piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    709

I chyba tak zrobię. Już jakbym mógł te 3,5 bar na eżektorowych utrzymać to nie byłoby tematu ale niestety nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeszcze jedno pytanie, miał lub ma ktoś doczynienia z rozpylaczami dwustrumieniowymi MMAT EŻK TWIN oraz Agroplast 8MS110P2/699. Jakieś uwagi, porady - trzeba dodatkowe filtry sekcyjne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

Mam agroplastu w porównaniu ze zwykłymi to niebo a ziemia.ja ma założone 80 filtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Dużo wcześniej miałem zamontowane filtry sekcyjne . Skończyły sie problemy z zapychaniem się filterków w końcówkach, szczególnie przy nawozach dolistnych osad wytrąca się teraz w odstojniku i nic nie przedostaje się do dysz. W ubiegłym roku zamontowałem niebieskie ( 03 ) eżektory dwustrumieniowe właśnie Agroplast , obecnie wybrałbym różowe 025, gdyż przy ok 6-6,5 km/h , ciśn. 3,0 bar ,wydatek cieczy wynosi ok 260 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dokładnie takie chcę zakupić tzn 025 aby przy prędkości ok 6 km/h i wydatku 200l/ha wychodziło ok 3 bar. Agroplast ma niby wzmacnianą wkładkę choć nie wiem czy to przypadkiem tylko ładnie nie wygląda a MMAT jest krótsza i mniej podatna na uszkodzenie. Cena w zasadzie taka sama.

Tak już gdzieś słyszałem że przy tych końcówkach trzeba zakładać dodatkowe filtry, zresztą na stronie agroplastu jest napisane. 

Mam niebieskie 03 eżektorowe i tylko dzięki nim w tym roku zrobiłem mniej więcej w terminie zabiegi bo ciągle wieje, leje albo zimno ( na ochłodzenia to nie pomogą ale przynajmniej wiatr im nie straszny ). Tylko ciśnienie jakie mogę osiągnąć aby pasowało mi z wodą do działek to max 2,5 bar a przy tym ciśnieniu to poza herbicydami to tak średnio wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31

Mam mmat eżk twin fioletowe 025, dają radę nawet przy sporym wietrze. Konieczne są filtry sekcyjne 80 mesh ale nie agroplastu bo to buble z wadą konstrukcyjną. Wkładka filtra nie jest uszczelniona oringiem i przez szczelinę idzie syf na dysze i je zapycha. Kup aragowskie lub dołóż oring na górze wkładki filtra.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavo666    0

Witam

Zamierzam przestawić się na rsm i chciałbym przystosować opryskiwacz do tego zastanawiam się czy te potrójne głowice no name z allegro po 15 zł z dyszami mają sens

https://allegro.pl/oferta/glowica-3-pozycyjna-opryskiwacza-z-dyszami-rsm-8909903758?offerId=8909903758&inventoryUnitId=52xjtef1Zbim5UAztdRJRQ&adGroupId=OTUwMjg1OWEtNGI5ZS00Yjk4LTk2YWItMGY5ZjllNzkzYjQ2AA&campaignId=OTljNzI3ZGEtMjgzMi00OGU4LWFjNDYtNTI5ZmJhMDNiZTZmAA&sig=f4919ce9ea66e90c75356a58914b2436&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=Cj0KCQjw5JSLBhCxARIsAHgO2ScH7tpqxTyJ3TiBY_QE8OHN6RO1tD4LGDQYCm_fvfqlUOU_oRrHPu0aApM_EALw_wcB

 

Czy może lepiej kupić same dysze lepszej firmy z kołpakami a głowice zostawic. 

Jeśli ktoś kupować takie głowice z allegro niech napisze czy są warte swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zależy z jaką prędkością będziesz chciał jeździć i ile tego RSM masz zamiar wylewać, bo w tych dyszach są kryzy 1 mm więc nie poszalejesz. Co do jakości to wiadome że nie jest to jakieś mega super, no i pytanie czy w ogóle potrzebujesz całe głowice, czy nie lepiej same dysze z kryzą i zmieniać na rozlewanie. Wiadomo, że wygodniej obrócić głowicę i w pole ale to nie mały koszt, nawet najtańsza badziewia jak z tej aukcji do belki 12 m to koszt prawie 360 zł. Dla przykładu Agroplast kryza + dysza 7. otworowa to ok 8 zł ( na 12m poniżej 200zł ) a jakość dużo wyższa i masz dobraną kryzę pod własne potrzeby. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mam ich dysze do rsm z mocowaniem hardi, nie mam nic do zarzuceani, porównywałem z dyszami Albuza, pół belki jedne, pół drugie - nie widziałem różnicy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

no dobra, mi zależy na tanim osprzęcie na małe gospo to raczej nie ma sensu rozwodzić sie czy 5 czy 7 otworów, długa/krótka końcówka itd, nawóz wyleje podobnie jak inne 

@yacenty spotkałeś się może z problemami w tych otworach rozlewających typu odstające wióry/kawałki plastiku po obróbce materiału, zatkane wyloty, kiepskie uszczelnienia czy w ogóle jakieś inne niedoróbki, które na dzień dobry trzeba poprawiać ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611
6 godzin temu, Shaun napisał:

no dobra, mi zależy na tanim osprzęcie na małe gospo to raczej nie ma sensu rozwodzić sie czy 5 czy 7 otworów, długa/krótka końcówka itd, nawóz wyleje podobnie jak inne 

@yacenty spotkałeś się może z problemami w tych otworach rozlewających typu odstające wióry/kawałki plastiku po obróbce materiału, zatkane wyloty, kiepskie uszczelnienia czy w ogóle jakieś inne niedoróbki, które na dzień dobry trzeba poprawiać ?? 

Nie ma takich problemów.

Wiórki plastiku to bywały w nowym biardzkim w końcówkach za 2zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Mam Agroplastu dwustrumieniowe, eżektorowe do 6m/s.

Dwa sezony zrobione bez żadnych problemów i bez dodatkowych filtrów (wymieniłem tylko końcówki w głowicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Które dysze są lepsze mmat ezk czy agroplast? Czy to mzoe jeden pies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ta ostatnia wersja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

To nie wiem czemu ale wole MMAT EZK i teraz pjedyncze czy twin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja używam twiny. Klasyczne idą tylko w jednym miejscu, gdzie mam dystans do składania belki, w tym miejscu twin leje po belce i musi być zwykła dysza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale kurde legendy chodza o tym zapychaniu.

NIGDY od 2012 nie zapchałem dwustrumieniówki - NIGDY. filtry wcześniej sekcyjne, a teraz na dyszach - czerwone i niebieskie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja to nawet zwykla potrafgie zapchać, czesto takie krryształki sie osadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj