matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

Panowie jak w lubelskim z ceną bo za jałówki mm proponują po 7 brutto , a za byki HF 7,5zł brutto , a za MM 8zł brutto z mojej wagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć czemu skończyłeś z nim bo mam 11 sztuk do sprzedania i nie chce żeby przyjechał i jebnął

 

Takie info tylko na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Jak u was liczą wagę netto? Od wagi brutto odejmują powiedzmy te 6% strączki, czy dzielą przez 1,06??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie na jedno i dzielenie tu jest bezzasadne. Przy 6% najprościej jest pomnoźyć wagę brutto przez 0.94


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie łatwiej od wagi odjąć 6 i wcisnąć guzik %? Np: 825-6%=775,5
825*0,94=775,5
Ale 825:1,06=778,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

A nie łatwiej od wagi odjąć 6 i wcisnąć guzik %? Np: 825-6%=775,5

825*0,94=775,5

Ale 825:1,06=778,3

Tylko właśnie jest to "ALE". A teraz do każdej wartości netto dodaj to 6% i zobaczysz co ci wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

nie masz dodawać do netto , tylko odejmować od brutto

I tu sam siebie oszukuje, bo gdy dodasz do netto te 6% to ci wychodzi przy wadze 800kg jakieś 3kg mniej i handlarz wali cie na twoich oczach, a ty jesteś zadowolony, że bydło zważłeś na własnej wadze i cie nie oszukał. Matematyki nie oszukasz, a to się liczy tak samo jak kwotę netto od brutto w urzędzie skarbowym, a tam niech ci braknie chociaż jednego grosza to chyba nie muszę pisać co cię czeka. Daje linki z wyjaśnieniem i kalkulatorem żeby zweryfikować.

 

http://www.fokus.tv/news/jak-obliczyc-cene-netto-przy-danej-brutto-co-robic-gdy-mamy-wartosc-brutto-lub-netto/2996

 

http://www.infor.pl/kalkulatory/vat.html

 

 

Chyba że coś pomyliłem i nie mam racji to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

co ty pier**lisz człowieku. Ważysz bydle - masz wagę brutto odejmujesz tarę (skitkę) masz netto. wróć do szkoły i nie ośmieszaj się...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

I tu sam siebie oszukuje, bo gdy dodasz do netto te 6% to ci wychodzi przy wadze 800kg jakieś 3kg mniej i handlarz wali cie na twoich oczach, a ty jesteś zadowolony, że bydło zważłeś na własnej wadze i cie nie oszukał. Matematyki nie oszukasz, a to się liczy tak samo jak kwotę netto od brutto w urzędzie skarbowym, a tam niech ci braknie chociaż jednego grosza to chyba nie muszę pisać co cię czeka. Daje linki z wyjaśnieniem i kalkulatorem żeby zweryfikować.

 

http://www.fokus.tv/news/jak-obliczyc-cene-netto-przy-danej-brutto-co-robic-gdy-mamy-wartosc-brutto-lub-netto/2996

 

http://www.infor.pl/kalkulatory/vat.html

 

 

Chyba że coś pomyliłem i nie mam racji to mnie poprawcie

lukasz powiedz mi co bierzesz ze masz takie odloty od rzeczywistości Może też spróbuje bo po alkoholu z ust brzydko pachnie

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W tym przypadku lukasz ma racje.
Od wagi np. 800 odejmij 6% to masz 752 kg ale jak wezmiesz 6% z 752 i dodasz to masz 792.12 kg.
Na fv liczymy netto od kwoty netto ale skitke odejmujemy od wagi brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

wczoraj sprzedawałem: byk RW 710 kg cena 7,8, byk HF 609 kg 7,4, jałówki MM waga około 530 kg cena 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

wage mam swoją na podwórku, ważyłem 2 sztuki tydzień temu na samochodzie to samo wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

A powinno wyjść 40-50 kg więcej, 10 przyrostu a reszta okarmienie 


Na czterech sztukach to jesteś okołoło 1,5 tysiaka w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj