Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

krilan06    2429

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/aktualnosci/rolnicy-z-woj-lodzkiego-nie-chcemy-byc-krolikiem-doswiadczalnym-w-walce-z-asf,75566.html - niezłe jaja, widać jak do tego problemu podchodzą nasi rządzący

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bo świnie łatwiej wyłapać , a i ekologii nie będą tak protestować . Tak to jest , jak rolnik dla większości społeczeństwa jest postacią drugorzędną . Ciekawą opinię usłyszałem niedawno od gościa , który pośrednio też z rolników żyje ,a  w wolnych chwilach jest myśliwym . Stwierdził że nadmierna populacja dzików to głównie wina rolników , bo za dużo kukurydzy sieją , a i w innych uprawach też mają raj i dlatego tak się rozmnażają . Twierdził też że wybicie dzików to nie jest takie proste i zbyt wiele nie da .  No z takim podejściem , to najpierw padnie hodowla świń ,  a dopiero później za dziki się wezmą .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Gorzej jak padnie chodowla swin a dziki dalej beda sobie chodzic i robic straty bo w sumie to polska wiec wszystko mozliwe aby isc po najmniejszej lini oporu 

Spytaj tego gosci co najlepiej siac zeby dziki nie niszczyly 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

W  Rumuni powstają chlewnie to wieprzowiny nie zabraknie  tylko nas morze nie być na nią stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

No bo świnie łatwiej wyłapać , a i ekologii nie będą tak protestować . Tak to jest , jak rolnik dla większości społeczeństwa jest postacią drugorzędną . Ciekawą opinię usłyszałem niedawno od gościa , który pośrednio też z rolników żyje ,a  w wolnych chwilach jest myśliwym . Stwierdził że nadmierna populacja dzików to głównie wina rolników , bo za dużo kukurydzy sieją , a i w innych uprawach też mają raj i dlatego tak się rozmnażają . Twierdził też że wybicie dzików to nie jest takie proste i zbyt wiele nie da .  No z takim podejściem , to najpierw padnie hodowla świń ,  a dopiero później za dziki się wezmą .

Po dużej części w tym stwierdzeniu jest prawda,wraz ze wzrostem areału kukurydzy na ziarno nastąpił niekontrolowany wzrost populacji dzików,do tego dziwna polityka Lasów Państwowych,które w latach 2013-15 ograniczały limity dzików do odstrzelenia przynajmniej na naszym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22

Panowie to że świnek nie będzie to raczej pewne , ale pomyślcie co mogło by się stać ( hipotetycznie, w razie godziny W lub innej klęski żywiołowej ) , to do nas nie trzeba strzelać ,głodem nas wezmą i to już nie jest śmieszne .A co zaś tyczy się Rumuni to kolega  kiko 80 ma rację do mnie też doszły takie pogłoski jakoby w tym kraju powstawały ogromne chlewnie i z tego co wiem to wszystko tucz nakładniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
25 minut temu, nikolas29 napisał:

kiko80 skad takie wieści???

jedz to zobaczysz jak się rumunia zbroi tzn kapitał zagraniczny tam inwestuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

U nas rozjeb zakłady polskie teraz masz zakłady zagraniczne albo z kapitałem zagranicznym.i to oni dyktują cene opierajac sie na giełdzie niemieckiej.Jak niemiec podniesie cene  aby w pl nakupic swin drogich.Praccccccujac za granicą przywozili  swinie z okolic  poznania te auta ktore widziałem a syf zabierali do  pl.i niech nie pier. ze kupuja tam tanio  bo tanio to zabieraja  glowy slonine i inny s...aby wladowac w wendliny w pl

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

w PL zostanie tylko tucz kontraktowy ...

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Moim zdaniem , za jakiś czas Ci co zostaną przy produkcji trzody to będzie im ie opłacać.

Niestety od kiedy pamiętam to są w dołki cenowe i górki .Tyczy się to zarówno trzody jak i jabłek ,porzeczek itp. .Taki już los niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22
9 godzin temu, HIlary napisał:

 

Niestety od kiedy pamiętam to są w dołki cenowe i górki .Tyczy się to zarówno trzody jak i jabłek ,porzeczek itp. .Taki już los niestety

I dlatego każdy powinien trzymać się tego na czym się zna a nie przeskakiwać z kwiatka na kwiatek , przykładowo jak ziemniak drogi to idę o zakład że na drugi rok ziemniak będzie prawie darmo tyle go nasadzą i tak jest ze wszystkim czy to zboże ,  prosięta czy inny produkt   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przed chwilą pojechały ostatnie w tym roku po 4.3+vat  - 10 gr w porównaniu do zeszłego tygodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Kuj-pom, powiat świecki, w przeliczeniu na wagę żywą wyszło 4,40+vat, średnia mięsność 58,04%. Oddane jednak przed spadkami, także przy następnej odstawie nie będzie już tak różowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Orientuje się czy ktoś czy zmieniły się papiery na spis roczny stanu , chodzi mi o bydło i trzodę czy są takie same jak w roku ubiegłym?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj