Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOREZ    35

@Cihu

Cenę dostałeś OK.

Za 10 samochodów Szczepanki zaoferowały 700 netto po dłuższych negocjacjach.

Gęstość 78-80.

Opadanie 240-290.

białko 13,9.

Choć w sumie na gęstość praktycznie tylko patrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

@Torez

Twoje parametry do moich bez porównania. Nie wiem czemu u mnie takie słabe. Chyba wszystko razem. Zimowe mrozy, potem susza i choroby a na koniec deszcze, które nie pozwoliły skosić w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie 

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 720pln netto czyli na porcie 750 cena styczeń/luty

Pszenica 12.5 - 700pln netto czyli na porcie 730 cena styczeń/luty

Rzepak 1900netto loco gospodarstwo styczeń,1905 - luty

Pszenżyto nowe zbiory FCA 600netto

Żyto konsumpcyjne 570 FCA

Jęczmień 600FCA

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

I tu Cię zaskoczę. Młyny Szczepanki. Gęstość 68, białko 12,1-12,5 gluten 30 opadanie 190. 650 netto. Jak za te paramenty cena uczciwa

 

 

Dobra cena. Sami odbierali?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

w tym roku cena pszenicy może przekroczyć 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ta jasne

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

@patryk2411
Tak sami odebrali. Jak pojedziesz z próbą zrobią ci dopiero na drugi dzień. Na kolejny był już tir na podwórku.

Teraz czekam na dobrą cenę na pszenzyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na jakiej podtawie t otwierdzisz ze zdrozeje pszenica o 360 złna tonie bo teraz u mnie w okolicy jest 640 netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

no bo może być rok nieuradzaju

Był rok nieurodzaju i co? Sam sprzedawałeś pszenicę po 400.

 

Równie dobrze może być urodzajny rok.

 

ADM Górki rzepak 1930netto.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w tamtym roku u nas mazowieckie pszenice kazdemu powylatywaly kazdy cos przesiewal a to co nie rpzesiewał to lipny plon byl i co do ptego czasu droga pszenica nie byla a u nas z 70 % pszenic kazdy przesiewałjak nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Był rok nieurodzaju i co? Sam sprzedawałeś pszenicę po 400.

 

Równie dobrze może być urodzajny rok.

 

ADM Górki rzepak 1930netto.

 

Otóż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Patrząc na wykresy z poprzednich lat ten rok zapowiada wzrosty, jeżeli oczywiście mierzyć wzrosty i upadki powtarzalnymi cyklami. Może się mylę, ale czy to nie ostatnia la nina spowodowała że parę lat wstecz było wszystko droższe? 1000 zł może i nie będzie, ale te 800 zł powinno być przy szczęśliwym zbiegu okoliczności.

Za kukurydze płacą u nas 610 netto. Jako że ma potencjał na wzrosty myślę, że warto się wstrzymać ze sprzedażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

w tym roku cena pszenicy może przekroczyć 1000zł

Na jakiej podstawie tak twierdzisz.  Nie chce siac paniki ale wedlug mnie cena juz

tym roku nie zdrozeje a oto dowod na ta informacje:

Zamówienia z Aliexpress Importer z chin psszenica po 550 zloty brutto

gosciu  k RZESZOWA i nie tylko oglasza pszenice importowana nie jak tamtego roku z UKRAINY ktora dobrze wszyscy wiemy co dobrego narobila na krajowym rynku lecz z nowego jedwabnego polaczenia z CHIN na niewiadomo jakich nawozach i opryskach nie wiadomo czym skazonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Na jakiej podstawie tak twierdzisz. Nie chce siac paniki ale wedlug mnie cena juz

tym roku nie zdrozeje a oto dowod na ta informacje: Zamówienia z Aliexpress Importer z chin psszenica po 550 zloty brutto

gosciu k RZESZOWA i nie tylko oglasza pszenice importowana nie jak tamtego roku z UKRAINY ktora dobrze wszyscy wiemy co dobrego narobila na krajowym rynku lecz z nowego jedwabnego polaczenia z CHIN na niewiadomo jakich nawozach i opryskach nie wiadomo czym skazonych.

No jeśli już pszenica z Chin nawet idzie to znaczy że mało towaru na rynku- może do żniw cena dogoni cenę rzepaku...nic tylko trzymać i czekać na wzrosty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Dobre ;)

 

....ale niestety chyba najbardziej prawdopodobne ;)

Śmiejemy sie ale faktycznie w polsce jest wszystko mozliwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Właśnie o to się rozbiega że na razie wszystkie prognozy  opierane jest na poprzednich latach , jak była górka to musi być dołek i na odwrót . To troszeczkę jak z naszym podatkiem rolnym który obliczany jest z ceny zbóż i po tłustych latach gdy zboże średnio były zdrowo powyżej 800 zł tona to gminy windowały w górę podatek rolny ale jak zboże staniało to zaczęto kombinować by rolnik w najlepszym wypadku nie zapłacił mniej . A jak już ceny zaczynały sięgać dna to Zmieniono sposób rozliczeń i zaczęto obliczać podatek z cen 11 kwartałów by załapać się jeszcze na droższe ceny do obliczeń . Niestety podobnie jest w prognozowaniu zbiorów , zapasów , cen i zasiewów . Fakty są takie że wszystkie obecne dane i z poprzednich lat wrzucają są do jednego wora , mieszają i wychodzą im średnie geometryczne i arytmetyczne by tak średnio źle nie wyglądało . Nikt jednak do tych obliczeń za bardzo nie dokłada pogody która zmienia się niby cyklicznie ale np. odnotowano najcieplejszy rok w historii pomiarów których konsekwencje będziemy odczuwać w co najmniej dwóch najbliższych latach . Do tego po woli spływają dziwne dane o zasiewach , zapasy mogą się okazać bańką spekulacyjną  jak wiele podobnych spraw ot choćby na naszym podwórku fikcyjne faktury do pompowania PKB .

 To teraz do tematu bo skupy pykają po 10 zł w górę co kilka dni ale wczoraj ożywienie w handlu ruszyło , troszeczkę mróz oddał , opał się pokończył i każdy na wymianę wiózł ? Z drugiej strony co na to nasi forumowi wieszcze przepowiadający spadki po 15 stycznia ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Ja czekam na 68zł brutto ok 60ton ale czy się kiedyś doczekam czas pokaże na obecną chwilę cena 63-65 brutto powiat krasnystaw przy mniej więcej takiej ilości z tego co widzę zainteresowanie kupców jest duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Pszenica podrożeje ,ale od listopada prawdopodobnie ,do żniw bez większych zmian, rzepak napewno do maja w góre ,zobaczymy czy się nie myle

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj