piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać?

galeria
Dysza lechler
Ziel    115

Ja sie przekonalem jak kupilem na jedna sekcje dwustrumieniowe i po zabiegu fungicydem na flagowca pszenica po wykloszeniu byla jakby lepiej wybarwiona, chyba ze byl to efekt palcebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
obejrzałem film Jacka. Czemu prowadzisz tak wysoko belkę ? ja chyba zdecyduje się na fioletowe dwustrumieniowe lub żółte. Trochę boje się zatykania no ale trzeba spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

żółte? czemu nie niebieskie? jakie dziś masz?

co do wysokości - jeden z pierwszych oprysków i z kabiny wywadawało sie ze wcale nie jest wysoko

normalnie jak nie wieje to staram sie tak z 60-70cm nad łanem, jak wieje to 45-50


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

mam niebieskie. Chodzi o prędkość. biegi w ciągniku mi nie pasują. na 1 muszę trzymać na bardzo wysokich obrotach a na dwójce jest znowu za szybko. A chciałbym zacząć pryskać 200 l/ha. obecnie pryskam 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
25 minut temu, FarmerDyzio napisał:

mam niebieskie. Chodzi o prędkość. biegi w ciągniku mi nie pasują. na 1 muszę trzymać na bardzo wysokich obrotach a na dwójce jest znowu za szybko. A chciałbym zacząć pryskać 200 l/ha. obecnie pryskam 250

To ciśnienie zmniejsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
1 max 1.5 bara. Ogólnie chce zmienić na dwustrumieniowe i przy okazji wybrać takie gdzie pryskal bym sobie 3-4 bary . Wydaje mi się że przy takim ciśnieniu nie będzie ani mgiełki ano zbyt dużych kropel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

to sorry ale ile ty jeździsz że masz 1-1.5 bara i 250l? 4km/h?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

źle zrozumiałeś. teraz jeżdżę ok 5.5 i wychodzi mi 250 l /ha. przy ciśnieniu 3 bar. Żeby zejść do 200 nie zmieniając prędkości ciśnienie by pewnie wynosiło koło 1.5. wg mnie to za mało. a szybciej nie chce jeździć bo wtedy muszę ciągnik gazować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakie filterki do rozpylaczy wybrać w połączeniu z filtrami sekcyjnymi geoline 80 mesh? 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Żadnych filterków nie dawaj, wymień tylko 80 mesh sekcyjne na 100 meshów i będziesz mieć spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

1 max 1.5 bara. Ogólnie chce zmienić na dwustrumieniowe i przy okazji wybrać takie gdzie pryskal bym sobie 3-4 bary . Wydaje mi się że przy takim ciśnieniu nie będzie ani mgiełki ano zbyt dużych kropel .

Jakoś nie jestem przekonany do dwustrumieniowych miałem i wole zwykłe, tylko dłuższe końcówki lechler idk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
1 godzinę temu, krychu napisał:

Żadnych filterków nie dawaj, wymień tylko 80 mesh sekcyjne na 100 meshów i będziesz mieć spokój

Tylko ja już mam te filterki a sekcyjnych jeszcze nie. To co wyjąć te przy rozpylaczach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Zostaw te przy rozpylaczach, w niczym nie przeszkadzają a jak są to są, zawsze jakby coś się dostało to zatrzymają. 

@FarmerDyzio, bierz fioletowe dwustrumieniowe, koniecznie eżektory, mam takie i jestem zadowolony, aby tylko w sklepie niech ci dobiorą dobrze filterki i będziesz megazadowolony ;) U mnie przy 8km/h, ciśnienie 5 bar, wychodzi około 180-190l/ha.

Przy 5,5km/h, zalecałbym żółte, wtedy miałbyś około 200l/ha przy 4bar ciśnieniu, mniejsze jest niezalecane dla pracy tych dysz. Fioletowe przy twojej prędkości jazdy dawały by już 250l/ha.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

to chyba w to pójdę. mam agroplasta ezektory niebieskie jednostrumieniowe to przy ostatniej pogodzie fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
6 minut temu, tomn95 napisał:

A sekcyjny o jakiej gęstości proponujesz?

O takiej gęstości, żeby paprochy zatrzymywały się na nim a nie na dyszach ;) Trzeba porównać rozmiar otworów w filtrze a w dyszach, zazwyczaj dysze mają podane jakie mesh trzeba dla nich zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A mnie znów serwisant, który zajmuje sie opryskiwaczami tłumaczył, że te sitka przy rozpylaczach to nic dobrego, od tego są filtry sekcyjne, ewentualnie te, które są przy rozdzielaczach. A nic dobrego przez to, że nie zauważasz, kiedy np. kilka sitek przytka się od jakichś syfów, wtedy na tych dyszach masz za mały wydatek i później problemy, bo masz pasek opryskany zbyt małą ilością cieczy roboczej, a obok na czystych dyszach jest za dużo (bo gdzieś wyrównanie ciśnienia musi wyjść). Na oko nie da sie tego wychwycić. A tak przytka dyszę to widzisz i wiesz, że trzeba przeczyścić. Ja już dwa sezony jadę bez sitek i póki co bez problemów.

10 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

źle zrozumiałeś. teraz jeżdżę ok 5.5 i wychodzi mi 250 l /ha. przy ciśnieniu 3 bar. Żeby zejść do 200 nie zmieniając prędkości ciśnienie by pewnie wynosiło koło 1.5. wg mnie to za mało. a szybciej nie chce jeździć bo wtedy muszę ciągnik gazować.

To co Ty, nie masz wyższych biegów w ciągniku? 5,5km/h to tempo żółwia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
tomn95 napisał:

1 godzinę temu, krychu napisał:

Żadnych filterków nie dawaj, wymień tylko 80 mesh sekcyjne na 100 meshów i będziesz mieć spokój

Tylko ja już mam te filterki a sekcyjnych jeszcze nie. To co wyjąć te przy rozpylaczach? 

Daj 100 mesh i wyrzuć filterki. Mam tak już 6 sezonów. Tylko dwa razy przytkała mi się końcówka niebieska cvi twin albuza. Przytkała mi się z mojej winy. Nie wyczyściłem filtrów sekcyjnych po fungicydzie proszkowym na ziemniaki. Normalnie nie trzeba czyścić z tym że ja po skończeniu zabiegu zostawiłem resztę cieczy w opryskiwaczu bez płukania. Pośpiech do dentysty. Wystarczy wypłukać raz woda i można zasuwać bez zatkanych dysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
lukasz222 napisał:

A mnie znów serwisant, który zajmuje sie opryskiwaczami tłumaczył, że te sitka przy rozpylaczach to nic dobrego, od tego są filtry sekcyjne, ewentualnie te, które są przy rozdzielaczach. A nic dobrego przez to, że nie zauważasz, kiedy np. kilka sitek przytka się od jakichś syfów, wtedy na tych dyszach masz za mały wydatek i później problemy, bo masz pasek opryskany zbyt małą ilością cieczy roboczej, a obok na czystych dyszach jest za dużo (bo gdzieś wyrównanie ciśnienia musi wyjść). Na oko nie da sie tego wychwycić. A tak przytka dyszę to widzisz i wiesz, że trzeba przeczyścić. Ja już dwa sezony jadę bez sitek i póki co bez problemów.

10 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

źle zrozumiałeś. teraz jeżdżę ok 5.5 i wychodzi mi 250 l /ha. przy ciśnieniu 3 bar. Żeby zejść do 200 nie zmieniając prędkości ciśnienie by pewnie wynosiło koło 1.5. wg mnie to za mało. a szybciej nie chce jeździć bo wtedy muszę ciągnik gazować.

To co Ty, nie masz wyższych biegów w ciągniku? 5,5km/h to tempo żółwia...

wyższy bieg znowu jest za szybki 😂 przydała by się połówka 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mam żółte płasko strumieniowe ceramiczne geoline'y. A we fragarii mam krążki ceramiczne 1.0.

Jest jakiś sposób żeby te filtry sekcyjne przyłączać do belki polowej i do fragarii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj