AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Siedzacybyk    413

wszystko tak naprawde gowno warte. moze rzepak jest jeszcze dochodowy, pszenica konsumpcja moze cos zarobi. soja nie jest zla, mikro koszty, nie nalezy przesadzac i przeinwestowac. poczatkujacym radzilbym zaczac od nauki ochrony herbicydowej, a jak to sie opanuje,mozna zaczac myslec cos wiecej 🤕 w przypadku wtopy, nie wyrzekniecie sie soi, a jak sie uda bedziecie szczesliwi - bo beda zyski. czego wam zycze. sam mialem nie siac, ale zal bylo rezygnowac, tyle lat siania. lubie ta rosline, jest himeryczna jak zona😃 ale da sie lubic i z nia zyc 🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153
Napisano (edytowany)

Myślę że lepsza soja jak groch....

Zresztą czymś trzeba przerwać monokulturę zboże rzepak itd...

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

soja za jakis czas bedzie uprawiana na szersza skale. potrzeba tylko skupów, ale jesli nie ogranicza importu z brazylii gmo, nikt dalej sie nia nie bedzie interesował. a co do zroznicowanej sruktury, musi byc 20 % bobowatych, max. 65 % zboz. reszte mam rzepaku i wszedl mi ten ekoschemat. kukurydze wywalili ze zboż.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Wszystko się rozpowszechni.

Inaczej nie będzie.Dopóki nie wejdzie jakakolwiek stabilizacja cen zboż czy choćby przewidywalność cen...

Loteria i tyle.Jak trafisz zyskasz jak nie to przegrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

przy niskonakładowej uprawie, jesli stracisz to niewiele. tak jak w biznesie mala inwestycja nie przyniesie takiego ryzyka jak duza. soja mi sie wpisuje w scenariusz obecnej sytuacji. najgorsze, ze jak teraz ludzie sa zainteresowani soja, to lokalny skup przestał ja kupować 🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Ma ktoś może ktoś może do siewu odsprzedać kuj-pom ?

Chciałbym część kupić z centrali i wymieszać, czy słabe rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
8 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

najgorsze, ze jak teraz ludzie sa zainteresowani soja, to lokalny skup przestał ja kupować 🤕

Dokładnie, nie ma się też co pchać w soję, jeżeli w okolicy nikt nie skupuje. Ja wożę soję 30km do najbliższego punktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Albo tak żeby mieć ilości samochodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
Boles napisał:

Ma ktoś może ktoś może do siewu odsprzedać kuj-pom ?

Chciałbym część kupić z centrali i wymieszać, czy słabe rozwiązanie ?

po co ci z centrali?! kup sobie w maire wczesna od kogos. to nie ma znaczenia czym zasiejesz. soja to nie qq. szkoda kasy na takie drogie nasiona. 100 do 120 kg jest ci potrzebne na ha. wszyscy rolnikow maja w dupie, dlaczego mamy sie nimi przejmowac?! ja jestem z centralnej polski na pograniczu z kujawamia. uwazam ze abelina czyli wczesnosc 4 to max. u ciebie nie bedzie lepiej, nie pchaj sie w dluzsze wegetacje. najwazniejsze to wymlocic sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy raz kupił kwalifikat i miał też swoją kilkuletnią to ta swoja lepiej plonowała a kwalifikat był bardzo porażony te brązowe ziarna gdzie inne wcale  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

w lubinie stosuja Snajper ( diflufeinikan + chlorotoliron) + metyzbuzyna albo pendimetalina. ciekawy jestem czy taka moeszanka w soi by sie sprawdzila???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42
Dnia 14.03.2024 o 23:13, Siedzacybyk napisał:

wszystko tak naprawde gowno warte. moze rzepak jest jeszcze dochodowy, pszenica konsumpcja moze cos zarobi. soja nie jest zla, mikro koszty, nie nalezy przesadzac i przeinwestowac. poczatkujacym radzilbym zaczac od nauki ochrony herbicydowej, a jak to sie opanuje,mozna zaczac myslec cos wiecej 🤕 w przypadku wtopy, nie wyrzekniecie sie soi, a jak sie uda bedziecie szczesliwi - bo beda zyski. czego wam zycze. sam mialem nie siac, ale zal bylo rezygnowac, tyle lat siania. lubie ta rosline, jest himeryczna jak zona😃 ale da sie lubic i z nia zyc 🤕

dobra  ,,,każda ,,,żona,,,,to skarb  ,,,,,,u mnie na rynku mówią ,,,,,,Będziesz orał będziesz siał huia z tego będziesz miał ,,,,,prawda to czy fałsz a kto bajki pisze ten wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8
Dnia 15.03.2024 o 09:49, Siedzacybyk napisał:

po co ci z centrali?! kup sobie w maire wczesna od kogos. to nie ma znaczenia czym zasiejesz. soja to nie qq. szkoda kasy na takie drogie nasiona. 100 do 120 kg jest ci potrzebne na ha. wszyscy rolnikow maja w d*pie, dlaczego mamy sie nimi przejmowac?! ja jestem z centralnej polski na pograniczu z kujawamia. uwazam ze abelina czyli wczesnosc 4 to max. u ciebie nie bedzie lepiej, nie pchaj sie w dluzsze wegetacje. najwazniejsze to wymlocic sucha.

Z tego co się rozglądałem słabo z dostępnością, żeby od kogoś kupić, jeszcze tym bardziej wybraną odmianę.

Może masz na sprzedaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Abelina jak gęsto trzeba siać bo zakupiłem tą odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

ja zasialem 100 kg, ktos pisal ze sieje abeline nawet 80 kg. jak ktos lubi gesciej musi zasiac 100, jak rzadziej to 80. w tym roku bedzie po qq, niestety z mezotrionem, to dam 100 kg. pewnie za duzo jej nie nakosze, ale mam to gdzies. za rok pojdzie po pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
5 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

ja zasialem 100 kg, ktos pisal ze sieje abeline nawet 80 kg. jak ktos lubi gesciej musi zasiac 100, jak rzadziej to 80. w tym roku bedzie po qq, niestety z mezotrionem, to dam 100 kg. pewnie za duzo jej nie nakosze, ale mam to gdzies. za rok pojdzie po pszenicy.

80 kg , to ile to mniej więcej sztuk będzie ? bo jakoś mało się wydaje , ludzie piszą że 120- do 150 kg nawet sieją ( wszystko pewnie zależy od mtz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ja co kupiłem, to gość mówił 150kg siał ale będzie zwiększał. Obsady chyba nie liczył. Ja policzyłem mtn to prawie książkowo bo 179 a podają 180 dla tej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Napisano (edytowany)

Jak siał 150kg i planuje zwiększać dalej to pewnie nie sprawdził sobie zdolności kiełkowania, bo w takiej ilości nawet duże mtz przy dobrym kiełkowaniu powinno dać dobrą obsadę

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

przy wysiewie 100 kg, mtz 200, sily kielkowania 90, wschodzacych bedzie 45. niech zostanie 40 szt. pamietajmy ,ze to abelina, wysoka roslina. ci centrali to by chcieli bysmy 5 j siali , to zarobia. na stronie polska soja tez pisza o przedziale 40 do 50 szt. jak jest bardzo gesto, to jest malo strakow, duzo lisci, straki sa pojedynczo. juz tak sialem ,wspominalem o tym. przejechałem 2 x siewnikiem dla wlasnej nauki. praktycznie strakow nie bylo. wygladala jak kukurydza zasiana zwyklym siewnikiem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Jak skiełkuje Ci 50 szt. na metrze to będzie elegancko, a zdolność kiełkowania mierzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Tak sobie na próbe tej soi zaplanowałem i od jakiegoś czasu po trochu zbieram informacje o tej uprawie ale dopiero dzisiaj zwróciłem uwage że straszą iż nie należy jej siać na polach z powojem lub ostrożeniem. Tak się składa że działka na której bede siał tą soje jest po pszenicy ozimej która to odchwaszczana była jesienią gdzie nie wzieło powoju. Nie było go dramatycznie dużo (pszenica dała ponad 8t) jednak na ten rok pewnie się rozkoci więcej. W necie nie ma żadnych info żeby dało sie to czymś zwalczyć, może wypowie się ktoś mający doświadczenie z soją. Ostrożeń też placowo sie pojawia ale to można go upilnować i place wyrwać ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj