Polecane posty

20CBR12    209

Szlak...wychodzi na to że rzeczywiście trzeba będzie jeszcze z miesiąc przetrzymać az kryzys braku zbóż przełoży się na cenę, szkoda tylko że nie wiem czy mogę aż tak długo czekać, kasa potrzebna...tylko nie rozumiem tych co tu pisali że zimą /grudzień,styczeń/ ludzie nie sprzedali bo mieli kasę z dopłat- to gdzie jest to zboże co zostało w żniwa zebrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zjedzone :D


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Co sądzicie o firmie Unex lublin jak z ich wypłacalnością,miałem wczoraj ofertę na pszenicę paszową po 673 brutto odbiór z gospodarstwa

 

ode mnie zabrali 4 auta w tym tygodniu. miałem 625 netto z podwórka w Miechowie. Pieniedzy jeszcze nie mam ale zwykle zawsze dostawałem od nich na czas.

Edytowano przez kumpel25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Przecież ludzie piszą wyraźnie na forum - masa zboża poszła właśnie teraz, w lutym, bo cena drgnęła w górę lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

W mojej okolicy i ogólnie w centrum kraju najpierw mrozy a następnie susza mocno zredukowała zbiory, u siebie w gospodarstwie zebrałem ok 40% mniej niz w latach poprzednich, u innych było podobnie lub gorzej, firmy które do tej pory kupowały od lokalnych rolników, teraz szukają towaru w innych rejonach kraju albo za granicą, bo nie mają surowca, albo czym handlować. Wielu rolników w mojej okolicy wyprzedało się w żniwa, później był przestój do końca listopada i przez ostatnie trzy miesiące  powoli i systematycznie rolnicy wyprzedają zboża. Różnica jest taka, że w latach poprzednich towaru było więcej i sprzedawany gwałtownie, każda obniżka wywoływała panikę i kolejki w skupach, co powodowało jeszcze większe obniżki, w tym roku na szczęście tego nie ma, no i port zdejmuje mnóstwo towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Na lubelszczyźnie zbiory też niższe u mnie -20% choć opadów nie brakowało a co ciekawe okoliczna gorzelnia szuka zboża co nie miało miejsca może z 10 lat wstecz

Ten rok też nie wygląda obiecująco mokra i zimna jesień ,zboże słabo rozkrzewione, chwasty nie zwalczone bo nie dało się wjechać w pole ,teraz też mokro o azocie i opryskach można pomarzyć przynajmniej ze trzy tygodnie.

W ubiegłym roku pszenicę sprzedałem bez problemu po 650 netto w tym na razie w tej cenie chętnych brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Poczekaj kolego jeszcze troszkę i chętni się znajdą ale to twoja decyzja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

do mnie juz dzis dzwonili, ze sa skłonni dac nawet 720 za tone (kuj-pom), ale oferta jest na juz, bo bardzo potrzebuja, zeby zakonczyc jakis kontrakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

do mnie juz dzis dzwonili, ze sa skłonni dac nawet 720 za tone (kuj-pom) przenicy 12,5, ale oferta jest na juz, bo bardzo potrzebuja, zeby zakonczyc jakis kontrakt.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

bardziej bym obstawial ze firmy podpisaly kontrakty bo sadzili ze ludzie beda sprzedawac bo cena sie ruszyla a tu sie okazuje odwrotnie a oni musza sie wywiazac bo jak brakuje do calego kontraktu kilka aut to trzeba dolozyc to tych kilku zeby zrealizowa cala umowe i nie zaplacic kary....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na lubelszczyźnie zbiory też niższe u mnie -20% choć opadów nie brakowało a co ciekawe okoliczna gorzelnia szuka zboża co nie miało miejsca może z 10 lat wstecz

Ten rok też nie wygląda obiecująco mokra i zimna jesień ,zboże słabo rozkrzewione, chwasty nie zwalczone bo nie dało się wjechać w pole ,teraz też mokro o azocie i opryskach można pomarzyć przynajmniej ze trzy tygodnie.

W ubiegłym roku pszenicę sprzedałem bez problemu po 650 netto w tym na razie w tej cenie chętnych brak

 

Po tyle powinien ci dać Unex lublin bo dzisiaj do mojego znajomego wydzwaniali i tyle chcieli dać. Też nie wiadomo skąd nr. mają. Ale widać wielkie ciśnienie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

dziś brat ładował dla osadowskiego pszenicę gęstość 81,białko 15,1-pszenica ze zbiorów 2014 po 800,-netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Ja bym chetnie taka sprzedał nawet brutto ;) a tak na poważnie to taka cene ostatni raz dostałem bodajże w 2011 albo 2012 za pszenice prosto z pola ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Koledzy chyba coś zaczyna się dziać z cenami miałem dzisiaj propozycję z firmy za paszówkę 700 tona odbiór z gospodarstwa,i w związku z tym mam pytanko co sądzicie o firmie PMN AGRO Warszawa jak z wypłacalnością za towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Przepraszam  ale nie napisałem że ta cena jest ceną brutto, także to chyba jest w miarę norma :rolleyes: tak mi się bynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

golpasz płaci 685 netto za paszówke wg nowego cennika z piątku, wiec, co by nie mówic, ceny rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy chyba coś zaczyna się dziać z cenami miałem dzisiaj propozycję z firmy za paszówkę 700 tona odbiór z gospodarstwa,i w związku z tym mam pytanko co sądzicie o firmie PMN AGRO Warszawa jak z wypłacalnością za towar.

znajomy dla nich kupował i wynajmował dla nich magazyny  i jak kilka razy zawiozłem to na kasę nawet 2 miech czekałem teraz zrezygnował z pracy dla nich i sam sie zają tym interesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy chyba coś zaczyna się dziać z cenami miałem dzisiaj propozycję z firmy za paszówkę 700 tona odbiór z gospodarstwa,i w związku z tym mam pytanko co sądzicie o firmie PMN AGRO Warszawa jak z wypłacalnością za towar.

 

Ja byłem zadowolony z współpracy z nimi. Mają przedstawiciela w mojej okolicy do którego woziłem. Wystawiał WZ-ke, po 3-4 dniach przychodziły 2 egzemplarze faktur z Warszawy z siedziby. Jedną podpisać i odesłać. Jak szybko odesłałem to pieniądze były zaraz jak do nich doszło na koncie. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

Koledzy chyba coś zaczyna się dziać z cenami miałem dzisiaj propozycję z firmy za paszówkę 700 tona odbiór z gospodarstwa,i w związku z tym mam pytanko co sądzicie o firmie PMN AGRO Warszawa jak z wypłacalnością za towar.

 

u mnie też na minus. Czekałem na kase długo za długo.... a jak dostałem fakture to po niższej cenie. Im już dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kiedyś byli solidną firmą, jeszcze jak urzędowali w Parczewie. Odkąd się usamodzielnili jest trochę gorzej. Co do wypłacalności to raczej problemów nie mają. W umowie jest zwykle 14 dni i zawsze tak wypłacali, raz chyba się upominałem, było kilka dni opóźnienia. Ale odkąd mnie "przewieźli" na konsumpcji nie handluję z nimi. Najpierw sami brali próbki do badania a ja sam dla siebie robiłem, parametry wychodziły dobre a nagle przy odbiorze czegoś tam było brak. 

Myślę że na paszówkę możesz u nich się dogadywać chyba że masz w zbożu przytulię. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie 

Wczorajsze  kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 745pln netto czyli na porcie 775 cena marzec, gęstość min. 77 cena na kwiecień +5pln

Pszenica 12.5 - 735pln netto czyli na porcie 765 cena marzec, gęstość min. 76 cena na kwiecień +5pln

Pszenica o niższych parametrach 685pln netto

Pszenica nowe zbiory (sierpień) 680pln netto , 685 netto (wrzesień)

Rzepak 1895netto loco gospodarstwo marzec

Rzepak nowe zbiory 1635pln netto

Groch nowe zbiory 805netto FCA

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

dziś brat ładował dla osadowskiego pszenicę gęstość 81,białko 15,1-pszenica ze zbiorów 2014 po 800,-netto

 

Po 760Netto płacą? Jaki powiat? Bo cena zabójcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2066

marcin

 

Pszenica nowe zbiory (sierpień) 680pln netto , 685 netto (wrzesień)

chyba będziesz musiał zrobić x2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj