AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

rocco0987    112

miałem dawać 3l ale jak tak może dam 4l a na perzowisku gdzie biegła dawniej granica przejade dwa razy. Tylko te temperatury, wczoraj prognoza pokazywała co innego dzisiaj znowu co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
1 godzinę temu, 1993michal napisał:

ile max bezpiecznie przed siewem zaprawiać sojke

Bakteriami? To tak parę h żeby tylko obeschly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Dodajecie zaprawe grzybobójczą do bakteri przy zaprawianiu czy to by trzeba na dwa razy zaprawiac jakbym chcial dodac zaprawe?

Histick dobrze sie klei do nasion soi w betoniarce czy cos dodajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
31 minut temu, mf25 napisał:

Dodajecie zaprawe grzybobójczą do bakteri przy zaprawianiu czy to by trzeba na dwa razy zaprawiac jakbym chcial dodac zaprawe?

Histick dobrze sie klei do nasion soi w betoniarce czy cos dodajecie?

Na grzyba osobno i to czytałem ze najlepiej z 2-3 dni wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Siejecie od razu po przymrozkach, czy czekacie aż gleba się nagrzeje?

Na Śląsku dziś ostatni (podobno) przymrozek, jakieś -4, a jutro już ma dolewać, więc zastanawiam się, czy wysiać ją dzisiaj, albo czekać do co najmniej przyszłego tygodnia, o ile znów nie doleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Po co dzisiaj, miejscami ma spaść po 20 litrów wody, później przyjdzie słońce i narzekanie, że słabo wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
Napisano (edytowany)

małopolska u mnie przymrozków nie było za to przez 10 dni było okropnie zimno. Wczoraj sprawdzałam temperaturę gleby na głębokości 6 cm to pokazywało  9,6 stopnia i ja dziś trochę zasieje  bo w środę deszcz to dobrze by było na doglebówke .  U mnie 6 l

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    908

U mnie ma być opad poniżej 1 l na godzinę więc sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmij    5

Przydałoby się trochę ciepła pomimo chłodu zauważyłem że wegetacja trwa

20240423_192252.jpg

20240423_193701.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Nie wiem czy jest sens się spieszyć.

Zasiać w maju i mniejsze ryzyko mrozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
7 godzin temu, MarcinKa napisał:

Nie wiem czy jest sens się spieszyć.

Zasiać w maju i mniejsze ryzyko mrozu.

za to większe ryzyko, że gołębie wybiora wszystko co do ziarnka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmij    5

Jest ryzyko jest zabawa. Badania wskazują że na etapie łuku hipokotylowego wytrzymoje do -2 aż 100% roślin. Jest wiele pozytywnych czynników wcześniejszego siewu soi. Pogoda sprzyjała po świętach więc takie doświadczenie. Pozostałą część działek zasieje pod koniec tygodnia i będę obserwował. PS. Od czasu zasiewu soi nie było przymrozków.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Takie przymrozki jak mieliśmy soi nie powinny nic zrobić. Moja nauczka z wczesnego siewu to przede wszystkim to, że soja do wschodów lubi ciepło, bez niego wzrost bardzo wolny. A chwasty, jak to wiadomo - cały czas gonią.

Wg mnie "za wczesny" siew soi to lekko zwiększona presja zachwaszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
Dnia 23.04.2024 o 00:39, Siedzacybyk napisał:

turobosoy albo histickiem zaprawiam w siewniku 😃wymieszam i jake siac.

Ty to poważnie, czy żartujesz?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    908

Hi-Stick w zasadzie można tak zrobić w mechanicznym siewniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

na jakimś wykładzie w necie fachowiec mówił żeby wrzucić w blender rozdrobnić i zaprawiać ale nie powiedział czy na mokro czy na sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

zaprawiam na mokro. robie roztwor, wlewam do butelki z atomizerem i pryskam. nikomu nie nakazuje tek robic, ale u mnie sie to sprawdza. kazda gotowa zaprawiona nie dala brodawek. zaczalem siac swoim materialem i kupować histick. soja zaczela miec brodawki. robili tak przy sianiu w duzym gospodarstwie rolnym obok mnie i brodawek mieli od liku na korzeniach. jesli cos wydaje sie glupie, ale sie sprawdza, to moze jednak nie jest glupie 😃 kiedys karano smiercia osoby uważające, iz to slonce jest centrum naszego ukladu, teraz sie z tego smiejemy i dziwimy braku otwartego umyslu 😃 czasem mozna sie zdziwic, gdy okazuje sie, ze ta glupia rzecz lub teoria, ktorą tak wysmiewalismy, okazuje sie najlepszym pomyslem 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Jak zaprawisz w siewniku i od razu siejesz nie zmienia Ci normy wysiewu??

Czy robisz próbe zaszczepionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Rok temu też zaprawialem w siewniku na polu jak dosypywalem nasion, nie było błędu w normie wysiewu. Na ten sezon kupiłem jakiś środek bakteriami który nieby mogę na trzy sposoby wykorzystac. Albo zaprawiać nasiona, albo zrobić zabieg doglebowo po siewie albo dodać do zabiegu herbicydowego po siewie. Dziwiłem się czy to ma działać ale skoro tak napisano na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj