logan3512

Wybór glifosatu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
logan3512    140

witam który ze środków z glifosatem polecacie roundup ,singlif ,agrosar,rodeo, rosat lub może coś innego po którym środku są najlepsze efekty . Zauważyłem że jedne mają glifosat w formie soli Izo coś  inne w formie soli potasowej  może w tym tkwi różnica  i nie zawsze oprysk jest w pełni skuteczny i za rok perz odrasta

 

 

 

Edytowano przez logan3512
Coś poszło źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Trochę drogo ten dodatek wychodzi. Stosuję od paru lat siarczan amonu 1,5-2 kg na 100l i wystarczy dodać na 1 ha 2,5-3l agrosara 360 i pięknie wypali(Dawka wody 150-200l/ha). Czy to pryskane w południe, czy na rosę, czy we wrześniu, czy w listopadzie czy wiosną. Bez siarczanu amonu 6l dawałem Agrosaru i perz odbijał teraz nie ma problemu. Jak są jakieś ostrożnie lub inne dwuliścienne to dodaje chwastoxu, żeby dobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Ja daje 1l tego dodatku i od 2l do 2,5l agrosaru i pięknie czyści do 200l wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

3-4kg siarczanu to koszt 6-8zł, a ten Twój dodatek to 40zł. Nie próbowałem dawać 2l/ha agrosaru, ale może zrobię próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Kupowałem w bańce 5l to 28zł wychodził za 1 litr i faktycznie b. dużo można glifo zmniejszyć dawkę a siarczan też dobry i kiedyś go tez stosowałem ale AS do glifo moim zdaniem lepszy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

najlepsze sole są w powermax 720 

dalej flex 480

każdy sam obniżą ph wody. należy dodać np pulsar 2kg/100l i na koniec roundup 

dalej roundup działa lepiej jak jest niska dawka wody np 100l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
32 minuty temu, Konrad_Duda napisał:

lub kwasek cytrynowy 100g/100l= ~1,2zł

co kwasek daje z glifo i jaka dawka glifo z kwaskiem w jakiej ilości wody na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

pH cieczy mówi to coś panu panie Ferdek?

10 minut temu, Andpol napisał:

co kwasek daje z glifo i jaka dawka glifo z kwaskiem w jakiej ilości wody na ha?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Moim zdanie nalepszy Flex , dodatki np  siarczan dają tylko efekt dla oka a spód nie do końca dobity i się potrafi pozbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
2 godziny temu, Andpol napisał:

co kwasek daje z glifo i jaka dawka glifo z kwaskiem w jakiej ilości wody na ha?

Obniża pH wody. Jeśli już używam glifo to 3l wystarczy na 200l i działa. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie kukurydzy do płodozmianu jeśli jest tak opcja(minimum 2 lata monokultura) z łatwością usuniesz perz stosując np. Maister Power w dawkach dzielonych lub odpowiedników, nie wykonując dodatkowego zabiegu i kosztów kolejnego oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
3 godziny temu, Mateusz1q napisał:

pH cieczy mówi to coś panu panie Ferdek?

 

Do tego roztworu to sody dosypać nie trzeba a może też octu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Dnia 31.08.2023 o 08:50, logan3512 napisał:

witam który ze środków z glifosatem polecacie roundup ,singlif ,agrosar,rodeo, rosat lub może coś innego po którym środku są najlepsze efekty . Zauważyłem że jedne mają glifosat w formie soli Izo coś  inne w formie soli potasowej  może w tym tkwi różnica  i nie zawsze oprysk jest w pełni skuteczny i za rok perz odrasta

 

 

 

Kolego bez uszczypliwości skąd wziąłeś Rodeo ?to jeszcze ubiegły wiek -a produkt 100% monsanto .przy zachowaniu pewnych zasad  skuteczność większości  glifosatów jest podobna w zalecanych dawkach .Kilkadziesiąt lat miałem kontakt szkolenia itd z producentami śor (sprzedaż więc poziom zagadnień szerszy) glifosat występuje w formie soli sodowej amonowej izopropylowej a także kwasowej .Najważniejsza do skutecznego działania jest woda  i czas od wlania glifosatu do wody i wypryskania cieczy roboczej .Glifosat bardzo szybko wchodzi w reakcję z jonami związków naturalnie występujących w wodzie (wapń żelazo itd) zakwaszenie wody a nie cieczy roboczej ogranicza występowanie wytrącania jonów . Najlepsze jest stosowanie miękkiej wody -najlepiej deszczówki i wlewanie glifosatu na polu krótko przed opryskiem -znaczenia ma nawet 15 -30 min a nie tylko  godziny czy dni . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

W sklepie internetowym dlaroslin jest rodeo jako nowość w pakos też chyba jest. Ja wodę daje z głębinówki czyli warto dodać by siarczanu amonu aby ją trochę zakwasić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Najlepsza jest deszczówka u mnie jest podziemny zbiornik 100m3 połączony z rynnami i kratkami ściekowymi i tylko tę wodę wykorzystuję .Nie chodzi o kwasowość choć to tez ma znaczenie ale o zawartość jonów powodujących powstawanie reakcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
7 minut temu, maniekc360 napisał:

Wystarczy wpisać w google 

 

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/woda-deszczowa-do-opryskow,50083.html 

skąd to wziąłeś że się nie nadaje nawet tego nie potrafię odszukać żeby się odnieść wszędzie piszą żeby stosować nawet na szkoleniach chemizacyjnych -podaj link bo ta teoria jest ciekawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Doczytaj do końca to spostrzeżesz że to prawdopodobnie  artykuł sponsorowany przez jakiegoś producenta lub dystrybutora bo masz wymienione nazwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj