piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mostowiak    21
13 godzin temu, yacenty napisał:

różnica duża, pytanie ile masz ha do pryskania

Umnie np 15h.i czy za opryskiwaczem dajecie dwustrumieniowe? Nie pryska po opryskiwaczu?. Chodzi o biardzki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Nie wiem jak Biardzki, nie miałem takiego, ale ani w Burym ani w 2 modelach Hardiego dwustrumieniówka nie pryska po opryskiwaczu. Nie licząc RSM, pryskam tylko na dwustrumieniówkach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Będzie pryskał po ramie, tylna belka jest za mało oddalona, w sumie nawet zwykłe paprzą spód ramy, przynajmniej w belce Calabria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
4 minuty temu, lukasz222 napisał:

Będzie pryskał po ramie, tylna belka jest za mało oddalona, w sumie nawet zwykłe paprzą spód ramy, przynajmniej w belce Calabria

Czyli lepiej dać jednostrumieniowe za opryskiwaczem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Można się pokusić w przypadku tych 2 lub 4 które są na krańcach tylnej belki, ale te w środku to nie bardzo jest sens, tam nawet zwykły rozpylacz pryszczy po ramie jak belka jest trochę podniesiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
11 minut temu, lukasz222 napisał:

Można się pokusić w przypadku tych 2 lub 4 które są na krańcach tylnej belki, ale te w środku to nie bardzo jest sens, tam nawet zwykły rozpylacz pryszczy po ramie jak belka jest trochę podniesiona

Ile cm trzeba było by belkę odsunąć to tylu żeby po ramię nie pryskalo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Może 20, może 30cm, zależy jaka belka, jak wysoko ustawiona, jaki opryskiwacz, bo są różnice w konstrukcji. Założyć dyszę, włączyć oprysk i popatrzeć jak to się tam układa i ile by się trzeba odsunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

żółte dwusttunueniowe dadzą radę od herbicydów poprzez regulację kończąc na funhicydach ? mam jednostrumieniowe ezektory niebieskie to są spoko ( wiatr nie znosi ). Tylko biegi w ciągniku mi się nie zgrywają ( albo jadę za szybko albo za wolno ) No i dwusttunueniowe powinny fajnie pokrywać rośliny. Teraz pytanie czy żółte lub fioletowe nie będą się zapychać ? ( mam filtry sekcyjne ) i czy wiatr nie będzie znosił oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

filtr sekcyjny musi być dobrany do dyszy. Bo co z tego ze dasz drobniejszą dysze jak filtr sekcyjny będzie pod grubsza?
Zobacz najpierw jaki bieg - czyli jaką masz prędkość a później patrz na kolor dyszy.

Ja zawsze wchodzę na tabelki na stronie albuza i dobieram dysze do prędkości i zakładanego wydatku

http://www.albuz.pl/pola-2/cvi-twin/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

dzięki za tabelkę. A jak to jest z tymi filtrami ? gdzie jest napisane ich oznaczenie ? Co do prędkości najlepiej by mi pasowało około 5km/h, wtedy nie muszę trzymać ciągnika na wysokich obrotach. Pytanie czy przy żółtych dwusttumieniowych rozpylaczach nie będzie znosiło cieczy.


no i chciałbym pryskać około 200l)ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

filtry maja tak samo mesh i się je dobiera, ale uwaga kolory sobie nie odpowiadaja. Tzn - niebieski filtr nie jest dla niebieskiej dyszy, tak samo czerwony filtr nie jest dla czerwonej dyszy. 

Nie wiem jak to się przelicza, ale - w tej tabelce co pokazałem jest napisany jaki mesh do jakiej dyszy - tylko nie wiem teraz jaki kolor to mesh 80 - musisz poszukać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

ja mam jakieś czarne. Wolna chwila przyjrzę się dokładniej. A co myślisz o znoszeniu cieczy ? Przy dwustrumieniowych ezektorach (0.2) będzie o wiele bardziej znosiło niż jednostrumieniowych (0.3). Na dwustrumieniowych powinno być lepsze pokrycie. Wg Ciebie dwustrumieniowe na 100 ha rocznie to gra warta świeczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja mam 30ha, pierwsze dwustrumieniówki kupiłem blisko 10 lat temu. Od tego czasu to moja podstawowa dysza.

Dziś jade głównie na Albuzie CVI TWIN, albo na jego odpowiedniku od Hardi - czyli kompaktowy eżektor dwustrumieniowy

E97A0291.jpg

Tu filmik, jedno z pierwszych pryskań więc były małe problemy ale generalnie tak to wyglądało


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie, mam dysze ezektorowe jednostrumieniowe niebieskie. Chce dokupic ezektorowe dwustrumieniowe tez niebieskie, problem w tym ze nie wiem jakie filterki kupic. Wydaje mi sie ze 2 razy drobniejsze od tych co mam aktualnie.

Jesli sie myle to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

zobacz ta sama tabelkę którą podałem wczoraj ;)

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ogolnie mmat podaje mesh 80, ich rozpylacze od 3lat mam i pryskam srednio 300ha rocznie i z tego co pamietam to jedna dysza sie zapchala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja jakoś do tego nie przykładam specjalnej wagi, choć wiem ze powinienem. Mam filterki czerwone i niebieskie. Praktycznie pozakładane naprzemiennie. Pryskam w 90% na niebieskich dyszach i przez ostatnie dwa lata ani razu żadna mi się nie zapchała.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mmat zwykle Ezektory jednostrumieniowe + filterki mesh 50. 300ha to 50ha X 5 zabiegów. Mmat robi bardzo dobre dysze i tansze ze wzgledu na mozliwosc tanszej produkcji na terenie Pl i mniejsza renome/rozpoznawalnosc na swiecie. 
Edit

dla mnie wazny jest filterek przy dyszy poniewaz nie stosuje filtrow sekcyjnych.

Jak przypcha sie filtr na sekcji to zmienia sie dawka na wszystkich sekcjach a to z tego wzgledu ze mam komputer sugerujacy sie odczytem przeplywomierza.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ale o co ci chodzi z tym mmatem nagle? podałem wczoraj link do tabelki gdzie są dysze i filterki ładnie rozpisane, a czy to firma x, y, czy z nie ma kompletnie żadnego znaczenia. fizyka jest jedna, ale przynajmniej masz wszystko w jednej tabeli :) jedynie można by tam dorzucić kolor filtra


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

apropos filtrów sekcyjnych czy filtrów na dyszach - miałem tak i tak, a nawet jak miałem filtry sekcyjne to miałem też filtry na dyszach.

jakoś nigdy nie było problemu z komputerem - jak juz się któryś filtr przypcha to widać ze coś jest nie tak, albo na dyszy, albo na sekcji.
Nie mniej po moich różnych przygodach sugeruję ze 3-4razy w sezonie zrobić kalibrację sekcji.
Poświęcasz godzine ale masz pewność ze przepływ na każdej sekcji jest taki sam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

dobra a tak wracając do meritum 😂 SOR coraz droższe. Warto by było żeby pokrycie roślin czy gleby było jak najlepsze. Warto iść w dwustrumieniowe ? Krótka piłka tak czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

widziałeś mój wczorajszy filmik? jak to cie nie przekonuje to trudno :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj