Polecane posty

RadekGawryluk    213
47 minut temu, czareczek85 napisał:

Piątnica 40 groszy premii na święta 

Chyba 4 gr bo az mi sie nie chce wieżyc, że 40gr premi dostaliscie na święta ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Spomlek  10tys. tł. 4,49 bia. 3,48 kaz. 2,73

cena 1,85 brutto dla ryczałtowca (minus FSiR 7gr, cena zawiera premię za listopad wysokości 15gr)

Zosia zarombista kazeina pogratulować krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jaką kazeinę uzyskałbym od swoich białogłowych przy białku 3,6. Istnieje jakaś korelacja między wysokim białkiem a wysoką kaziną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Ja na wynikach z federacji białko mam 3,54 a kazeine 2,79 więc czym większe białko tym większa kazeina chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
42 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Ciekawe jaką kazeinę uzyskałbym od swoich białogłowych przy białku 3,6. Istnieje jakaś korelacja między wysokim białkiem a wysoką kaziną?

Tak jest że im wyższe białko tym wyższa kazeina. Zaklada się że kazeina to około 80% białka ogólnego. Twoje białogłowe wyciągają pewnie kazeine 3 bo to zależy od rasy. U nas żeby było tak jak jest to kwestia żywienia i krzyżówek z SM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

pedro2 tak podniesli udzialy sporo ale one sa uzaleznione od cen mleka. jak ceny mleka byly w dolku to jak przeliczyli mi udzialy to bylo ze 30 tys mniej niz teraz jest xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Msm Mońki  cena 2,73netto ale  w tym 10 gr premi za każdy odstawiony litr od początku roku do konca listopada i brak potrącenia na udział :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
26 minut temu, Matmen napisał:

Msm Mońki  cena 2,73netto ale  w tym 10 gr premi za każdy odstawiony litr od początku roku do konca listopada i brak potrącenia na udział :-)

A chociaż z 1,4zł netto wyjdzie Ci średnia cena w ciągu roku?  A to 10gr nie miało być doliczone do ceny grudniowej?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to jak z tą ceną jest w mlekpolu , te udziały to potrącają wam co roku na koniec roku czy co miesiąc i ile one mają wynosić ??

 

Bo ja to krótko jestem w spomleku to potrącają na fundusz 7 gr co miesiąc , a tak to udział wynosi 12000 zł jednorazowo

 

A co poprzedniej mleczarni polmleku na warmii dużoo uciekło od nich do właśnie mlekpolu i spomleku i raptem cena średnia w woj Warm-Maz podskoczyła a nawet jest równa z woj.Podlaskim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
17 minut temu, karol091193 napisał:
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

A chociaż z 1,4zł netto wyjdzie Ci średnia cena w ciągu roku?  A to 10gr nie miało być doliczone do ceny grudniowej?

A tak z ciekawości policzylem srednia i wyszło mi 1,44netto za10 miesiecy a z premia 1,56netto razem z listopadem parametry w tym miesiacu to 3,4bi 4,9tl ponad 18tys litrów . Ja jestem z ceny i współpracy z mleczarnia zadowolony dodam jeszcze ze nie mamy żadnego non gmo i za udzialy nie potrancaja wiecej jak 5gr od litra (przeważnie ok 4gr ale jakos inaczej to oni licza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
30 minut temu, sebe1033 napisał:

 

Bo ja to krótko jestem w spomleku to potrącają na fundusz 7 gr co miesiąc , a tak to udział wynosi 12000 zł jednorazowo

 

Jak jednorazowo? Ja co mc miałam strącane po 750 zl. Instruktorka tak podpowiedziala.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nom można było jednorazowo . Ale rozważniej właśnie na raty 3000 na początek i 750 co mc . I wtedy wychodzi udział w spomleku 12000 zł i to koniec czy jeszcze coś ten fsr to co roku bedzie jak mniemam

A mi chodzi jak to w mlekpolu jest ile udział wynosi i czy stały jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Członkowie którzy mają pełne udziały to już nie mają pobieranych. Tylko FSiR jako stałe potrącenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

potracenie na FSiR jest różne w zależności od sytuacji na rynku mleka a prościej od ceny mleka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Zależy jak na radzie uchwalą, wcześniej była wyższa i pobierali 10gr

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
no jak? 10 gr tylko 2 razy mi obcięli potem cały rok po 7. A wczesniej mniej pobierali na fundusz ale były jeszcze udziały strącane. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z tego co pamiętam to wraz z wejściem FSiR zakończono pobierania kasy na udziały- zresztą kiedy to co było i weź to spamiętaj xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
36 minut temu, Matmen napisał:

A tak z ciekawości policzylem srednia i wyszło mi 1,44netto za10 miesiecy a z premia 1,56netto razem z listopadem parametry w tym miesiacu to 3,4bi 4,9tl ponad 18tys litrów . Ja jestem z ceny i współpracy z mleczarnia zadowolony dodam jeszcze ze nie mamy żadnego non gmo i za udzialy nie potrancaja wiecej jak 5gr od litra (przeważnie ok 4gr ale jakos inaczej to oni licza).

czyli mońki nieźle płacą, bo u mnie chodziły słuchy że aż tak kolorowo nie jest , chyba że jest duża różnica cenowa na progach ilościowych. U mnie w przedziale 9-15tyś średnia z 10miesięcy po wszystkich potrąceniach czyli na czysto na rękę  to około 1,44netto już nie liczę ile byłoby łącznie za listopad i grudzień z udziałami itp. Jeszcze te niby podwyżki i ch*j go wie co jeszcze. Gdybym miał próg 15-30tyś litrów to średnia była by o 2gr większa. Z tym non gmo to niech już ludzie tak nie wyolbrzymiają, bo niektóre firmy paszowe praktycznie nie podwyższyły cen swoich koncentratów, a to że nie macie nakazu stosowania pasz non gmo to możecie pocieszyć się jeszcze tylko 12 miesięcy bo od 1 stycznia 2019 roku odgórnie dotyczy to wszystkich producentów w polsce nie tylko mleczarzy. Udziały to było u nas 2gr od każdego oddanego litra mleka do póki nie nazbieramy pełnych udziałów, dopiero chyba od października weszły 4gr czy tam +4gr i i grudniowa premia 30gr z czego 15 na udziały tzn. na spłatę rat kredytu za budującą się proszkownie w mrągowie. Trochę to wkurza, ale i tak cena nie jest zła


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Soja gmo będzie tucznika i drób nie wyhodujesz bez tego.  Wrócimy to tematu cen mleka. Na takie historie jest inny dział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Proszę was wszystkich co pisza o cenach mleka po co te farmazony że u mnie 1,9 u mnie 1,75 piszcie ile  dostajecie do kieszeni a nie tu udział tu fundusz wazna cena brutto do kieszeni czym się podniecać  że 2 zł a na udział ok 30 gr a w kieszeni jest 1,7 udziały są wirtualne odzyskajcie te setki tysięcy zł z udziałów życzę  wszystkim najlepszego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tego co piszecie potracaja wam w spomleku tak ? A 17 groszy a to na udziały a to na fsr u nas tylko 1 grosz m udziały i nic więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj