Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlaCapone    5015

Niestety są ludzie, którym chore lub zmyślone "teorie spiskowe" spędzają sen z powiek i nie mogą przeżyć ani chwili bez narzekania.

  • Like 1
  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaami   
Gość kaami

jest zaliczka :)  zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

dzis w agrobiznesie mowili ze w podlaskim ponad 70 % dostalo zaliczki a z kim nie rozmawiam to nic niedostali to chyba tylko dla picu w tv gadaja takie głupoty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
W telewizji głównie gadają głupoty. Przerażające jest tylko to, że ludzie wierzą w to co tam usłyszą.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

A jak powiat lubelski coś drgnęło

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Dzis wplynelo cos kolo 14 tyś. Wlkp powiat złotowski 28 ha do doplat plus bydlo

to się wysilili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Jestem z obszaru który spustoszył sierpniowy huragan 11-12 sierpnia ale dopłat nie ma  a miały być w pierwszej kolejności. 

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

kuj-pom powiat Aleksandrów kujawski kasa wpłyneła 2.11

Edytowano przez Y635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ja nie narzekam tylko opisuję sytuację jaka jest. Kiedyś nie było zaliczek ale o tej porze lub wcześniej wypłacali ONW i rolno środowiskowe więc to tak jakby zaliczki. Co do sytuacji to nie o to chodzi,że płacą czy nie płacą tylko o to,że jeśli minister rolnictwa publicznie podejmuje jakieś deklaracje a potem ktoś ich nie respektuje a sam minister albo o tym nawet nie wie albo ma w d*pie to coś jest nie halo. Nam rolnikom stawia się często wygórowane wymogi to i druga strona też powinna spełniać jakieś standardy. Cały system z dopłatami jest chory i powinien zostać zlikwidowany a rolnik powinien dostawać godne pieniądze za to co wyhoduje lub zbierze ze swoich pól...ale to jak do tej pory marzenia a obecny system wspiera i rozwija patologię czyli gospodarstwa, które funkcjonują tylko ze względu na dopłaty...i jak ktoś wyżej napisał jest to w zasadzie coś w rodzaju socjalu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14
Dnia 2.11.2017 o 19:28, Agrest napisał:

Co tu sprawdzać jak pod avatarem / literą ma wypisaną lokalizację. 

A Kotka to przepraszam  skąd?:$

Woj pomorskie powiat Chojnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

@Marekfarmer wydawać by się mogło,że taki audyt nie powinien przeszkadzać w pracy ale w praktyce jest inaczej. Jeśli ktoś z zewnątrz sprawdza wszystkie wnioski i to co się z nimi dzieje czy działo to pracownicy w tym czasie nie mają dostępu do tych wniosków i w tym wypadku naliczanie dopłat zostaje wstrzymane.

@Jarecki88 pokaż mi kolego farmera z zachodniej i w stosunku do nas bardzo bogatej Europy, który nie narzeka na sytuację w rolnictwie...gdyby w Polsce rolnicy organizowali chociaż 10% protestów jakie są w tej branży na zachodzie to być może wywalczylibyśmy coś więcej dla siebie...ale jak ktoś tylko wyrazi swoje niezadowolenie jakąś sytuacją to zaraz znajdują się tacy wiecznie zadowoleni co piętnują okazywanie niezadowolenia...przy takim stylu demokracji nic dziwnego,że jest jak jest i każdy może Polskiego chłopa dymać kiedy i jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, SIEWCA napisał:

Jestem z obszaru który spustoszył sierpniowy huragan 11-12 sierpnia ale dopłat nie ma  a miały być w pierwszej kolejności. 

 

bo nabrałeś się na propagandę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
7 minut temu, extrabyk napisał:

@Jarecki88 pokaż mi kolego farmera z zachodniej i w stosunku do nas bardzo bogatej Europy, który nie narzeka na sytuację w rolnictwie...gdyby w Polsce rolnicy organizowali chociaż 10% protestów jakie są w tej branży na zachodzie to być może wywalczylibyśmy coś więcej dla siebie...ale jak ktoś tylko wyrazi swoje niezadowolenie jakąś sytuacją to zaraz znajdują się tacy wiecznie zadowoleni co piętnują okazywanie niezadowolenia...przy takim stylu demokracji nic dziwnego,że jest jak jest i każdy może Polskiego chłopa dymać kiedy i jak chce.

Kolego nie podam Ci, bo mnie ten temat średnio interesuje i dotyczy. Moje gospodarstwo działa i ma się całkiem dobrze mimo braku zaliczki. Mimo, że jestem "malutki" ze względu na powierzchnię to właśnie zyski z gospodarstwa pomogły mi wyjść z kłopotów, jakie miałem gdy prowadząc dg trafiłem na złodzieja i utopiłem dość dużo kasy.  Każdy przypadek jest inny, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia-  ja jestem zadowolony z efektu mojego gospodarowania, co nie znaczy, że każdy też będzie zadowolony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Dnia 3.11.2017 o 20:45, Renault85-15TX napisał:

A jak tam w Lubelskim, dzieje się coś czy cisza? Bo w końcu to zagłębie głosów PiS-u to powinni dawać wcześniej na Lubelskie :D

Tak robiła Platforma - dawała "swoim" i "kolesiom". PiS myśli i wypłaca LUDZIOM.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
30 minut temu, AlaCapone napisał:

Tak robiła Platforma - dawała "swoim" i "kolesiom". PiS myśli i wypłaca LUDZIOM.

Tak, tak bo platforma wypłacała tylko zwierzętom a pis LUDZIOM. ach jaki ten nasz Pis dobry i wspaniały. Brawo Pis !!

  • Like 1
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5

czy mozna sprawdzic fakt naliczenia zaliczkibezposrednio w Warszawie telefonicznie jak to bylo wczesniej? ktos wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj