AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Roxer    127
37 minut temu, lebek5 napisał:

Dlatego u nas tak dużo się sieję się soji,więcej jak pszenicy. Rosło  średnio na 2 klasie, było troszkę 1 i 3. Nawożenie standardowe 300-350 polifoski 6 i 1 tonę wapniaka koszelewskiego.

To by się mniej więcej zgadzało. Moja rosła na 200kg Poli 6 na klasie IVa, ostatecznie po zważeniu przy sprzedaży wyszło 2,35t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Sprzedawałem w piątek do Bieniaszowic to to samo cały plac zasypany soją, mówił że ładuje 10 tirów dziennie. panowie a jakie stosujecie nawożenie tylko polifoska 6?

Edytowano przez pajakk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17
20 godzin temu, chlonewiedze napisał:

U mnie rosła na samym PK 20-30 300kg/ha wyjściowa 2600 brutto? Jaka miales wilgotność?

 

14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maros1984    0

Widzę, że odwozicie soję do skupu w Bieniaszowicach, nic tam jeszcze nie sprzedawałem, czy z waszego doświadczenia to firma godna zaufania? Jak długo czekaliście na wypłatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

widzę że plantatorom  soi plon , cena ,  komosa  i pogoda ostudziła zapał do uprawy soi  na kolejny rok  , a może mi się tylko wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosiłem takim ze mieli nawet 300 kg z ha soi i ta plotka ze soja urośnie sama bez żadnego nawożenia się nie sprawdziła

 zauważyłem ze komosa nie jest taka najgorsza dużo gorsza jest chwastnica jednostronna i włośnica sina bardziej duszą soje 

A najbardziej dostaje kombajn po d*pie  ,zalepione sita + wszystko oblepione od chwastu psinka czarna     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

Sprzedawałem do Bieniaszowic i do Siedliszowice płatność wszędzie do 14 dni. Ceny niby wszędzie takie same,ja wożę teraz tylko do Siedliszowice raz ze ma bliżej bo 3 km dwa ze bardziej się z nimi znam i czasem dołoży. 30-50zl do tony.  Słyszałem ze w tym roku w Bieniaszowicach jak ktoś miał  zanieczyszczoną to puszczał przez wialnia i nasiona np z komosy wsypo-wał  do big baga i odbijał z wagi. 
 

W moich stronach było bardzo duzo soi A zainteresowanie pewnie będzie jeszcze większe  bo nawet mnie kilka osób pytało czy mi zostawię nasion bo zaczynaja przygodę z soja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio wszystko sprzedawałem do Siedliszowic szło się bardziej dogadać a i też trochę bliżej mam 

U mnie wszyscy teraz to by siali commandora i myślą ze słabszy plon to przez odmianę a nie zaniedbania czy chwasty i słabe nawożenie   

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
9 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Też ostatnio wszystko sprzedawałem do Siedliszowic szło się bardziej dogadać a i też trochę bliżej mam 

U mnie wszyscy teraz to by siali commandora i myślą ze słabszy plon to przez odmianę a nie zaniedbania czy chwasty i słabe nawożenie   

Też będę chciał go dostać na przyszły sezon, Chodź te dwie co mam to jestem bardzo zadowolony. U commanora podoba mi się to grono stronków na samej gorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    285

ten commandor taki super? miałem Abeline i Abace, chciałem teraz spróbować czegoś nowego. Magnolia wypada fajnie na papierze, ma ktoś jakieś opinie o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam commandora ale trafia się trochę coraliny i też będę chciał odmienić na czystą ,będę też siał amiate podobna do commandora i ma wysoko 1 stroczek   

Jeden znajomy miał magnolie i sypała mu 3,6 t z ha koszone 8 września  a drugi zasiał trochę gęściej i miał 4,2 t z ha

To zdjęcia tej soi magnoli co sypała średnio z 2 ha 3,6 t z ha też ją będę siał bo jest wcześniejsza i ładnie sypie    

20220908_150127.jpg

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
przybyslawice5211 napisał:

 zauważyłem ze komosa nie jest taka najgorsza dużo gorsza jest chwastnica jednostronna i włośnica sina bardziej duszą soje  A najbardziej dostaje kombajn po d*pie  ,zalepione sita + wszystko oblepione od chwastu psinka czarna

chwastnica i włośnica to byle jakim gramanicydem zwalczy się a komosy lub szarłatu już trudniej, a psiankę powinna pendimetalina brać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Jak czytam o jakich plonach piszecie to aż w szoku jestem. Z kim nie gadałem w okolicy to sypała im 1,5-2,5t z ha a to wiadomo że trzeba od wyniku coś odjąć, a tutaj min 3t na samym npk może klasa ziemi czy lepsza agrotechnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    285

ale to są plony na 1-2 klasie. u mnie na III -IV w tym roku bez npk wyszło 2,8. przerażają mnie straty bo szacuje że zostało z 500kg na hektarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

Straty w związku z omłotem? u mnie motowidła dużo obiły, jak dawałem je do góry to masa nawarstwiala się na kosie I potem w dużej ilości szła na bęben I go zapychała. Miałem kawałek wylężonej tj pochylonej i ta w brew pozorom lepiej szła jak ta stojąca. U mnie na III klasie wyszło 2t i nie mam pojęcia co źle poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    285

raczej wysokość cięcia. kosa szła akurat na wysokości pierwszych strąków i z nich gubiło, pewnie trochę też motowidła. jak heder szedł po ziemi to znowu garnął ziemię, pierwszy zbiornik musiałem z piachu czyścić 😃 wydawalo się że pole równe ale jednak pod soję musi być turbo równe, za rok będę wlukowal w poprzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
12 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Mam commandora ale trafia się trochę coraliny i też będę chciał odmienić na czystą ,będę też siał amiate podobna do commandora i ma wysoko 1 stroczek   

Jeden znajomy miał magnolie i sypała mu 3,6 t z ha koszone 8 września  a drugi zasiał trochę gęściej i miał 4,2 t z ha

To zdjęcia tej soi magnoli co sypała średnio z 2 ha 3,6 t z ha też ją będę siał bo jest wcześniejsza i ładnie sypie    

20220908_150127.jpg

 ABACA jak ci wyszła według tego COMANDORA , bo w coboru z tamtego roku plony niby były nawet lepsze ABACA niż odmian pózniejszych , i czy sporo dłużej trzeba czekać na koszenie comandora względem np. abaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem odmiany abaca  

10 godzin temu, Janeczko napisał:

Jak czytam o jakich plonach piszecie to aż w szoku jestem. Z kim nie gadałem w okolicy to sypała im 1,5-2,5t z ha a to wiadomo że trzeba od wyniku coś odjąć, a tutaj min 3t na samym npk może klasa ziemi czy lepsza agrotechnika

Tak ja podaje plony głównie na 2,3 i trochę z 1 klasy i w mojej okolicy bardzo sprzyja klimat soi niby Tarnów to najcieplejsze miejsce w Polsce tak mówią 

 

9 godzin temu, Zigi94 napisał:

ale to są plony na 1-2 klasie. u mnie na III -IV w tym roku bez npk wyszło 2,8. przerażają mnie straty bo szacuje że zostało z 500kg na hektarze

Straty też w dużej mierze zależą od odmiany ale i od wyrównania pola i wielkości hedera ja kosze 4,2 m to nie jest źle a tata kosi 3,65 m to jest jeszcze lepiej kosić nierówne pola 

np: comandor jest twardy i ma w miarę wysoko 1 stroczek po kombajnie niema w ogóle ziarna na ziemi chyba ze na uwrociach a aligator ma niżej i trzeba się bardziej przyłożyć do koszenia     

8 godzin temu, Grzechooo napisał:

Straty w związku z omłotem? u mnie motowidła dużo obiły, jak dawałem je do góry to masa nawarstwiala się na kosie I potem w dużej ilości szła na bęben I go zapychała. Miałem kawałek wylężonej tj pochylonej i ta w brew pozorom lepiej szła jak ta stojąca. U mnie na III klasie wyszło 2t i nie mam pojęcia co źle poszło.

Ja też wole kosić taką pochyloną soje bo się lepiej kosi i sama wchodzi pod ślimak i jak jest ładny commador to się tak potrafi położyć tylko ze on się tak kładzie z 30 cm nad ziemią         

A tu mam zdjęcie commandora znajomego co sypał 4,5 t z ha w tym roku  

20221008_154951.jpg

32 minuty temu, przybyslawice5211 napisał:

 

 

 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Abaca plon ważony 2,45t/ha, koszona 8.09. Amiata koszona 8.10. Plon jeszcze nie ważony ale na oko lepiej sypała (3 z przodu powinna być). Agrotechnika ta sama (200 Poli 6, 600kg kredy, raz mikroelementy).


Okolice Krosna, podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj