AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

jahooo    9260

Większośc substancji czynnych w opryskach przy długotrwałej ekspozycji MOŻE powodowac raka, natomiast niewielu udowodniono to działania. Cała kampania przeciwko glifosatowi opiera się na poszlakach, bo jeśliby były twarde dowody,a przebadano setki tysięcy osób, to już by go wycofano. Po prostu pojawiło się masę generyków i producent zdecydował się wycofać substancję z rynku na rzecz tych bardziej opłacalnych. Poza tym wycofano go tylko na terenie UE, w innych krajach ma się dobrze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

niby bardziej toksyczny niz inne pochodne mocznika gdzies doczytalem, ze u krolikow nie spowodowal raka, natomiast moze powodowac problemy z plodnoscia i rozwojem plodu. co moglbym dodac do nero, do dyspozycji metrybuzyna, pendimetalina i........ wlasnie moze cos jeszcze ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
23 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

60 sztuk to 4 jednostki, to strasznie drogo!!! a naprawde nie jest potrzeba tak gesto siac. 3 jednostki wystarcza. zasialem 3 j. na pierwszy raz, na niedoprawionej ziemi, co dopiero kupionej. dala 2 tony praktycznie. do tej pory nie osiagnalem wiecej, a sialem rozne gestosci 😃

To jakieś małe te plony masz , tak mi się przynajmniej wydaje . W soję myślę dopiero wejść , w tym roku mam takie wolne 20 arów i tam testowo ją posieję , ale bardziej liczyłem że poniżej 2,5 tony nie będzie, wręcz myślałem że wynik będzie się kręcił w przedziale 2,5 - 4 ton  , bo tak sobie wszystko przeliczyłem i te 2,5 tony to by była taka graniczna ilość żeby z wszystkimi dopłatami do strączkowych , do ekoschematów wynik był na poziomie 7 ton pszenicy z ha @przybyslawice5211 łapie wynik 4-5 ton  z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
13 minut temu, mysza103 napisał:

To jakieś małe te plony masz , tak mi się przynajmniej wydaje . W soję myślę dopiero wejść , w tym roku mam takie wolne 20 arów i tam testowo ją posieję , ale bardziej liczyłem że poniżej 2,5 tony nie będzie, wręcz myślałem że wynik będzie się kręcił w przedziale 2,5 - 4 ton  , bo tak sobie wszystko przeliczyłem i te 2,5 tony to by była taka graniczna ilość żeby z wszystkimi dopłatami do strączkowych , do ekoschematów wynik był na poziomie 7 ton pszenicy z ha @przybyslawice5211 łapie wynik 4-5 ton  z ha

ja w tym roku próbuje na 9 ha, jak nic nie spapram to 3 tony by mnie zadowoliło ( w okolicy słyszałem że w normanym roku zbierają ok 4t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

To jakieś małe te plony masz , tak mi się przynajmniej wydaje . W soję myślę dopiero wejść , w tym roku mam takie wolne 20 arów i tam testowo ją posieję , ale bardziej liczyłem że poniżej 2,5 tony nie będzie, wręcz myślałem że wynik będzie się kręcił w przedziale 2,5 - 4 ton  , bo tak sobie wszystko przeliczyłem i te 2,5 tony to by była taka graniczna ilość żeby z wszystkimi dopłatami do strączkowych , do ekoschematów wynik był na poziomie 7 ton pszenicy z ha @przybyslawice5211 łapie wynik 4-5 ton  z ha

Hehe, jak nie masz I/II klasy to 4 tony soi z hektara nie będzie łatwo zebrać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy niby jest tez najcieplejsze miejsce w Polsce tak się reklamują w Tarnowie to na pewno ma tez wpływ na wysokość plonu soi     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

potwierdzam, na północy kraju chodź by posiali na najlepszej ziemi to 5 tom nie jest możliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

centralna polska, ziemie klasy 3b-4a, lekka z podlozem gliniastym. mysle,ze duzy problem to chwwasty oraz temperatura i woda. 2 tony to nie jest zle, na swoje sie wyjdzie. po drugie, traktuje ja raczej jako tania uprawe😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, Roxer napisał:

Hehe, jak nie masz I/II klasy to 4 tony soi z hektara nie będzie łatwo zebrać 

1 i 2 klasy to nie mam , bardziej 3 i 4 , pszenicy wyciągam 7-9 ton , miejscami lepiej , to i tej soi bym się tych 3 ton spodziewał 

 

2 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

U mnie w okolicy niby jest tez najcieplejsze miejsce w Polsce tak się reklamują w Tarnowie to na pewno ma tez wpływ na wysokość plonu soi     

Do Tarnowa w sumie jakoś wielkich odległości nie ma , pewnie z 40-50 km w lini prostej i to nie centralnie na półnoć , tylko na północny zachód , tak że cały czas w strefie południowej , wiadomo że gleby nie tak dobre jak u ciebie , no i ta wodu chyba gra tu czołowe skrzypce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
mysza103 napisał:

1 i 2 klasy to nie mam , bardziej 3 i 4 , pszenicy wyciągam 7-9 ton , miejscami lepiej , to i tej soi bym się tych 3 ton spodziewał

woda gra kluczową rolę, pytanie jak twoja gleba będzie ją trzymała i co jest pod spodem. na III klasie 3 tony jak najbardziej realne, w dobrym roku nawet 4, ale na IV to może być zjazd do 2. akurat na takich klasach uprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

no j nas nie jest tak cieplo jak w poludniowo-wschodniej polsce, a i opady u was sa znaczne. w tamtych okolicach tez macie bardzo dobre ziemie, wiec kazda uprawa sie powinna udac. w naszych okolicach pszenica od 7 do 8 ton z odchyleniami, rzepak od 3.5 do 4.5 t. jednak soja lubi cieplo, a na poludniu slonce swieci mocniej😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
7 minut temu, Zigi94 napisał:

woda gra kluczową rolę, pytanie jak twoja gleba będzie ją trzymała i co jest pod spodem. na III klasie 3 tony jak najbardziej realne, w dobrym roku nawet 4, ale na IV to może być zjazd do 2. akurat na takich klasach uprawiam

No właśnie to napisałem , woda , woda , i jeszcze raz woda . Ziemia rędzina , ph to pod soje jak najbardziej bo 7- 7,5 . W jakich momentach jest największe zapotrzebowanie na tą wodę, i w jakich miesiącach to zapotrzebowanie mniej więcej wychodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

lipiec i sierpien, ( wczesne do polowy) moze padac co dzien, w maju i czerwcu tyle ,by nie uschla, we wrzesniu moze nie padac. u nas jak na zlosc malo pada☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
5 minut temu, mysza103 napisał:

No właśnie to napisałem , woda , woda , i jeszcze raz woda . Ziemia rędzina , ph to pod soje jak najbardziej bo 7- 7,5 . W jakich momentach jest największe zapotrzebowanie na tą wodę, i w jakich miesiącach to zapotrzebowanie mniej więcej wychodzi? 

w żniwa😂 Jak w żniwa pada to u nas polon największy  Ostatnie 3 lata to lipiec 150,200 i 170 litrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

To zazwyczaj jak żniwa są to lubi przepadywać , na 10 lat to z 6-7 lipiec i sierpień w miarę mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
mysza103 napisał:

7 minut temu, Zigi94 napisał:

woda gra kluczową rolę, pytanie jak twoja gleba będzie ją trzymała i co jest pod spodem. na III klasie 3 tony jak najbardziej realne, w dobrym roku nawet 4, ale na IV to może być zjazd do 2. akurat na takich klasach uprawiam

No właśnie to napisałem , woda , woda , i jeszcze raz woda . Ziemia rędzina , ph to pod soje jak najbardziej bo 7- 7,5 . W jakich momentach jest największe zapotrzebowanie na tą wodę, i w jakich miesiącach to zapotrzebowanie mniej więcej wychodzi? 

soja ma krótki okres wegetacji, mam wrażenie że woda jest potrzebna cały czas. dlatego na tej I klasie takie plony bo niedobory wody praktycznie nie występują. ubiegły rok miałem nieudany w soi bo zimna wiosna a później sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
maniekc360 napisał:

@SiedzacybykIle lat już uprawiasz soję?

juz 5 lat, musze sprawdzic w zapiskach. bardzo ja lubie, fajnie wyglada, a szczegolnie jak żółkną liscie. a po drugie, tania uprawa,placa za straczki i zroznicowana strukture.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
Dnia 13.04.2024 o 16:39, caseihc napisał:

Panowie jaka najwcześniejsza odmiana soi jest tak żeby jeszcze rzepak posiać po niej.

Ja mam Erice co zchodzi z pola koniec sierpnia początek września.. na ile ha Ci trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

jak ta Erica Ci plonuje? dolne strąki bardzo nisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
41 minut temu, Zigi94 napisał:

jak ta Erica Ci plonuje? dolne strąki bardzo nisko?

Pierwszy raz ją mam na 2ha i w ogóle pierwszy raz soje probuje.. w sumie na najlepszym kawałku 2klasa to może coś się urodzi przyzwoicie, ale jednak trochę wczesność tej odmiany mnie zastanawia, bo reszta 4ha marquisa to niby kolo 20.09 ma zejsc to mi już bardziej odpowiada, bo po tym pojdzie jęczmień ozimy pewnie. Naczytalem/nasłuchałem się że wczesne odmiany slabo plonują, jakbym miał pomysł żeby siac rzepak to ta Erica super się wydaje kompromisem. Kupując myślałem że część wykosze sobie wcześniej część później, bo roznie w tym wrześniu z pogodą jest i nie wiem czy nie posiac zamiast tej erici może fasoli jednak.. opryski praktycznie te same 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
56 minut temu, Zigi94 napisał:

jak ta Erica Ci plonuje? dolne strąki bardzo nisko?

Miałem ją w 2022 kosiłem 7 września już za suchą bo przy koszeniu nawet 9% miejscami pokazywało ostatecznie na skupie 11% Plon średni coś koło 2,3t/ha. Była głownie na III klasie z domieszką II i IV. W poprzednim roku miałem Governor na IV klasie i dał około 3,5t i miałem też Amiatę na moim najgorszym kawałku IV klasa, ponad pół działki zjadły sarny mimo to plon coś koło 2t/ha był. Śmiem twierdzić, że tu gdzie nie zjadły sypała lepiej jak Governor. Zbiór Amiaty 12.10 Governor 14.10 przy wilgotności około 13%. Mogę dodać, że Governor MTZ 230g, Amiata 220g, kiełkowanie obie tak na oko koło 95% ale dokładnie jeszcze nie liczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Ja mam Erice co zchodzi z pola koniec sierpnia początek września.. na ile ha Ci trzeba?

Na 7ha ile kg na hektar siałes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj