AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Zodiax    184

Hey zaczynacie już siać soję niektórzy w tamtym roku już siali ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

 A masz już tak glebę nagrzaną? W tamtym roku siałem po 20 kwietnia. I to sporo osób uważało że wcześnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w tamtym roku zasiał przed świętami ja zasiałem 20 kwietnia i był 18 maja przymrozek z -7 i soja w nizinach przemarzła a znajomemu w jednej wsi przemarzła całkowicie a w drugiej po sąsiedzku tak jak by nie było mrozu ,teraz będę siał na końcu kwietnia jak będzie ciepło    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Macie już pokupione bakterie brodawkowe na soję?  Robiliście już jakies zabiegi agrotechniczne na działka na których będzie soja?

Ja 10 dni temu rozsiałem 1tone wapna granulowego i 300 kg polifoski 8 i to wszystko lekko zabronowałem, planuje gdzieś za 3-4 tygodnie jak będą jakies chwasty opryskać randapem  i po 10 dniach siać agreagat uprawowo siewnym.  Pierwszy raz mam zamiar siać soję  jak coś złe planuje to niech mnie poprawi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie pojdzie prawie 200 kg soli potasowej i prawie 200 kg rsm 28 po zasianiu przed wschodami.. Akurat na tym polu bedzie pierwszy raz soja. Siew koniec kwietnia. Sól moze w polowie kwietnia bo rozsiewacz w malowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Pisałem tu jakiśczas temu, że na działeczce 1,17ha, chciałbym posiać soję. Klasa 5-6. Zamiar utrzymywał się do jakichś trzech tygodni wstecz. Utrzymywał, bo już nie utrzymuje, a stało się to po tym, gdy mnie nasion sprzedawca oznajmił, że za 6 (słownie-sześć) jednostek siewnych, zapłacić trzeba 1320 zł. Netto oczywiście. Odmiana jakaś na „O”. Piszę jakaś, bo to w zasadzie mało istotne, a samo „O” ów, „obłęd” oznaczać może. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja o kwalifikacie nawet nie myślę z tymi ich cenami. Szukam nasiona na ogłoszeniach albo samemu można sobie zostawić jeśli już się siało wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Czy przy siewie soi, która pod korzeń dostanie 200kg npk potem 200kg saletrzaku, dodatkowo odchwaszczanie Comandem + coś jeszcze jest sens nawozić jeszcze dolistnie ? Załóżmy siarczan magnezu w ilości 10kg/ha, bor 225g/ha i jakiś makro, czy da to jakiś efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja oprócz nawozu pod korzeń, polifoska i mocznik niczym więcej nie dokarmialem. Trochę ponad 2t dała Abelina. Dodam że nawet nie zaprawiane nasiona, bakterii brak bo nigdy soi nie było. Ale w tym roku zaprawie napewno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem dolistnie mącznikiem + plonwit strączkowe i i efekt był widoczny po dniu lub dwóch ale pryskałem tylko dlatego ze wcześniej pryskałem corumem powschodowo

A koniec pola podsiałem ręcznie z 15 kg saletry na 30 arów to efekt był traki ze dojrzewanie roślin przesunął się z 2-3 tygodnie dłużej jak reszta pola niepodsilona            

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Witam. Pierwszy raz będę siał soje odmiana abelina . Mógłbym w najbliższym czasie dać wapno zwykle z Morawicy w ilości dajmy na to max 3t/ha i zabronować ? Teraz jestem bardziej czasowy jak jesienią a tym bardziej po soi planuj pszenicę . Siew abeliny w okolicach weekendu majowego 😉

Edytowano przez zeno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

W przypadku niskiego pH, którego soja bardzo nie lubi, wapno jest wskazane. Taka ilość nie jest czymś nadzwyczajnym. W zeszłym roku pod talerzowke dałem nieco więcej i nic się nie stało. W przypadku suszy, wapno niestety pogłębi stres związany z niedoborem wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jaką szczepionkę bakterii polecacie? Nitragina z Biofood daje jakieś efekty czy lepiej coś droższego typu Histick czy Turbosoy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jachna2000    6

Nitraginy z Biofood nie polecam! 2sezony tym zaprawiałem i zero brodawek. Wcześniej zaprawiałem fasole i też zero. Zaprawiane w zamkniętym garażu, bezpośrednio przed siewem.


W tym sezonie ja próbuję Histick i Turbosoy. I zastanawiam się, czy nie dodać odrobinę cukru jako pożywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja właśnie kupiłem Histick

Będę szczepił w betoniarce a że będę to robił pierwszy raz to jaka metodę polecicie?suchą, wilgotna czy mokra? 
Faktycznie po szczepieniu trzeba wysiąść w 24 godziny czy mogę zaczepiać przed wysiewem tydzień wcześniej 

0B9BDA21-F4A1-4484-A904-452F4BB58BE7.jpeg

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaprawiałem tez histick w betoniarce i od razu sypałem do siewnika dawałem tam trochę wody żeby się to przykleiło do nasion 

 u mnie po histku było bardzo dużo bakterii gdzie na tym polu nie było nigdy soi      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
11 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Ja zaprawiałem tez histick w betoniarce i od razu sypałem do siewnika dawałem tam trochę wody żeby się to przykleiło do nasion 

 u mnie po histku było bardzo dużo bakterii gdzie na tym polu nie było nigdy soi      

I wysiew z próba kręconą się zgadzał?

Ja w tym roku robiłem tak z bobikiem to inaczej wyszło z mokrymi nasionami inaczej z suchymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borat    0

Witam.W komplecie z turbosoy jest preparat na przylepność więc chyba nic więcej nie trzeba dodawać ale mam zamiar szczepić podwójną dawką i turbosoy i hi-stick więc może konieczne byłoby dodanie trochę wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Pryskał ktoś z Was soję preparatem bandur ? W tym roku zamierzam właśnie nim opryskać, trochę drogo ale jeśli sprawdzi się to co podają na etykiecie że przez 2-3 miesiące działa to może w końcu będzie czysto na polu. Jego zamiennik (Chanon) podobno zwalcza ostrożeń, tak przynajmniej napisali na etykiecie.  Jakoś nie chciało mi się wierzyć że jakakolwiek doglebówka pali ostrożnia jednak zadzwoniłem do przedstawiciela, który to potwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja stosowałem bandur 3l/ha, na zakładkach przypaliło soje ale później odbiła. Z tym  ostrożniem to u mnie nie spaliło go ale tylko przy miedzach to może nie dopryskane było dokładnie. Poźniej poszedł 2 zabieg na jednoliścienne, Te 2 zabiegi wyczyściły wszystkie chwasty poza poziewnikiem szorstkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj