Polecane posty

gen    50

oferta na kontrakt 645 netto na tegoroczne zbiory. konsumpcja. co myślicie?

A ile Ci  dają ze zbiorów  z 2016 -widać wzrost ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie 

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 725pln netto czyli na porcie 755 cena styczeń/luty, gęstość min. 78 

Pszenica 12.5 - 705pln netto czyli na porcie 735 cena styczeń/luty, gęstość min. 77

Pszenica nowe zbiory 685pln FCA

Rzepak 1900netto loco gospodarstwo styczeń

Rzepak nowe zbiory 1630pln netto

Bobik 750pln netto

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brot wczoraj wiózł kuku z Mroczy na port GDY

dziś z GDA kuku na Golub Dobrzyń-chore

 

Pewnie do Golubia do Dacsy. Dla nich ma duże znaczenie flint, dent i wielkość ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

witam czy warto handlować z firmą nikolex z jastrzębia w sęsie czy są uczciwi i wypłacalni przede wszystkim.

 

Jastrzębie kolo Żychlina w Łódzkim? jeśli chodzi Ci o tą firmę to z wypłacalnością nie ma najmniejszego problemu, natomiast co do uczciwości, to jedni z "lepszych" kombinatorów w okolicy, radził bym kontrolnie zważyć towar na innej wadze, podobno często ich waga zaniża, jeśli chcesz sprzedać zboże konsumpcyjne to też lepiej zbadać próbkę w innym miejscu, im większa różnica w cenie między paszówką i konsumpcją tym słabsze parametry w dostarczonym towarze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

oferta na kontrakt 645 netto na tegoroczne zbiory. konsumpcja. co myślicie?

A jak nie będzie konsumpcji? Znajomy podpisał przed żniwami do Cargilla na 500 ton to okazało się że gęstość na poziomie 70. I co? I walili po 100zł potrąceń na tonie... Oby w tym roku było lepiej dla każdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Słyszałem że zrobił sie duży ruch na paszówke na rynku. Paszalnie nie maja towaru i podnoszą ceny do góry i np Cedrob Gumowo 66netto na miejscu, aby byla bez przytuli i robaka ;-) Młyny podobno są zawalone maką i mało konsumpcji mielą dlatego cena stoi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

 

Witajcie 
Dzisiejsze kwotacje GoodGrains
Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia
W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.
Pszenica 14 - 725pln netto czyli na porcie 755 cena styczeń/luty, gęstość min. 78 
Pszenica 12.5 - 705pln netto czyli na porcie 735 cena styczeń/luty, gęstość min. 77
Pszenica nowe zbiory 685pln FCA
Rzepak 1900netto loco gospodarstwo styczeń
Rzepak nowe zbiory 1630pln netto
Bobik 750pln netto
Zapraszam na priv w razie pytań.
Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Marcin  czy to prawda że już drugi statek przypłynął z rzepakiem,jak tak to możesz napisać jakie ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin  czy to prawda że już drugi statek przypłynął z rzepakiem,jak tak to możesz napisać jakie ilości

Witajcie

Tak to prawda niedawno rozładowano 22 300 ton z Ukrainy , wcześniej 16300

Nie przejmowałbym się tym tak bardzo ale zawsze coś:(

Podobno znowu coś tam jest planowane ale ile i kiedy tego nie wiem, jak się pojawi w porcie dam znać:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wiem, że z dwóch statków (nie wiem czy cały ładunek) wozili rzepak do ADM.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Może ktoś się orientuje jaka cena za paszówkę w lubelskim bo miałem propozycję po 65 brutto z podwórza przy ilości ok. 60 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Pewnie do Golubia do Dacsy. Dla nich ma duże znaczenie flint, dent i wielkość ziarna

dokłądnie oni mają jeszcze gdzieś bazę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witajcie

Tak to prawda niedawno rozładowano 22 300 ton z Ukrainy , wcześniej 16300

Nie przejmowałbym się tym tak bardzo ale zawsze coś :(

Podobno znowu coś tam jest planowane ale ile i kiedy tego nie wiem, jak się pojawi w porcie dam znać :)

 

w porcie stoi 3 statki na pszenice w jakim stopniu załadowane to nie wiem. rozmawiałem z kierowcą co krąży Gdynia- Białystok do nas ciągnie jeczmien do browaru a do Gdyni pszenica

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Opolskie oferta na zniwa pszenica 12.5 76gestos po 620 z odbiorem i 640 z dowozem. Młyn kluczbork i agroas. Co myślicie o tej ofercie w tym rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Dziś sąsiad ładował paszówkę 700 netto

 

paszówka za 700 netto?

Znakomita wiekszosc tu obecnych takiej ceny za najlepszą konsumpcje nie jest w stanie osiągnąć.

 

nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Dziś sąsiad ładował paszówkę 700 netto

Może i ładował, tylko ciekawe czy kasę zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

paszówka za 700 netto?

Znakomita wiekszosc tu obecnych takiej ceny za najlepszą konsumpcje nie jest w stanie osiągnąć.

 

nieźle.

 

To była sprzedaż poprzez grupę producencką,kasę raczej zobaczy  jest  właścicielem kilku tyś hektarów a taki raczej nie da się orżnąć

 

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

To tylko pozazdrościć ceny. Ja końcówkę po 600 netto sprzedałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z dwóch statków (nie wiem czy cały ładunek) wozili rzepak do ADM.

Dokładnie ADM

Najpierw rozładowują w Rostock częściowo i reszta na Gdynię.

w porcie stoi 3 statki na pszenice w jakim stopniu załadowane to nie wiem. rozmawiałem z kierowcą co krąży Gdynia- Białystok do nas ciągnie jeczmien do browaru a do Gdyni pszenica

 

Aktualnie (na tą chwilę) ładuje się pszenica

Gdynia :

1.42500ton

2.30000ton

Świnoujście:

1. 40000ton

Szczecin:

1.6300ton

Statki wpływają i wypływają, to nie jest tak że jakiś tam ma przypłynąć.

Załadunki w porcie są cały czas nieraz stoi 1 statek a nieraz 5-7.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj