 30% mniej jak rok temu . Mimo deszczu pszenica nie jest porośnięta A ziarno dość grube.  Zostało mi 80ha  jak nie będzie padać to w środę dożynki 😁

Edytowano przez pio25w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super że tyle ludzi chce trzymać to dobrze wróży na następne miesiące B| ustabilizuje ceny

Myślę że w styczniu cena w okól 700 zł będzie się kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie też około 20ha jarych i dożynki ale planuje dopiero na koniec przyszłego tygodnia bo jeszcze nie dojrzałe pszenice

Apel naprawdę do wszystkich w tym temacie Panowie powstrzymujcie się od komentarzy typu a jednak miałem rację że zdrozeje że jest mało dobrego towaru lub że jednak idzie tanio kupić. To że na wsi rolnicy są idiotami dawno odeszło do lamusa, kto nie potrafi sam rynku analizować ten nie ma prawa bytu w tych czasach dlatego każdemu z nas zdecydowanie więcej powie suchy fakt iż ten skup płaci tyle tamten tyle eksport/import za tyle a na Olx za tyle

Jesteśmy ludźmi więc myślenie nie boli nikt nikomu nie musi tłumaczyć dlaczego drożeje /tanieje lub kiedy będzie drożej/taniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio25w    42
14 minut temu, staszek131415 napisał:

Super że tyle ludzi chce trzymać to dobrze wróży na następne miesiące B| ustabilizuje ceny

Myślę że w styczniu cena w okól 700 zł będzie się kręcić

Pomarzyć zawsze możesz sobie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Taaa, przechowywanie i oczekiwanie na to, że będzie dużo drożej ustabilizuje ceny:D I  to wokół 700 zł. Logika jak cholera. Można sobie już darować odpowiadanie temu trollowi, panowie. To tylko tania prowokacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
1 minutę temu, torpedo napisał:

Taaa, przechowywanie i oczekiwanie na to, że będzie dużo drożej ustabilizuje ceny:D I  to wokół 700 zł. Logika jak cholera. Można sobie już darować odpowiadanie temu trollowi, panowie. To tylko tania prowokacja...

Ale w czym problem kolego? Niech sobie myśli że kupi w zimie za 700 co najwyżej się zdziwi, jeśli masz możliwość i środki trzym do zimy i sprzedaj za 1000 jeśli uważasz ze tak właśnie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pszenica najdroższa od 3 lat na Matif.Kwestia czasu jak i u nas podrożeje.Może nie podczas żniw ale końcówka roku powinna przynieść podwyżki.Moim zdaniem 750-800 zł jest realne w tym sezonie za tonę pszenicy.Paszówki może i będzie dosyć dużo ale jakościowej też powinno być pod dostatkiem.Zboże w moim rejonie stoi i nie jest podkiełkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mam pytanie odnośnie tego całego ASF... a mianowicie mieszkam w pow. chełmskim gdzie panuje ASF moja miejscowość położona jest w strefie napowietrzonej ta chorobą (na mapie kolor niebieski). W czwartek widziałem się ze znajomym i powiedział mi, że skupy nie będą kupować zboża prosto z pola z racji tej choroby. Ja zadzwoniłem do powiatowego lekarza weterynarii i tam babina powiedziała mi, że w strefie oznaczonej kolorem niebieskim jest całkowity zakaz produktami pochodzenia roślinnego.... w piątek zaczełem zbiór maliny jesiennej i nikt nie robi problemów ze skupem....jutro pojadę do skupu zbóż (który też jest położony w niebieskiej strefie) i dowiem się co jest grane, czy będą brać zboże czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, slawek2209 napisał:

Pszenica najdroższa od 3 lat na Matif.Kwestia czasu jak i u nas podrożeje.Może nie podczas żniw ale końcówka roku powinna przynieść podwyżki.Moim zdaniem 750-800 zł jest realne w tym sezonie za tonę pszenicy.Paszówki może i będzie dosyć dużo ale jakościowej też powinno być pod dostatkiem.Zboże w moim rejonie stoi i nie jest podkiełkowane

Obyś się nie mylił skoro zboża jest pod dostatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nie wszędzie jest pod dostatkiem.W mojej okolicy nie ma tragedii akurat.Cenę u nas ustalą zbiory w europie i na wschodzie.Nie zanosi się na rekordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Właśnie obserwuje sąsiada z okna, jak to się przechwalal że jemu to conajmniej 9t/ha będzie sypać w tym roku bo pszenice ma piękne jak nigdy, prawie 2ha skoszone a na przyczepce 7 ton nie ma... O.o szkoda że nie widzieliście jak szukał ziarna w słomie czy kombajn nie gubi, 9ton to on będzie miał z ha ale razem ze slomą przyczepą i ciagnikiem.. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614
4 godziny temu, aro321 napisał:

mam pytanie odnośnie tego całego ASF... a mianowicie mieszkam w pow. chełmskim gdzie panuje ASF moja miejscowość położona jest w strefie napowietrzonej ta chorobą (na mapie kolor niebieski). W czwartek widziałem się ze znajomym i powiedział mi, że skupy nie będą kupować zboża prosto z pola z racji tej choroby. Ja zadzwoniłem do powiatowego lekarza weterynarii i tam babina powiedziała mi, że w strefie oznaczonej kolorem niebieskim jest całkowity zakaz produktami pochodzenia roślinnego.... w piątek zaczełem zbiór maliny jesiennej i nikt nie robi problemów ze skupem....jutro pojadę do skupu zbóż (który też jest położony w niebieskiej strefie) i dowiem się co jest grane, czy będą brać zboże czy nie

Grom go ta wie co się dzieje teraz i jak to będzie wyglądać z tym ASF .

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/91914/przyszedl-pomor.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj