Polecane posty

strzechu    254
1 godzinę temu, ahten napisał:

podrozalo 7 dolarow za 100 buszli, takie sa przeliczniki na gieldzie w chicago

Ale tak jak mowisz wychodzi kolo 2,5 dolara do tony

notowania sa w centach za korzec z postąpieniem minimalnym ćwierć centa.

A przeliczać można sobie jak się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka__    0

Warto zerknąć na notowania zbóż tutaj: http://www.agrofoto.pl/agroskop/zboza/, osobiście często korzystam 

Edytowano przez Katarynka__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Po 800 netto (40t) jarą sprzedałem , ludzie kupili :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

zależy gdzie dokładnie w lubelskim. U mnie i jedni i drudzy oferowali 660 brutto z gospodarstwa obok krasnika. za paszówke

Edytowano przez eheskey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Zapomniałem, że już się lokalizacje przy awatarze nie wyświetlają. Chodziło mi o południe/zamojszczyznę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
6 godzin temu, tomek73 napisał:

Cargill płaci 650 netto za pszenicę na paszę  ale białko od 12,5 do 15 

na kiedy kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12
21 godzin temu, damianzbr napisał:

@FarmerB  to jest dobre, rolnikowi wymarzło to wedle informacji przekazanej przez polsat, ,,rolnik się w kurwi i taniej jak 1000zł nie sprzeda pszenicy choć by myszy miały zjeść,, xD

 

A po za tym jak rolnikowi wymarzło, ale cena na zboże nie wzrośnie bo ona zależy od cen na giełdzie, to jakim prawem przetwórcy mają podnosić cenę na swoje produkty?  Ta banda cfaniaczków robi bez mydła za równo rolasa jak i mieszczucha. Do tego wszystkiego zawsze dolewa oliwy do ognia między rolasem a mieszczuchem.

dokładnie jak piszesz kolego, przeróżni pośrednicy kasę robią kosztem naszym i konsumenta, i nastawiają jednych na drugich za pomoca mediów, dopłat, krus itd.

pszen. kons 650 zł netto Komplexmłyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Warto było poczytać drugi z raportów KE - że wzrósł areał zasiewów rzepaku i soi a ziemia nie jest z gumy, mniej obsiano zbożem. Raport nie obejmujej ejszcze strat z powodu zimy, które są dopiero szacowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A gielda w chicago szaleje, 4,5 % dzisiaj, zarowno na marzec jak i na maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Bardziej mnie interesuje, żeby była 700 przez cały rok i następny też. Takie skoki w górę to też nic dobrego.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na gieładach zwyzki a w skupach znizki juz po 10 zł na tonie optanili 640 netto paszowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    123

Nie uważacie że takie obniżki cen to celowe działanie żeby ludzie się ruszyli a oni mogli taniej kupić? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

moze i tak ale ja i tak czesc chociaz z 2 4 przyczepy musze sprzedac i duzo ludzi paliwo trzeba kupic itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Z agrolokiem w zeszlym roku tez tak bylo, gielda w górę a u nich na skupie w dół, po kilku dniach podniesli. Zobaczymy jak bedzie teraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
4 godziny temu, lonoh napisał:

na kiedy kontrakt?

Wczoraj skączyłem wozić, 100 ton na razie i czekam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Przeczytaj jeszcze raz od gory to sie dowiesz

W swietokrzyskim tez tak płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

A nasz stasiu w dziale pszenica ozima i jara na kilka postów o tym że nie wymarzło pisze "No sami widzicie nic nie wymarzło oj będą mega plony cena poleci na łeb w żniwa" :D.  Ma zadatki na dobrego spekulanta, nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

To co się dzieje na giełdach to prawie panika ,oby się nie okazało że ta pompowanie balona który może peknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Przecież pisałem że niema pieniędzy na giełdzie, teraz pytanie czy są w stanie odzyskać spowrotem swoje pieniądze, pytanie gdzie te pieniądze poszły, tak czy siak śmierdzi to powoli kryzysem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495

Na giełdzie w Paryżu pszeniczka  już po 700 za tonę , a w Polsce cisza , żadne media nawet nie wspominają o tym i realizują plan  by jeszcze w marcu nasypać statki po taniości bo po marcu już tylko drożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj