Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Czy dostaliście już pieniądze nawet gdy wcześniej przysłano Wam odroczenie ?

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
4 godziny temu, suzuki18l napisał:

co ty się przejmujesz , deklarujesz we wniosku to co jest rzeczywiście i tyle,nie widzę tu żadnego kłopotu, problemu, co kogo obchodzi co poprzedni właściciel miał na polu, ważne co ty masz i to deklarujesz  problem by był jak by poprzedni właściciel miał łąkę ty ją przejąłeś zaorałeś i współczynnik zielonych w Polsce spadł w tym momencie , a tak to nawet lepiej bo podniosłeś ten współczynnik i więcej ludzi będzie mogło orać łąki, a tak wogule to gdzie się sprawdza czy ten współczynnik spadł i trzeba się starać o pozwolenie na zaoranie łąk?

martwi mnie to bo jesli by tą działkę, którą ja użytkowałem jako łąka i zadeklarowałem jako TUZ zakwalifikować rzeczywiście jako grunt orny to wtedy mam ponad 15ha ornego i chyba wpadam w zalzielenienia, EFA i inne pierdoły...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, DzikiSimental25 napisał:

Czy dostaliście już pieniądze nawet gdy wcześniej przysłano Wam odroczenie ?

Dwóch sąsiadów najpierw odroczenie do 30.04 w zeszłym tygodniu dostali całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
2 godziny temu, DzikiSimental25 napisał:

Czy dostaliście już pieniądze nawet gdy wcześniej przysłano Wam odroczenie ?

Ja nie dostałem a odroczenie mam do 29.06.2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
2 godziny temu, DzikiSimental25 napisał:

Czy dostaliście już pieniądze nawet gdy wcześniej przysłano Wam odroczenie ?

Pieniądze jeszcze nie , decyzja tydzień temu . Odroczenie 2 tygodnie temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem raport pokontrolny z dopłat obszarowych.Także pieniądze najprędzej pewnie w maju lub jak w zeszłym roku w czerwcu.Czy to możliwe żeby po raz trzeci z rzędu wylosowali mnie do kontroli przypadkowo?

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
4 godziny temu, rafmax napisał:

martwi mnie to bo jesli by tą działkę, którą ja użytkowałem jako łąka i zadeklarowałem jako TUZ zakwalifikować rzeczywiście jako grunt orny to wtedy mam ponad 15ha ornego i chyba wpadam w zalzielenienia, EFA i inne pierdoły...?

ale masz łąkę i do dopłat podasz jako tuz, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

brak decyzji, brak kasy, brak ludzi w agnecji aby je naliczać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

MAKABRA. No widzą, że wiosna sie nie śpieszy kwiecień ma być zimny to co sie będą śpieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

U mnie równe 2 tygodnie od decyzji kasa na koncie mimo że na rolnosrodowiskowy wyjaśnienie sprawy do 30.04 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy a w przyszłym roku bedą jeszcze później bo system ma naliczać, a jak system bedzie taki sprawny jak agencja to dołpaty będą wypłacać nie w czerwcu ale w grudniu ..... nastepnego roku tak jak w Rumuni rolnicy 2 lata czekali za dopłatami.

W końcu musimy równać do najlepszych:D

albo będe złosliwy i powiem- dobra zmiana musi być bo po co wsioką dopłaty wypłacać  jak potem by jeszcze brakło na te "drobne" nagrody za ciezką prace dla ministrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
Dnia 20.03.2018 o 20:36, zmechanizowany napisał:

Wczoraj dostałem raport pokontrolny z dopłat obszarowych.Także pieniądze najprędzej pewnie w maju lub jak w zeszłym roku w czerwcu.Czy to możliwe żeby po raz trzeci z rzędu wylosowali mnie do kontroli przypadkowo?

Raczej możliwe. Ja 12,13,14,16 i 17 rok kontrole. Wk....ć się można ale co zrobisz jak nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
Dnia 20.03.2018 o 20:36, zmechanizowany napisał:

Wczoraj dostałem raport pokontrolny z dopłat obszarowych.Także pieniądze najprędzej pewnie w maju lub jak w zeszłym roku w czerwcu.Czy to możliwe żeby po raz trzeci z rzędu wylosowali mnie do kontroli przypadkowo?

odkąd mam  gospodarstwo na siebie co roku kontrola a zdarzały sie dwie-obszarowa i zwierzęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

UE Kase daje  ale i krótko za mordę trzyma  w okolicy  coraz  więcej Rolników których nawiedziły kontrole   mówi  jedno  POLEXIT !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
12 minut temu, Renault85-15TX napisał:

To tak ja ja od kiedy mam gospodarstwo na siebie co roku kontrola na zwierzaki. Przypadek, nie sądzę. 

MI powiedzieli wprost,ze te kontrole będą się powtarzały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mi jeszcze w prost tego nie powiedzieli jak się ich pytałem ale ten ich uśmiech sam mówił za siebie że w przyszłym roku znowu zawitają do mnie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

możesz być tego pewien, a jak u Ciebie z wypłatą dopłat?Normalnie czy przedłużają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zaliczkę w tym roku dostałem normalnie, odroczenia brak decyzja jest z początku lutego ale kasy brak. W tamtym roku zaliczka była normalnie, później odroczenie w lutym i zaraz po tym decyzja a reszta kasy aż końcem lipca dostałem.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

to i tak plus  w 2016 zaliczki brak kasa końcem września 2017, teraz zaliczki brak odroczka do końca czarwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To tylko współczuć jadą z Tobą całkiem po bandzie. Ja bym pewnie nie wytrzymał i bym tam zrobił nie zły ruch w BP. U mnie pewnie kontrola na bydło jest dla tego że kiedyś nie źle im tam z mordą wyjechałem bo takiego mi bałaganu narobili w bydle że sami nie wiedzieli jak to sprostować i to przez to że nie potrafili przepisać bydła z ojca na mnie tylko moje bydło było rozrzucone po kilku siedzibach stada. Taki tam mają bajzer że głowa mała ale co zrobić. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

To nic nie da  nie rzaz nie dwa byłem i nic nie pomaga.....

a wiesz u mnie też nieźle najedwabili przy przepisywaniu bydła do tego stopnia,ze bydło było przepisane na osobę X

Pani która wydawała mi nr gospodarstwa i siedziby stada owaliła fuszerę podczas  operacji "kopiuj-wklej"i na decyzji dostałem już istniejący nr gospodarstwa i wszystko bydło było przepisane na ten nr, dopiero po ok 3 miesiącach inseminator wykrył ten błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Ta najgorzej jak system padnie im całkowicie. Ja w głupim bgż w jednym oddziale dalej odemnie zlikwidowałem konto aby móc założyć w fili pare kilo odemnie jak zrobili. Bo inaczej sie nie dało to i tak logowanie inne pierdoły to się ciągneły za mną po staremu. Miało być prowadzenie za darmo a tu 10 jak po staremu ściąga itp. itd. No ale pomału żegnam się z tym bankiem. Mordęga z Arimr jest jednak bezcenna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

co do kontroli - pół gminy w tym roku, z plotek od sąsiadów że drugie pół gminy w następnym + Ci co mieli w tym roku i wyszły nieprawidłowości.
BKM ARiMR potwierdza że tam gdzie znaleźli nieprawidłowości przyjadą napewno.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj