Polecane posty

Gość   
Gość
3 godziny temu, ksys napisał:

propaganda w tv robi swoje

u nas dziś przymrozek nie ma błota i zrobił się ruch w skupach oczywiście cena poleciała o 10 zł w dół na 67 brutto i chyba juro też będzie 10 mniej jak zobaczyli , że tylu jest chętnych do sprzedaży

U nas to samo na wadze kolejka jak w żniwa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

pszenica kons. 670netto okolice Sokołowa Podl.

miałem trochę przekroczoną wilgotność 16,2% i na 1 tonie odjęto mi 33kg jak myślicie czy to nie za dużo?a ziarno poszło i tak razem z innymi bo sprzedających nie brakuje,dodam że nic nie obcinają do 14,5% wilg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

za 1% wilgotności 2% ceny. Zawsze tak było. Pamiętaj, że jak zawiozłeś zboże o większej wilgotności to zawiozłeś im więcej wody. Wiec jak ci obcieli 33kg to w tym było z jakieś 15kg wody a nie żboża. Twoje strata to pozostałe 15kg. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi bo trochę namieszałem.

 

w skrócie i czysto teoretycznie.

wilgotność 10% - plon 10ton, natomiast to samo pole i to samo zboże wilgotność 15% plon 10,5tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

No i macie efekt propagandy. Dlatego w maju-czerwcu ponownie nie będzie towaru, to i cena będzie adekwatna. Staszek co mam czytać o uprawie pszenicy w USA. Liczą się fakty, a z tego co ostatnio czytałem, to mrozy objęły znaczną część upraw i spekulanci raczej nie będą mieli nic do powiedzenia jak wymarznie. Teraz to mogą manipulować jeszcze. Ale kto ma kasę i mocne nerwy, to nie będzie się przecież spuszczał, że kilku kolesi pojechało sprzedać, bo cena spadła o 10 zł. Dlatego ja uważam, że warto poczekać, a nie panikować, bo panika wywoływana jest wtedy kiedy ktoś chce na kimś zarobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, JozB napisał:

No i macie efekt propagandy. Dlatego w maju-czerwcu ponownie nie będzie towaru, to i cena będzie adekwatna. Staszek co mam czytać o uprawie pszenicy w USA. Liczą się fakty, a z tego co ostatnio czytałem, to mrozy objęły znaczną część upraw i spekulanci raczej nie będą mieli nic do powiedzenia jak wymarznie. Teraz to mogą manipulować jeszcze. Ale kto ma kasę i mocne nerwy, to nie będzie się przecież spuszczał, że kilku kolesi pojechało sprzedać, bo cena spadła o 10 zł. Dlatego ja uważam, że warto poczekać, a nie panikować, bo panika wywoływana jest wtedy kiedy ktoś chce na kimś zarobić. 

Kolego zobacz ile dolar stał przed świętami a ile dziś i praktycznie cena stoi w miejscu uwzględniając ruchy dolara,procent zasiewów zimowej pow 20% areału dla pszenic ogólnie,kiedy w zeszłym roku w czerwcu nie było pszenicy osobiście kupowałem po 720 brutto 13,5 białka jako paszową,policz koszt przechowania 5zł/t/mieś,no chyba że dobije do 800 netto wtedy to miałoby sens a na dzień dzisiejszy to pasie się tylko kapitał spekulacyjny,mogę potwierdzić że duże fermy sprowadzają zboże z Niemiec poniżej 700 zł z transportem i to dopiero jest zagwozdka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1
3 godziny temu, KOSTEK12 napisał:

pszenica kons. 670netto okolice Sokołowa Podl.

miałem trochę przekroczoną wilgotność 16,2% i na 1 tonie odjęto mi 33kg jak myślicie czy to nie za dużo?a ziarno poszło i tak razem z innymi bo sprzedających nie brakuje,dodam że nic nie obcinają do 14,5% wilg.

Kolego gdzie sprzedawałeś?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

To nie cztery dolary bo cena jest w centrach chyba za buszel bo tam inne miary mają. Ale sporo w górę i trend jest wzrostowy. I nie ma co się modlić o droższego dolara bo ON skoczy na 6 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co do pszenicy w USA to tam siejà glownie jare odmiany druga sprawa ze tyle śniegu I jak to puści wszystko to powodzie murowane- pytanie kiedy to nastàpi? Nie patrzcie na USA bo u nas mrozy a śniegu brak a rośliny w różnym stanie sà coś wypadnie napewno. Powoli rusza realizacja kontraktów na marzec I musi pujsc w gre cena. Dzisiaj bylem na okoliczych skupach I pusto ale u nas jeszcze świetujà.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Nie prościej wam sprzedawać zboże na ,,kilka razy" tzn trochę teraz, trochę za miesiąc itd. A ta siedzicie, nakręcacie się pogodą w USA, ukrainą, rosją, matifem. Żeby to była jeszcz gwarancja że podrożeje o znaczną kwotę, a tak 10 czy 20zł to szkoda sobie głowę zawracać. Co roku sprzedaje 200-250t pszenicy na 3-4 razy. Średnia cena ze sprzedaży wyjdzie okej, ale nie myślę że będzie po 670-700-720. Po ile jest w danym okresie to po tyle sprzedajemy. Szkoda nerwów i czasu na siedzenie przed komputerem i czytanie spekulacji. Przynajmniej u mnie w okolicy coraz więcej rolników zaczyna dzielić sprzedaż na 2-3 razy bo nie jeden zamiast zyskać to stracił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

A kto powiedział, że sprzedaje całość na raz ? A co do spekulacji cenami - a co mamy robić - zima, w pole się nie wyjdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

masz racje koniu. tyle że wiekszośc nie ma  tyle towaru i to co się ma chcą sprzedać dobrze . w tym roku to pogoda ustala ceny a spekulanci będą mieli minimalny wpływ bo sytuacja robi się klarowna. ten kto ma głowe spokojną i nie potrzebuje pilnie kasy to powinien zyskać. u nas na Podlasiu mrozy po -8 stopni termometr na 2 piętrze to ilejest przy gruncie? a w tv podają-4 propaganda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

U mnie wczoraj mrozy -7 na wysokości 2m. Dobrze, że nie ma wiatru, bo śniegu niet. A co do ceny, okoliczne skupy trzymają się z ceną 680-690 brutto za paszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Pogoda ustala cenę , dobre. -8 nie wyrządzi pszenicy żadnej krzywdy. -20 bez śniegu to się można obawiać, -15 z wiatrem. Także luz. Sprawdźcie sobie poziom eksportu pszenicy w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka__    0

Notowania zbóż ogólnie mają tendencje spadkowe...http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/nizsze-notowania-zboz,75896.html

Edytowano przez Katarynka__
błędna strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

może u was jest taka pogoda. U mnie puki co nie było większego mrozu jak 5 stopni i to początkiem grudnia przez 2-3 dni. Teraz w nocy spada max 2 stopnie poniżej zera, w dzień dobija do 7 stopni. Żeby zaraz nie była tańsza bo ruszy wszystko w pole, nie każdy kupuje nawozy w sierpniu czy na jesień, nie jeden kupuje tuż przed wyjazdem w pole. Także różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Spekulacji krajowi "badają rynek" ile da się wycisnąć z rolnika, oczywiście wespół z Agro..., dlatego cena spada. W marcu się okaże czy warto było teraz wozić do skupu. Polak niestety mądry po szkodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎09 o 19:39, Cihu napisał:

za 1% wilgotności 2% ceny. Zawsze tak było. Pamiętaj, że jak zawiozłeś zboże o większej wilgotności to zawiozłeś im więcej wody. Wiec jak ci obcieli 33kg to w tym było z jakieś 15kg wody a nie żboża. Twoje strata to pozostałe 15kg. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi bo trochę namieszałem.

 

w skrócie i czysto teoretycznie.

wilgotność 10% - plon 10ton, natomiast to samo pole i to samo zboże wilgotność 15% plon 10,5tony

Jak już zabierasz się za tłumaczenie przeliczania wilgotności, to najpierw naucz się to prawidłowo robić. 10 ton przy wilgotności 10% zawilgocone do 15% będzie ważyło 10,58 tony, a nie 10,5 tony. Prawie kwintal wagi to istotna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj