Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W Działdowie Mlekovita na udziały potrąca? Przecież co jakiś czas przychodzi sms, że dają 5-10 groszy które przekazane będzie na udziały jak teraz za grudzień będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
26 minut temu, zkordalski napisał:

A tego co piszecie potracaja wam w spomleku tak ? A 17 groszy a to na udziały a to na fsr u nas tylko 1 grosz m udziały i nic więcej .

Tak w Spomleku. Świeży dostawca wpłaca 12tys jako udział czy to jednorazowo jak kolega napisał czy tak jak u mnie m-cznie. I już wiecej na udziały nie pobierają. Tylko FSiR jako stałe potrącenie czyli 7gr z litra. A fundusz to na troszeczkę innych zasadach działa. Udziały to środki obrotowe dla firmy które możesz wypłacić dopiero po odejściu z mleczarni czy zaprzestaniu produkcji. A pieniądze z Funduszu wypłacane są w razie potrzeby czyli np jeśli stanie się coś co może zachwiać sytuacje finansową gospodarstwa. 

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6
Jak mlekowita przejmowała Działdowo było zaznaczone że nasze udziały muszą się zrównać z ilością udziałów jaką mają dostawcy w centrali. Tak więc cały czas pobierają tym którym się jeszcze nie zrównały. W kryzysie podobno nowych dostawców przyjmowali już nie jako udziałowców, więc im nie potrącają na udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jednak zwracam honor. Radonsko 10 gr premiera w listopadzie. Ktoś wie czy to premia na koniec roku czy jakas inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Wart Milk Sieradz ilosc pow 50 tys bialko 3,50 tluszcz 4,17 cena 1,47 netto -2 gr na udzialy...dno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Było 10gr premii za mleko zdane od stycznia do października teraz jeszcze dodatkowe 10gr za mleko zdane od stycznia do listopada? Jeśli tak to Mońki grubo poleciały teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Mlekpol na udziały potraca normalnie 2gr kto nie wie to radziłbym umowę i cennik przeczytać. Wrzesień podnieśli o 2gr, październik znowu o 2gr czyli paź i list już -6gr, w grudniu 15gr więc -21gr.

Wojtaz nie rozumiem.. Tak jak napisałem wyżej masz potrącenie i nie ma wpływu czy było 1,5zł czy 1,15 odciagali 2gr na udział. Jeśli się coś zmienia to dają info

Ja nie wiempo co wam te faktury, tylko "wypłata" "cena" i buch do kąta?  Kto tam się burzy, ze go nie interesuje to niech nie czyta. Mnie osobiście interesuje gdzie w grudniu zginie mi 3 koła z wypłaty. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
5 minut temu, kokoman0 napisał:

Było 10gr premii za mleko zdane od stycznia do października teraz jeszcze dodatkowe 10gr za mleko zdane od stycznia do listopada? Jeśli tak to Mońki grubo poleciały teraz.

Bylo tylko raz  10gr za mleko  sprzedane od stycznia do konca listopada  i zostanie wyplacona z wyplata za listopad czyli 15 grudnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubulek    0
Dnia 8.12.2017 o 14:50, RadekGawryluk napisał:

Chyba 4 gr bo az mi sie nie chce wieżyc, że 40gr premi dostaliscie na święta ☺

Zgadza sie. 40 gr premi daje Piątnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

pedro co do mlekpolu to udzialy dzialaja w ten sposob ze pobieraja na nie od ludzi ktorzy nie maja wyplaconych pelnych udzialow. pobierane jest 2gr od kazdego litra, chyba ze jest hossa taka jak w tym roku i pare lat temu. to w ostatnich miesiacach przy podnoszeniu cen mleka przychodzi takie info podnosimy cene mleka o 5 gr ale z tego 2gr idzie na udzialy. czyli osoba z wyplaconymi udzialami dostaje 5gr do reki a osoba co jeszcze wyplaca dostaje 3gr do reki a 2gr na konto udzialow.

wartosc udzialu jak juz kiedys tam pisalem tu w tym temacie to jest liczona tak.

1. kazde 10 tys litrow sprzedanych do mleczarni = 1 udzial. czyli 100 tys = 10 udzialow 235tys= 23 udzialy itd itp.

2. wartosc udzialu jest  wyliczana wedlug jakiegos tam wzoru ktorego nie znam. wiem ze jedna ze składowych to srednia cena mleka na spoldzielni w ubieglym roku. czyli jak masz dolek cenowy na mleku to w przyszlym roku wartosc udzialu bedzie nizsza. a jak masz gorke w cenach mleka to wartosc udzialu w nastepnym roku  bedzie wyzsza. idac tym tokiem myslenia jezeli wartosc udzialow jakie masz wyplacic to powiedzmy 30 tys zl. w roku po dolku mozesz miec juz wyplacone udzialy ale jak przyjdzie gorka w cenach mleka to w nastepnym roku jeszcze cie skubną.

mam nadzieje ze wystarczająco obszernie to opisałem i w miare zrozumiałym językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grabos jedną czy dwie strony wstecz podał cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowa reklama mlekovity konkretną na skalę światową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Tzn? Ta co Sapiński z głową w chmurach idzie wręcz? I się chwali co i ile czego produkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222
12 godzin temu, wojtazz napisał:

pedro co do mlekpolu to udzialy dzialaja w ten sposob ze pobieraja na nie od ludzi ktorzy nie maja wyplaconych pelnych udzialow. pobierane jest 2gr od kazdego litra, chyba ze jest hossa taka jak w tym roku i pare lat temu. to w ostatnich miesiacach przy podnoszeniu cen mleka przychodzi takie info podnosimy cene mleka o 5 gr ale z tego 2gr idzie na udzialy. czyli osoba z wyplaconymi udzialami dostaje 5gr do reki a osoba co jeszcze wyplaca dostaje 3gr do reki a 2gr na konto udzialow.

wartosc udzialu jak juz kiedys tam pisalem tu w tym temacie to jest liczona tak.

1. kazde 10 tys litrow sprzedanych do mleczarni = 1 udzial. czyli 100 tys = 10 udzialow 235tys= 23 udzialy itd itp.

2. wartosc udzialu jest  wyliczana wedlug jakiegos tam wzoru ktorego nie znam. wiem ze jedna ze składowych to srednia cena mleka na spoldzielni w ubieglym roku. czyli jak masz dolek cenowy na mleku to w przyszlym roku wartosc udzialu bedzie nizsza. a jak masz gorke w cenach mleka to wartosc udzialu w nastepnym roku  bedzie wyzsza. idac tym tokiem myslenia jezeli wartosc udzialow jakie masz wyplacic to powiedzmy 30 tys zl. w roku po dolku mozesz miec juz wyplacone udzialy ale jak przyjdzie gorka w cenach mleka to w nastepnym roku jeszcze cie skubną.

mam nadzieje ze wystarczająco obszernie to opisałem i w miare zrozumiałym językiem.

Nie zaprzecze, ze jest tak... ale za mojej kadencji jeszcze nie spotkałem się z obniżka wartości udziału. 

W Mońkach wypłata będzie szałowa 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukaszprocho gdzie ty miałeś 10 gr premi świątecznej odsawiam do radomska i miałem premie ale 1gr za mleko odstawione od stycznnia do pazdziernika włącznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj