klub1999

MTZ 82 pompa hydrauliczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klub1999    0

W zeszłym roku wymieniłem pompę hydrauliczną w Mtz,Sprzedawca powiedział mi ze ta pompa ma 25 % wiekszą żywotnośc niz te zwykłę.Załozyłem ją i teraz strasznie wyje i bardzo to jest denerwującę.Możecie powiedziec mi co to jest grane i czy macie też takie problemy???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro wtedy uwierzyłeś sprzedawcy to teraz do niego zwróć się o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo sprzedał ci szmelc, albo siada mechanizm napędu i to on hałasuje, albo pracuje cały czas pod ciśnieniem choć i tu nie powinna specjalnie głośniej chodzić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klub1999    0

Tak głosno chodzi tylko podczas jej pracy np jak tur pracuje albo jak podnoszę jakieś narzedzie tylnum tuzem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Ja ze swoich obserwacji mogę powiedzieć że pod obciążeniem będzie wyła zwłaszcza teraz jak jest zimny olej. Jak się trochę zużyje to będzie cicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Dodam swoje trzy grosze. A jaką masz wydajność tej nowej? W c 360 zmienialiśmy z oryginału wyjechanego z wydajnością coś około 20-25 l/min na pompę Waryńskiego 39l/min. Do tego założony nowy napęd pompy i olej również. Tur również założony. Rozdzielacz od tura 40l/min, ale dokładnie nie pamiętam ile ma ten w ciągniku. Po wymianie również pracuje dużo głośniej niż w drugiej c 360 lub na starej pompie. Szczególnie nasila się przy pracy rozdzielacza od tura. Chodzi tak u mnie 1,5 roku, ale to, że u mnie chodzi nie znaczy,że się nie popsuje albo że u Ciebie będzie chodziło też.  Możliwe, że ma wydajność zbyt dużą i może coś ją blokuje w jakimś stopniu. Tak przynajmniej wygląda to po moich obserwacjach na c 360. Drugi raz bym tak nie szalał tym bardziej, że węże przy turze też grubością nie grzeszą.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też jak mialem MTZ to założylem większą pompę, i miałem podobnie jak ty. Po roku siadła, poszedł olej do skrzyni.

No zdaża sie więc upiłem drugą taką samą, i objawy te same były.

Wyła problem   z odpalaniem w  zimie, musiałem odłączać napęd pompy żeby zapalił, i druga padła po pół roku.

Kupiłem 3 taką samą jak miałem  w oryginale i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już kiedyś o tym pisałem w 820 oryginalnie była ta płaska ale szybko się posypała,założyłem okrągłą (też nowe rurki) i śmiga jak trzeba na oleju HL 100,a rusek ma co u mnie dźwigać .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez Dinek94
      Witam a mianowicie rozchodzi o to że jak wczoraj wywoziłem gnojówkę to przy 30 spod korka od chłodnicy wydobywała para tak jakby się zagotowała woda.
      A przez całe żniwa było dobrze dodam ze pompa wody jest nowa i głowica
    • Przez Jarekb20
      Witam kolegów.
      Problem jest następujący, od jakiegoś czasu zaczęło mi przybywać oleju w silniku (2 miesiące temu). Okazało się, że to była wina pompki paliwowej ( pęknięta membrana). Pompę zmieniłem miesiąc temu na nową. I wszystko było ok. Aż do dzisiaj. Dodam jeszcze że przed wczoraj zmieniałem olej hydrauliczny w ciągniku (wymiana na HL-46 był wlany wcześniej GL-4) , wczoraj natomiast cały dzień pracowałem z ładowaczem czołowym i dzisiaj jak się okazało przybyło 1 centymetr oleju na bagnecie. Pompkę paliwową dzisiaj sprawdzałem i jest ok. Czy możliwe że olej przedostał się do silnika od strony pompy olejowej od hydrauliki (jest ona umieszczona tuż przy wlewie oleju do silnika), Czy mógł się tam jakiś simering rozszczelnić. Czy może wymiana oleju coś spowodowała. Chciałem dzisiaj rozebrać pompę hydrauliczną, ale wiąże się to ze zdjęciem chłodnicy żeby tam się dostać (bo są dwie pompy jedna przy drugiej) i pomyślałem że może ktoś z was miał podobny przypadek.
      Proszę o pomoc i jakieś sensowne rozwiązanie.
    • Przez milosz1713
      Witam tak jak w temacie prosze was koledzy o pomoc w wyborze konrketnie chce kupić ciągnik i nie wiem jaki mam okazje kupić Ursus 1634 98r i Landini 2002 r Landini jest troche droższy od ursusa ale mniejsza z tym Ursus ma ponad 6000tys mtg Landini dokladnie 7500tys mtg proszę o pomoc w wyborze
    • Przez Jarekb20
      Witam kolegów mam Fendta 714 z 2001 roku. Wszystko chodziło ok do wczoraj.
      Podczas pracy w polu nagle zaczęło ciągnikowi przybywać obrotów najpierw do 2600 obr/min. Chciałem go zgasić ale nie reagował, a obroty wzrastały do 3000 a następnie do 3800obr/nim i tak pozostały. ciągnik w ogóle nie reagował na kluczyk. Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika. Po 5 godzinach jak już był zimny spróbowałem go znowu zapalić i gdy odpalił znów obroty zaczęły wzrastać. Jaka może być tego przyczyna i jak można to naprawić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj