Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mano    257
46 minut temu, Artu82 napisał:

Ostatnio było szkolenie i mówili że wszystko co było we wnioskach papierowych będzie w systemie więc po co to wysyłać??

No taki mamy dobrobyt w państwie pieniądze na nagrody dla ministrów się znalazły to widocznie i na papier do drukarki też. Ech szkoda gadać i pisać.

Wracając do dopłat gorąca dyskusja skłoniła mnie do sprawdzenia konta czy jakieś zmiany na + są i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem resztę pieniędzy z dopłat. Więc może inni rolnicy dostaną w najbliższym czasie.

 

3 minuty temu, Mich9 napisał:

A wnioski o dopłaty 2018 można składać do końca maja czy kwietnia?

Masz czas do 15 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
43 minuty temu, staszek131415 napisał:

Trochę to dziwne bo u nas  o dopłatach już każdy zapomniał to że masz odroczenie nie znaczy że za tydzień nie dostaniesz,

No a u nas z kolei nikt o dopłatach (zaliczkach) nie słyszał...

Ja mam taką propozycję, aby swoje uwagi na temat dopłat bezpośrednich pisać do Ministerstwa Rolnictwa. Wielu z Was ma cenne spostrzeżenia, którymi moglibyście się podzielić z urzędnikami MR. W końcu oni są tam od tego aby ulepszać prawo, zasady, procedury. Za to biorą pieniądze. Taki kontakt z ziemią dobrze im zrobi, bo na razie bujają w obłokach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Odroczenie do końca czerwca przysłali.Bardo skomplikowany wniosek .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Tz w lipcu może zapłacą tak jak w tamtym roku 6 tego lipca.Dobra zmiana.Zawsze miałem marzec kwiecień dopłaty na koncie i narzekałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trawers    168

@rolnik32 ja też właśnie dostałem odroczenie do końca czerwca, zaliczki na poczet dopłat nie dostałem żadnej, dobrze że kredyt wzięty był na remont, to uskubałem trochę z niego na nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
6 godzin temu, Bananek napisał:

jaka gmina?

oglądałem dziś agrobiznes i piękna Pani mówiła, że z 14mld zł wyplacili już 11mld. Tylko ja sie pytam k**wa komu?

Gmina Kuźnica

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

dziś reszta kasy na kacie decyzja z 20 lutergo a zaliczka 17 października pow ok 18 ha uprawy plus bydlo poludniowa wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

W zeszlym tygodniu przyszli pismo ze odroczenie do 30 kwietnia ze względu na skomplikowany charakter sprawy a dziś listonosz przywiozl decyzje onw i jpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Dziś resztę kasy przelali,24ha+bydlaki i buraki.Decyzja z14.02, lubelskie gmina. Piaski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Coś tam działają. Ta pani prezes ARiMR to je pikuś jej tam sie zera pierdolo tak szybko nawija, że zawsze ją sznurówki wyprzedzo. ONW słabo mają na ten czas wypłacone połowe. Ale w programie tydzień to se pozapraszali kajtków  Szmulewicza i inne przydupasy co złego słowa nie powiedzą. Jest super więc o co Ci chodzi jest super jest super... Taki Izdebski persona non grata. No parodia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Witajcie. Mam 42 lata i Agencja przysłała dokumenty z zaznaczonym we wniosku " Młodym rolnikiem ". Czyli dostane tą premie ? Może ktoś już sie spotkał z taką akcją :) Czy to jest tak , że jak się załapałem to na 5 lat ? :) w Arimr niestety nie " mają pojecią " :D

Edytowano przez Piwo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
21 godzin temu, karrol napisał:

dziś reszta kasy na kacie decyzja z 20 lutergo a zaliczka 17 października pow ok 18 ha uprawy plus bydlo poludniowa wlkp

ja dzisiaj tylko onw reszta


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
2 godziny temu, Piwo111 napisał:

Witajcie. Mam 42 lata i Agencja przysłała dokumenty z zaznaczonym we wniosku " Młodym rolnikiem ". Czyli dostane tą premie ? Może ktoś już sie spotkał z taką akcją :) Czy to jest tak , że jak się załapałem to na 5 lat ? :) w Arimr niestety nie " mają pojecią " :D

Od kiedy masz gospodarstwo na siebie ?

Tez mialem zaznaczone w zeszlym roku i nie poprawialem tego a wg mnie nie nalezy mi się , ale jesli zaliczka byla na poziomie 70% to wyglada na to ze i MR dostalem - okaze sie jak przyjdzie decyzja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper11    0

Do tych co dostali pełną dopłatę, jaka wyszła wam   kwota na 1 ha,   jpo+zazielenienie+płatność dodatkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Od kiedy masz gospodarstwo na siebie ?

Tez mialem zaznaczone w zeszlym roku i nie poprawialem tego a wg mnie nie nalezy mi się , ale jesli zaliczka byla na poziomie 70% to wyglada na to ze i MR dostalem - okaze sie jak przyjdzie decyzja .

  Od 2011 roku posiadam gospodarstwo a pierwszy wniosek o MR bodajże 2015 r. A zaliczkę dostałeś z MR  ? Bo w poprzednim roku dostałem zaliczke i z bezpsrednich i z MR też w 70 procentach chyba  :) 

Edytowano przez Piwo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
tylko zebyscie nie musieli zwracac tego mr bo oni zamotani ale o swoje sie upomna. od zlozenia 1 wniosku przez 5 lat sie należy chyba do max 40lat (694.24gr) bylo za tamten rok. dwa lata temu bylo 711.39. a za ten hu.. go wie bo o mojej decyzji zapomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
6 godzin temu, Piwo111 napisał:

Witajcie. Mam 42 lata i Agencja przysłała dokumenty z zaznaczonym we wniosku " Młodym rolnikiem ". Czyli dostane tą premie ? Może ktoś już sie spotkał z taką akcją :) Czy to jest tak , że jak się załapałem to na 5 lat ? :) w Arimr niestety nie " mają pojecią " :D

W tej płatności są zmiany - akurat na plus, sam już byłem przygotowany, że rok 2018 będzie dla mnie ostatni z tą ekstra kasą.

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2018/platnosci-bezposrednie-w-roku-2018/platnosc-dla-mlodych-rolnikow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

Ja mam decyzję z 15 lutego, nadal środków nie widać... Zawsze coś koło 14-20 dni było a teraz cisza... Ktoś coś wie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie decyzja jakoś 20 luty a reszta kasy dzisiaj ;)

Pozdro dla tych co nic nie dostali... Mnie by szlak trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Parę dni temu odroczenie do 30 kwietnia, dziś decyzja. Czyli do kasy bliżej niż dalej.

Szkoda tylko że już te 70 % wypłacili :P

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Decyzja wystawiona 16.02, dziś przelew doszedł. Zaliczka i ONW w październiku.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Ostatniego listopada kilkaset złotych zaliczki, tydzień temu pismo o nie załatwieniu sprawy w terminie, przewidywany termin 30.04. Wczoraj protokół pokontrolny z kontroli foto która odbyła się 24.08.2017 a zakończyła się 22.01.2018 + miesiąc na przesłanie protokołu, super tempo :ph34r:

elo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj